POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W gminie Malczyce umorzą podatki przedsiębiorcom

Piotr Frankowski fot.: emka

Przyszłość wielu przedsiębiorców, w związku z wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami, stoi pod znakiem zapytania. 

Mały biznes jest podstawowym lub jedynym źródłem dochodów dla 2 mln polskich rodzin i ich kilku milionów pracowników. Z drugiej strony podatki płacone przez małych przedsiębiorców są dla takich samorządów jak gmina Malczyce jednym
z podstawowych źródeł dochodu.

- W związku z tym już teraz chcielibyśmy, aby przedsiębiorcy z terenu gminy Malczyce mieli świadomość, że nie zostaną pozostawieni sami sobie, a w miarę możliwości i kompetencji posiadanych przez gminę Malczyce otrzymają wsparcie adekwatne do sytuacji w jakiej się znajdujemy - informuje wójt gminy Piotr Frankowski.

Urzędnicy proponują:

 1. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy ze względu na sytuację musieli zawiesić działalność lub ich dochody diametralnie się zmniejszyły, będą zwolnieni z czynszów za ten okres.
 2. Zaległości z tytułu podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, ale też np. od środków transportu, na wniosek przedsiębiorcy mogą być umarzane w części lub w całości.

- Zdaję sobie sprawę, iż nasza oferta pomocy jest jedynie doraźnym, drobnym wsparciem przedsiębiorców, ale chciałbym, aby stała się symbolem solidarności w tej trudnej sytuacji, jakiej doświadczamy wszyscy. Będzie to także sygnał dla potencjalnych inwestorów, że samorząd gminy Malczyce troszczy się i wspiera jak tylko może przedsiębiorczych ludzi, inwestujących swoje pieniądze na terenie naszej małej ojczyzny – dodaje Piotr Frankowski.

 

 

mpr

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W gminie Malczyce umorzą podatki przedsiębiorcom

  2020-03-26 10:23:06

  gość: ~Monia

  W tym sęk że gmina nie dysponuje lokalami na wynajem bo wszystkie sprzedała. Zaległości też nikt nie ma bo wszyscy płacą w terminie.To raczej żart ze strony wójta niż fizyczna pomoc przedsiębiorcom.

 • 2020-03-26 12:29:47

  gość: ~przedsiębiorca

  @~Monia

  DOKŁADNIE - a moze obniżyć podatki - to była by realna pomoc

 • 2020-03-26 14:59:07

  gość: ~z Malczyc

  No bez przesady! A co z mieszkancami, którzy nie prowadzą dzialalności? Ja od poniedziałku jestem na postojowym. Wypłaty dostanę 60% od pensji zasadniczej, czyi jakieś 1600zł. Rodzina- 5 osob! I ja mam zaplacić podatki???? Pytam sie z czego???

 • 2020-03-26 18:32:58

  gość: ~ze wsi

  @~z Malczyc

  dobry pomysł - w kocu mamy taką dobrą sytuacje - najmniejsze od lat zadłużenie ... i parcie na ekran nie ktorych włodazy ...i chyba zmiany statutu Malczyc na miasto ....niektorzy juz w MAGISTRACIE pracują :)

 • 2020-03-27 05:15:10

  gość: ~Ffffg

  @~z Malczyc
  Fffgg dal ci jarek 500+

 • 2020-03-27 08:37:14

  gość: ~z Malczyc

  @~Ffffg
  No włąśnie Jarek mi dał 500+ i dzięki temu jakoś można będzie wyżyć. A co mi da Franek???? Ja czekam na pomoc, bo przecież obiecywał!

 • 2020-03-30 09:38:25

  gość: ~xyz

  ostatnio dodany post

  @~z Malczyc
  umiesz liczyć? licz na siebie, a nie czekaj aż ktoś ci coś da.

REKLAMA