POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Grupa radnych wnioskuje o przekazanie 50 tysięcy na rzecz średzkiego pogotowia

Wniosek radnych fot.: emka

Ruszyła akcja wspierania średzkiego pogotowia.

Dziesiątki osób jest obecnie zaangażowanych w akcję szycia maseczek dla służb medycznych. Pierwsze egzemplarze trafiły już do naszych przychodni w Środzie Śląskiej, Miękini, czy Kostomłotach, ale też do sanepidu, a nawet lokalnych sklepów. Paczki z maseczkami wysyłane są także do szpitali i innych placówek, które zgłaszają nieustannie takie zapotrzebowanie. Grupa zaangażowanych osób walczy na wielu frontach, aby sprostać wyzwaniu. I - należy to mocno podkreślić - dają radę!

Część z tych maseczek dedykowana jest naszemu średzkiemu pogotowiu, ale nasi Ratownicy potrzebują także wszelkich środków dezynfekcyjnych, czy ochrony indywidualnej, w tym kombinezonów ochrony biologicznej, masek z filtrami, fartuchów jednorazowych, czy rękawic. Mówimy o 23 osobach, które codziennie działają na pierwszej linii frontu w obronie nas wszystkich. Co zrobimy, gdy ich zabraknie? Aby temu zaradzić na Facebooku powstała grupa "Pomoc dla służb ratowniczych z powiatu średzkiego". Zbierane są środki na wyposażenie naszej placówki. 

Dziś także część radnych powiatu (8 osób) złożyła wniosek o przekazanie z budżetu powiatu (konkretnie z wydziału promocji) 50 tys. złotych na rzecz zakupu dla ratowników środków ochronnych, rękawiczek, płynów do dezynfekcji, maseczek itp. 

- Jednocześnie prosimy o informację o terminie posiedzenia Zarządu Powiatu na którym będzie rozpatrywany nasz wniosek. W przypadku pozytywnego zaopiniowania naszego wniosku prosimy o przygotowanie stosownej uchwały Rady Powiatu - czytamy we wniosku podpisanym przez Marka Majerowskiego, Małgorzatę Rachwalską, Mariusza Wojewódkę, Agnieszkę Wiatrzyk, Joannę Szremską, Marię Zachary, Judytę Partykę-Basę oraz Honoratę Dulską. 

akme

41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Grupa radnych wnioskuje o przekazanie 50 tysięcy na rzecz średzkiego pogotowia

    2020-03-24 17:20:04

    gość: ~Roland

    A dlaczego nie z diet??????

  • 2020-03-24 17:43:07

    gość: ~Ala

    @~Roland
    Bo z funduszu promocyjnego . Czytaj ze zrozumieniem Z imprezek do lansownia się .

  • 2020-03-24 21:12:17

    gość: ~Roland

    @~Ala
    Czytam że zrozumieniem. Dlatego pytam. Dlaczego nie zrzekną się diet???? Przecież nie dla pieniędzy zostali radnymi:)

  • 2020-03-26 12:38:14

    gość: ~bollo

    @~Roland
    Jak tak ci żal to startuj na radnego zobaczysz ja to smakuje. Zwłaszcza kiedy ma sie do czynienia z takimi roszczeniowymi ludźmi

  • 2020-03-24 21:13:19

    gość: ~Olala

    @~Ala
    Imprezek i tak nie będzie. Zakaz.

  • 2020-03-25 12:32:33

    gość: ~o lansie

    @~Olala imprezek może nie, przez jakiś czas, ale lans jest na okrągło. Dobry wniosek. Obciąć z promocji!

  • 2020-03-25 15:58:18

    gość: ~a dlatego

    @~Roland a dlaczego nie z pensji zarządu powiatu? trzy osoby na etatach + pozostałe osoby z zarządu + skarbnik + sekretarz, uzbierała by się niezła sumka. Po za tym powiat i tak pracuje na pół gwizdka.

  • 2020-03-24 18:01:24

    gość: ~Obserwator

    O .... miesiąc bez sesji bez komisji drodzy radni jeśli macie honor to przekażcie dieta na doposażenie naszych Sredzkich karetek pogotowia .

  • 2020-03-24 19:22:10

    gość: ~sesja

    @~Obserwator

    11 marca sesja była i to nadzwyczajna....więc sprawdź a potem pisz...

  • 2020-03-24 21:16:12

    gość: ~Olala

    @~sesja
    O Boże rzeczywiście! I co by się stało gdyby nie wzięli diety? Biedni ludzie dzielą tym co mają, a tu mamy owszem dopiero lansowanie się. Trzeba takie pismo w gazecie opublikować i się pochwalić

  • 2020-03-24 18:38:35

    gość: ~Adam

    17 radnych średnia dieta 1200 zł = ponad 20 tys zł 2 miesiące bez diety i nie trzeba zabierać z budżetu powiatu!!! Gdyby radni gminni zrobili tak samo było by jeszcze więcej
    5 gmin po 15 radnych = 75 diet x 1200 = 90 tys zł + dieta radnych powiatowych = 110 tys zł . Wszyscy radni oddajcie połowę diety i będzie 55 tys zł przecież sesji nie ma czy te pieniądze nie powinny należeć się POGOTOWIU???

  • 2020-03-24 18:48:06

    gość: ~Ktoś

    @~Adam
    Ile dałeś ? Maczugi z pogotowia sobie nie rób.

  • 2020-03-24 20:29:01

    gość: ~maria

    @~Adam
    Adam masz rację.Patriotyczni radni przekażą swoje należności na rzecz służby zdrowia.Skoro nie pracują to za co brali by pieniądze!

  • 2020-03-24 18:41:42

    gość: ~James

    No i jeszcze panowie starostowie razem z urzędnikami po połowie wynagrodzenia powinni oddać bo przecież i tak urzędu zamknięte. Więc pracują połowę mniej. Więc pokażcie panowie starostowie swoje wpłaty na pogotowie.

  • 2020-03-24 19:12:22

    gość: ~Kasa ich polaczyla

    @~James
    Do tego Adaś odpuścił by sobie te swoje bzdetne filmiki, dał 50tys i była by okrągła sumka.

  • 2020-03-25 11:23:07

    gość: ~urzędnik

    @~James
    Dlaczego ma oddać pensję? Bo każdego dnia mimo pandemii i komunikatów wyłazicie z domu bo macie czas, to chcecie pozałatwiać sprawy w urzędzie? Bo mimo zamkniętych drzwi, walisz w nie jeden z drugim, a potem jak otworzymy to w słowotoku plujesz na mnie...? ja kombinezonu ochronnego nie mam...ale muszę cymbale jeden z drugim przygotować Ci miejsce do kwaratanny, szukać masek, płynów dezynfekujących, wywieźć Ci śmieci bo robisz remont w domu, pozbierać za Ciebie pety i papierki bo do kosza za daleko., a zaraz skosić trawę na chodniku koło Twojego domu bo to już nie Twoja działka. Dobrze, ze myślimy w tych dniach o lekarzach, pielęgniarkach, ale my urzędnicy też jesteśmy na służbie. Też jesteśmy zestresowani, bo nam nikt terminów nie przesuwa, bo sprawa urzędowa ma być załatwiona... Radni....zaraz sesja będzie? Zwalą się do urzędu i będą walić jadem na siebie nawzajem . A tak naprawdę bardziej na sesjach zajęci są swoimi telefonami i portalami społecznymi. A po wszystkim będą nam kazali wyliczać ile płynów kupiliśmy, ile masek, będą nas rozliczać, a my będziemy pisać i pisać a oni i tak tego nie przeczytają. A mieszkańcy będą walić drzwiami i oknami bo będą chcieli umorzenia podatku, wniosek na 500+ złożyć, i powyzywać nas, że się do niczego nie nadajemy. Ja nie mam mniej pracy i za 2430 zapieprzam mimo pandemii. I też już mam dość. Więc nie mów mi, że nic nie robię!

  • 2020-03-25 12:27:01

    gość: ~Nnn

    Wiec po co tam siedzisz? Zmien prace.

  • 2020-03-26 11:26:32

    gość: ~nnn

    @~Nnn co ty gadasz , wez jeden dzien rob to co napisal urzednik i pogadamy, wiec zamilknij !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 2020-03-26 14:00:51

    gość: ~Bla bla bla

    Ze pracowac musi? I ze male pieniadze? Niech idzie do fabryki tam dostanie dwa razy tyle ale juz nie bedzie gminnym urzednikiem pewnie o to chodzi:)

  • 2020-03-26 11:25:13

    gość: ~dourzędnika

    dziękuję ci za to co napisałes , dokładnie tak to czuję i wiem,że nie jestem sama

  • 2020-03-24 21:16:59

    gość: ~Intencja

    Ludzie! To jest pod publikę.!

  • 2020-03-24 22:05:27

    gość: ~kibic

    a pensja "etatowego" wicestarosty ?
    z nią już można naprawdę wiele

  • 2020-03-24 23:07:24

    gość: ~obserwator

    No to czekam na odzew.

  • 2020-03-25 08:29:42

    gość: ~miekinia

    wójt Miękini kupuje sprzet do dezynfekcji karetek brawo

  • 2020-03-26 11:10:11

    gość: ~sołtys

    @~miekinia
    to ile kupił i komu dał?

  • 2020-03-26 11:19:35

    gość: ~dosołtysa

    @~sołtys poczytaj i podzwon a sie dowiesz

  • 2020-03-26 11:18:55

    gość: ~nie tylko

    @~miekinia pralki do prania kombinezonów, kombinezony, rekawiczki, maski i inne potrzebne rzeczy brawo

  • 2020-03-27 06:01:48

    gość: ~sołtys

    @~nie tylko
    Płyny do dezynfekcji dała PCC Rokita, a kombinezony i maseczki Fresenius Kabi z Błonia. Pan wójt nie dał nic.

  • 2020-03-27 12:29:36

    gość: ~yhy

    @~sołtys a to nie tak ze jak jest dobra współpraca to daja i trzeba o to zabiegac?????? samo z siebie nic nie jest ale ty jako sołtys powinienes wiedziec o tym najlepiej

  • 2020-03-27 19:20:42

    gość: ~sołtys

    @~yhy
    hehs, Nie ma nic za darmo. Na czym ma polegać tzw. dobra współpraca? Co oferuje wójt w ramach tej współpracy? To, że dba o pijar to jasne. To, że to jest wyjątkowo słabe to inna sprawa.

  • 2020-03-28 18:20:46

    gość: ~środa śląska

    @~miekinia
    łe.... a nasz burmistrz kupuje karetki

  • 2020-03-25 09:29:20

    gość: ~Andzej

    Panie i Panowie Radni wszystko pod publikę jacy wy teraz cacy jesteście dajcie z diet pensji jak widzę te nazwiska to aż źle mi się robi

  • 2020-03-25 19:07:12

    gość: ~Egon

    Liczcie na honorowe zachowania lokalnej samorządowej"elity"? Hahahahahaahaahhhaaahaahhaahhaahaahhaaaaaahh haaaahhhaaaa uhhaauuuhahaaaahha hhaaahhauuuu.

  • 2020-03-26 09:07:25

    gość: ~Jebek

    @~Egon
    No cóż.... każdy sądzi wg siebie

  • 2020-03-31 08:53:03

    gość: ~nieprawda

    Do średzkich przychodni nic nie trafiło!!!!Pan burmistrz obiecał, na obietnicach się skończyło!!!

  • 2020-04-01 18:05:48

    gość: ~Paweł

    @~nieprawda
    Na ul wrocławskiej pod płotem lezy kupa smieci.Już kilka dni.To tam gdzie wtedy karetka stała z panami w skawandrach.

  • 2020-04-02 16:44:02

    gość: ~obse

    Dzisiaj już 2 dzień kwietnia i brak odzewu.O czym to może świadczyć? Niech każdy odpowie sobie sam.

  • 2020-04-02 16:44:17

    gość: ~obserwator

    Dzisiaj już 2 dzień kwietnia i brak odzewu.O czym to może świadczyć? Niech każdy odpowie sobie sam.

  • 2020-04-02 19:22:34

    gość: ~Olga

    @~obserwator
    Smieci nikomu nie przeszkadzają!!!!

  • 2020-04-03 07:10:11

    gość: ~donosiciel

    @~obserwator
    Sprawdzałem. Pod tą kupą ukryte są zwłoki

  • 2020-04-03 13:27:11

    gość: ~Matka

    ostatnio dodany post

    @~donosiciel
    Nie należy donosić na tych co rozprzestrzeniają wirusy?