POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Koronawirus. Drugi przypadek zachorowania w powiecie średzkim

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Otrzymaliśmy przed chwilą informację, że na terenie powiatu średzkiego udokumentowano drugi przypadek zakażenia Covid-19.

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu średzkiego, potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, stwierdzono na terenie gminy Miękinia u kobiety w średnim wieku.

Obecnie 186 osób przebywa w kwarantannie, a objętych nadzorem inspekcji sanitarnej jest 110. Mamy dwa potwierdzone przypadki zachorowania. Wykonano 99 testów - informuje Anna Wojtasińska-Żygadło ze średzkiego sanepidu. Apeluje także, aby zachować spokój i - jeśli to tylko możliwe - nie wychodzić z domów.

akme

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Koronawirus. Drugi przypadek zachorowania w powiecie średzkim

    2020-03-30 09:47:31

    gość: ~Gość 357

    Na terenie gminy Miękinia..., a może trochę więcej informacji?
    Mogliście chociaż napisać z jakiej miejscowości. Ludzie wiedzieli by aby bardziej na siebie uważać.

  • 2020-03-30 09:53:44

    gość: ~Wirus

    @~Gość 357
    Ludzie to mieli z domu nie wychodzić a nie bardziej na siebie uważać, każdy to lekceważy nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji. Jeśli tak delej będzie to będziemy mieli zagładę, ludzkość obumrze bo żadnego pozytywnego końca nie widzę. "ludzie wiedzieliby aby bardziej na siebie uważać"

  • 2020-03-30 10:15:24

    gość: ~tosia

    @~Wirus
    nie wszyscy mogą siedzieć w domu niekturzy muszą pracować

  • 2020-03-30 11:23:21

    gość: ~Kkkk

    @~tosia
    Dlatego Ci, którzy mogą siedzieć w domu niech siedzą, by właśnie tacy ludzie jak Ty mogli bezpiecznie pójść do pracy i z niej wrócić.

  • 2020-03-31 18:30:33

    gość: ~Teacher

    @~tosia
    Pracować ? Tobie to by się szkoła jeszcze przydała - taka dla analfabetów ... ( NiektUrzy - jprdle )

  • 2020-03-30 10:27:51

    gość: ~Ja

    @~Gość 357
    Gdyby sołtysi informowali wszystkich a nie tylko rodzinę i grono znajomych to było by o wiele bezpieczniej. Dla mnie to robią segregacje

  • 2020-03-30 12:32:30

    gość: ~Adam

    @~JaProsta droga do samosądów. Dajcie spokój.

  • 2020-03-30 10:41:42

    gość: ~Kkkk

    Jak ludzie nadal będą chodzić do sklepów po byle pierdoły, to na pewno uchronimy się.
    Popatrzcie tylko, co sie dzieje pid sklepami.
    Osoby z kwarantanny wychodzą nic sobie nie robiąc z zakazów.
    Jedni siedzą na dupie całymi rodzinami, ale inni nadal wychodzą.Mąż wrócił z zagranicy, a żona nadal lata po sklepach, no bo ona nie jest zgłoszona do kwarantanny.
    Ludzie! Zacznijcie używać ROZUMU!
    Każdy z nas może zachorować.Żyją wśród nas lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, którzy są najbardziej narażeni.Chrońmy ich i siebie.

  • 2020-03-30 13:42:50

    gość: ~kazik

    A jaka to kwarantanna, jak sanepid wysyła gościa na domową kwarantannę, z którym mieszka 5 osób i ich ona nie obowiązuje???!!!! Czyli on zaraża domowników, a oni chodzą i zarażają pozostałych. Dramat! Państwo nie ogarnia niczego bo do wyborów się szykuje. A lekarze wręcz błagają o doposażenie szpitali, ratowników itp.

  • 2020-03-30 15:10:55

    gość: ~Kkkk

    @~kazik
    I dlatego spoleczeństwo powinno wziąć za siebie odpowiedzialność.Państwo ta sytuacja przerosła już dawno.Teraz tylko improwizuja.Ale to my mamy wykazać się zbiorową odpowiedzialnością.Mysleć, myśleć i jeszcze raz myśleć

  • 2020-03-30 14:17:15

    gość: ~dell

    Ludzie, jakby przebadano teoretycznie testami wszystkich Polaków to pewnie z 10 - 15 milionów nosi tego wirusa ale nie wie o tym, bo nie ma objawów. Im więcej będzie testów, tym więcej będzie zakażonych wykrytych. Ważniejsze jest ile osób pod respiratorami leży, ale jakoś na razie nie mówią, że zabrakło miejsc

  • 2020-03-30 15:53:46

    gość: ~niemieckie media

    @~dell
    mózg ci się przegrzewa od oglądania tvnu

  • 2020-03-30 21:02:54

    gość: ~dell

    @~niemieckie media Nie oglądam ŻADNEJ tv od 10 lat człowieku, a zanim wypowiem jakiś osąd to dużo się zawsze naczytam z różnych stron i opcji...

  • 2020-04-02 11:10:52

    gość: ~ola

    @~dell
    dla takich mądrali do wiadomości: wszyscy by ganiali co drugi dzień sprawdzić czy nie mam koronawirusa.

  • 2020-03-30 15:51:42

    gość: ~Alek

    Na lipowej w srodzie sl powinna interweniowac straz bo to co sie dzieje to szok libacje

  • 2020-03-30 16:36:48

    gość: ~Ania

    @~Alek
    Na Lipowej? Popatrzcie co się dzieje pod marketami. Ludzie gorzej niż małpy! Wyborów się boją, ale na zakupy kolejki pod sklepami i jeden na drugim stoi. Tu obaw nie ma? Słabe to ogólnie.

  • 2020-03-30 21:21:01

    gość: ~fck

    @~Ania Ale za to spacerów, nawet samotnych do lasu i na odludzia niebawem zabronią...

  • 2020-03-31 00:52:56

    gość: ~Maria

    @~fck
    Głupota i ciemnota ale kto się do tego przyzna.Każdy mysli ,że jest mądry i inteligentny....

  • 2020-03-31 10:15:23

    gość: ~Ania

    @~fck
    I bardzo dobrze że zabronia. Bo tragedia ludźmi jest!

  • 2020-04-01 15:38:58

    gość: ~Paweł

    @~Ania
    Na ul wrocławskiej pod płotem lezy kupa smieci.Już kilka dni.To tam gdzie wtedy karetka stała z panami w skawandrach.

  • 2020-04-02 19:19:00

    gość: ~aria

    @~Paweł
    A kogo interesują smieci na ulicy , w konću jest eepidemia.

  • 2020-04-02 15:09:47

    gość: ~Sąsiad

    Ludzie łamią zasady kwarantanny tak jak w Malczycach na klonowej 2c

  • 2020-04-04 19:49:02

    gość: ~Inny

    Ciechów średzka wrócił wczoraj z Niemiec i gdzie kwarantanna mają gdzieś innych. Nieodpowiedzialność!!!!!!!

  • 2020-04-04 22:38:56

    gość: ~Marian

    ostatnio dodany post

    @~Inny
    Nie wolno przechodzić czy przejeżdżać drogą czy chodnikiem koło zbiornika wodnego tzw kajaki ,ale śmieci można rzucać na ulicy!