POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Co z działką powiatu w Komornikach?

Położenie przedmiotowej działki fot.: eska

Odzyskanie budynku szpitala przez władze powiatu w styczniu br. stawia pod znakiem zapytania losy działki w Komornikach, na której miała powstać nowa placówka.  

Przedmiotowa nieruchomość została przekazana powiatowi przez Agencję Nieruchomości Rolnych (obecna nazwa to Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) w 2010 roku. Cel darowizny określono jako: budowa nowego kompleksu  szpitalnego, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego wraz z infrastrukturą  towarzyszącą, tj. parkingiem, drogami wewnętrznymi oraz lądowiskiem dla helikoptera pogotowia ratunkowego. Termin realizacji zadania ustalono na koniec 2015 roku,  a następnie - w drodze aneksu - przedłużono do 29 czerwca 2020 roku.

Odkupienie budynku szpitala przez starostów powiatu w styczniu br. uczyniło powyższe plany nierealnymi. Mimo to władze powiatu dalej są zainteresowane zatrzymaniem tej działki i jej, innym już, zagospodarowaniem. Jakim? Na przykład przeniesieniem tam siedziby powiatowej służby drogowej wraz z zapleczem maszynowym. – Obecne jej usytuowanie przy ul. Świdnickiej, a więc w centrum miasta, wiąże się z dużą uciążliwością dla okolicznych mieszkańców. Na działce tej mógłby powstać też parking strzeżony dla samochodów usuwanych z dróg w trybie art. 130a ustawy z Prawo o ruchu drogowym, czyli tych których kierowcy nie mogą kontynuować jazdy. Teraz dzierżawimy teren pod ten cel – informuje wicestarosta powiatu Sebstian Burdzy.

Propozycja przedłużenia umowy i zmiany celu darowizny została wysłana do dyrektora wrocławskiego odziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. – Nie wiemy jakie stanowisko przyjmie właściciel nieruchomości. Ciągle czekamy na odpowiedź, niemniej liczymy, że  nasze argumenty zostaną wnikliwie przeanalizowane pod kątem realizacji zadań  statutowych powiatu i zaspokajania potrzeb jego mieszkańców – podsumowuje starosta Krzysztof Szałankiewicz i zapewnia, że jest  świadomy konieczności zmiany planu przestrzennego zagospodarowania dla tej nieruchomości, w przypadku pozytywnego stanowiska ośrodka.

Do sprawy wrócimy.

eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Co z działką powiatu w Komornikach?

  2020-03-19 20:45:37

  gość: ~Obiektywnie

  Raczej powinno się skończyć tym, że KOWR odzyska działkę. Chyba, że dyrektor przyzna się, że powiat robi sobie z niego jaja i po 10 latach zmienia zdanie.

 • 2020-03-19 21:31:12

  gość: ~Jaroslaw

  ostatnio dodany post

  @~Obiektywnie
  chyba masz koronę

REKLAMA


REKLAMA