POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Weekendowe kontrole średzkiej drogówki

Fot. ilustracyjne fot.: EMka.news

W ostatni weekend średzcy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu. Zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców i dwóch, którzy przekroczyli prędkość.

Kontrole przeprowadzili policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Pozwoliły one na zatrzymanie pięciu kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości usiedli za kierownicą samochodów.

Zatrzymani kierujący samochodami to osoby w wieku 25 i 47 lat. Miały one  odpowiednio blisko promil i ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy stracili swoje prawa jazdy. Ponadto muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi popełnionego czynu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy stanowią równie poważne zagrożenie na drodze. Na mężczyzn w wieku 47 i 59 lat mundurowi nałożyli karę grzywny w postaci mandatów. Policjanci zatrzymali też 27-letniego motorowerzystę, u którego badanie wykazało ponad promil alkoholu.

Z kolei kontrola prędkości sprawiła, że dwóch kierowców musiało pożegnać się ze swoimi uprawnieniami na najbliższe trzy miesiące. Policjanci, w związku z przekroczeniem dozwolonej w obszarze zabudowanym „50-tki” (jeden z nich jechał z prędkością 103 km/h!) zatrzymali kierowcom prawa jazdy. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne oraz innych. Kierowanie zarówno pojazdami mechanicznymi, jak też rowerem pod wpływem nawet najmniejszej ilości alkoholu jest niedopuszczalne. Droga to nie miejsce, gdzie należy igrać z losem i liczyć, że mimo wypitego alkoholu uda się szczęśliwie dotrzeć do celu. Zadbajmy wspólnie o swoje bezpieczeństwo – podkreśla Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA