POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Koronawirus. 10 osób z pogotowia ratunkowego w Środzie Śląskiej w kwarantannie [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Średzki oddział pogotowia ratunkowego rozpoczął kwarantannę. Powiat ma być zabezpieczany przez karetki z Wrocławia.

- Do jutra oddział pogotowia w Środzie Śląskiej jest wyłączony z funkcjonowania. Mówimy o 10 osobach, które objęte są kwarantanną. Czekamy na wyniki badań - informuje Jarosław Drobnik, kierownik średzkiej placówki.

Jak dodaje powiat średzki ma zostać zabezpieczony przez oddział wrocławski. 

Średzcy medycy przewozili karetką chorego mężczyznę do Wrocławia. U pacjenta wystąpiły objawy zawału serca, a także - już we Wrocławiu - gorączka. Zdecydowano się na przeprowadzenie badań pod kątem koronawirusa. W związku z powyższym kwarantanną objęto wszystkie osoby, które miały styczność z mężczyzną, w tym ratowników medycznych. Aktualnie trwa dezynfekcja karetek. Nawet jeśli znajdą się zmiennicy, ich funkcjonowanie będzie utrudnione w związku z wyłączeniem pomieszczeń placówki z użytkowania. 

AKTUALIZACJA [g. 22:15] 

- Wynik jest ujemny! Wracamy do pracy - poinformował nas właśnie Leszek Matyja ze średzkiego pogotowia. Kamień z serca!

akme

22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Koronawirus. 10 osób z pogotowia ratunkowego w Środzie Śląskiej w kwarantannie

    2020-03-22 21:45:43

    gość: ~Misia

    A może jakiś filmik znowu panowie starostowie wyrzuca??? Bo ostatnio tylko tym widać się zajmują.

  • 2020-03-22 21:56:43

    gość: ~Masakra

    @~Misia
    Przekazują ważne informacje. Jak Cię nie interesuje to nie oglądaj. Trolujesz tylko. Pomóż coś. Ci ludzie ciezki pracują żebyś pipo mogła albo mógł w miarę bezpiecznie w obecnej sytuacji żyć. Oni coś robią w przeciwieństwie do innych napuszonych moznowladcow tego miasteczka

  • 2020-03-22 22:36:34

    gość: ~Misia

    @~Masakra
    No MASAKRO widziałam dziś jak ciężko Pan starosta pracował. Cały dzień mierzył temperaturę w swoim bajorku, A klakierzy ze starostwa mu tam słodzili. Wystarczy przeczytać komentarze pana z sanepidu na profilu super starosty i od razu wyłazi cały fałsz.

  • 2020-03-23 12:47:33

    gość: ~Obojętnie

    @~Misia
    Głupi i niepoważny komentarz, właśnie teraz wszyscy czekają na jakieś informacje od władz. Nie na ploty tylko informacje, rzetelne i sprawdzone, a takie mają osoby na najwyższych stanowiskach a nie baby w sklepie. W Niemczech burmistrzowie nagrywają filmy z najnowszymi informacjami o sytuacji w gminie, różnych kwestatiach dotyczących czy to przychodni, działania sklepów, urzędów i to mi się podoba.

  • 2020-03-23 21:07:05

    gość: ~Andzej

    @~Misia
    typowy pisowski trol żeby cie tak korona dopadła

  • 2020-03-23 21:44:21

    gość: ~Ania

    @~Andzej
    No typowy pełowski burol. Tak po polsku. Nie życz drugiemu co tobie niemiłe

  • 2020-03-23 22:35:50

    gość: ~Zdradzieckie mordy

    @~Ania
    każdy pisowiec musi mieć koronę

  • 2020-03-22 22:16:19

    gość: ~Olo

    Może by tak ktoś podał skąd był ten zakażony pacjent. Będzie to potencjalne gniazdo kolejnych zarażeń, których powinniśmy się wystrzegać.

  • 2020-03-22 22:32:00

    gość: ~Cvv

    @~Olo
    Nikt nie napisał, że przewożony pacjent miał wirusa tylko dostał gorączki

  • 2020-03-22 22:35:09

    gość: ~Admin

    @~Olo
    Nie był zakażony, tylko podejrzany. Ostatecznie wynik badania był pomyślny, zero zakażenia!

  • 2020-03-22 22:19:31

    gość: ~tylko pytam

    Czy pomieszczenia zamiast wyłączyć z użytkowania nie można zdezynfekować ?

  • 2020-03-22 23:02:59

    gość: ~Maria

    @~tylko pytam
    Czy mieszkańce miasta stosują się do zasad profilaktycznych? Mnie się wydaje ,że tak bo sklepy i miasto wygląda jak wyludnione.Polacy są mądrzy i rozsądni.

  • 2020-03-23 06:58:37

    gość: ~olo

    @~Maria
    To chyba mieszkamy w innym mieście..

  • 2020-03-23 00:58:36

    gość: ~Środa Śląska

    Podziękowania dla całej służby zdrowia (jesteśmy z wami) w szczególności dla kierownika prof.Drobnika za expresowe i skuteczne rozwiązanie sprawy DZIĘKUJEMY.

  • 2020-03-23 13:13:57

    gość: ~Marian

    @~Środa Śląska
    W połódnie karetka stała na ul Wrocławskiej a wychodzili z niego panowie
    w kombinezonach?

  • 2020-03-23 17:35:17

    gość: ~Kania

    @~Marian
    Tez to widzialam jak.przejezdzalam autem.

  • 2020-03-23 19:23:05

    gość: ~franio

    @~Kania
    Chłopaki zglodnieli a im ku..wa kebaba zamkneli

  • 2020-03-23 19:43:56

    gość: ~Odpow

    @~franio
    Psychicznie chorzy nie powinni się wypowiadać ,nawet o kebabach!

  • 2020-03-23 20:29:30

    gość: ~franio

    Chory to ty jesteś odrazu zamknąć na 2 lata w komórce.

  • 2020-03-24 06:49:51

    gość: ~Ggff

    @~Marian
    Południe! Analfabeto, mam nadzieję, że wtórny!

  • 2020-03-24 20:32:05

    gość: ~Belfer

    @~Ggff
    Masz rację Połednie pisze się po Polsku.Dobrze że zwracasz uwagę na gramatykę!

  • 2020-03-25 19:49:43

    gość: ~KRYSTYNA

    ostatnio dodany post

    @~Środa Śląska
    Chapeau bas Dla całego personelu Pogotowia Ratunkowego w Środzie Śląskiej. Wytrwałości w wykonywaniu tak ciężkiej i niebezpiecznej pracy, SZCZEGÓLNIE W OBECNEJ SYTUACJI .Pozdrawiam , życzę zdrowia i jak najmniej wyjazdów do osób chorych lub podejrzanych o zarażenie koronawirusem.