POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Gabinety kosmetyczne i fryzjerskie zostaną zamknięte

Konferencja prasowa fot.: print scr

Poniżej transmisja konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

- Wprowadzamy obowiązek nakładania rękawiczek przed sklepami - poinformował premier. Ustalono także limit osób przebywających w danym punkcie. - Maksymalnie trzy osoby na jedną kasę.

Mateusz Morawiecki dodał również, że w weekendy wszystkie sklepy budowlane zostaną zamknięte. - Pozostawiamy otwarte sklepy spożywcze, apteki i drogerie, które w godzinach od 10 do 12 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia - mówił. 

Zamknięte zostają wszystkie gabinety kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu, a także hotele i miejsca noclegowe. - Wprowadzamy także ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów - poinformował Mateusz Morawiecki. 

- Na czas pandemii odwołujemy wszelkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są konieczne - zapowiedział. Poinformował również o wprowadzeniu rozszerzonej kwarantanny. Od dziś wszystkie osoby, które wjeżdżają do Polski, będą poddawane całkowitej izolacji na dwa tygodnie, również od swojej rodziny.

Co istotne - młodzież i dzieci poniżej 18 roku życia - mają zakaz przebywania poza domem bez rodzica lub opiekuna prawnego.

 

emka

27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Gabinety kosmetyczne i fryzjerskie zostaną zamknięte

    2020-03-31 13:37:05

    gość: ~janek

    ale wybory luuz, można iść. ale co tam wyborcy, co z tymi którzy beda te wybory potencjalnie obslugiwac? siedziec w komisji caly dzien i czekac az ktos na ciebie zakaszle? super sprawa... nie podjalbym sie nigdy

  • 2020-03-31 21:26:01

    gość: ~oxymoron

    @~janek
    Na wybory uczęszcza ok.50% uprawnionych do głosowania a nie połowa społeczeństwa, uczestniczyłem w kilku wyborach i ruch był zdecydowanie mniejszy niż dzisiaj w sklepach spożywczych czy w parkach.
    jeśli senat nie zablokuje, to będzie możliwość oddania głosu korespondencyjnie

  • 2020-04-01 06:42:21

    gość: ~Komisarz

    @~oxymoron
    Na wybory pójść koniecznie trzeba, bo prezydentem powinien zostać honorowy obywatel Środy Śląskiej. To swój człowiek Winniśmy mu naszą lojalność

  • 2020-04-01 09:55:32

    gość: ~Dddff

    @~Komisarz
    Ty kaczolizie

  • 2020-04-03 18:03:35

    gość: ~oxymoron

    @~Komisarz
    Jeśli nie chcesz iść na wybory, twoja sprawa, tylko później nie narzekaj. A propo's
    obecnego prezydenta, to nie przynosi wstydu na arenie międzynarodowej jak jego poprzednicy "Kwaśny", "Bolek" elektryk czy Bronek "Szogun".
    p.s. mam innego kandydata niż obecnie panujący

  • 2020-04-04 20:10:06

    gość: ~Komisarz

    @~oxymoron
    Jeśli do pracy nie można. Jeśli na spacer nie można, ani na żadną imprezę, a można na wybory, to iść koniecznie trzeba

  • 2020-04-04 22:46:28

    gość: ~Marian

    @~Komisarz
    Ty możesz ryzykować ,ale nie namawiaj innych!

  • 2020-03-31 23:16:03

    gość: ~Marian

    @~janek
    Patrioci będą siedzieć w komisjach całą do0bę.Gotowi poświecić życie za sprawę.

  • 2020-04-04 22:48:45

    gość: ~Marcin

    @~janek
    To patrioci będą cały dzień siedzieć w komisjach i spotykać się z wyborcami!

  • 2020-03-31 13:45:51

    gość: ~zax

    W godz. 10-12 - Dla osób powyżej 65, nie 60,

    Sklepy budowlane nie zamknięte od soboty, tylko "W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte."

    Źródło:
    https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

    Pozdrawiam

  • 2020-03-31 14:35:56

    gość: ~janusz

    "Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 3"

    Jak to ma się do waszego "zamknięte zostaną wszystkie punkty kosmetyczne, usługowe, fryzjerskie"...???

  • 2020-04-03 23:51:35

    gość: ~grażyna

    @~janusz
    a widziałeś kiedyś kasę u fryzjera?
    0 x cokolwiek = 0

  • 2020-04-04 21:56:29

    gość: ~Thornic

    @~grażyna
    A chodzi się do fryzjera za darmo? Punkt kasowy to nie tylko wzorcowa Kasa z Lidla czy biedronki. Myslec trochę to nie boli.

  • 2020-03-31 16:07:30

    gość: ~Edi

    Osoby co 2 metry, wyobrażacie sobie taki długi stół i takie szerokie lokale, aby pomieścić komisję wyborczą... :) A są nawet o 10 osobowe :)

  • 2020-03-31 20:50:01

    gość: ~Wyborca

    No macie Państwo własnie pokaz władzy kłamstwa 24/h 7 dni w tygodniu

  • 2020-03-31 21:33:34

    gość: ~oxymoron

    @~Wyborca

    Naprawdę jesteś tak ograniczony czy chcesz tylko zaistnieć w mediach?
    Dzięki takim jak ty( czy to PO, PiS, Tęczowi, Czerwoni, Czarni Czy Zieloni) w Polsce ciężko o zgodę w ważnych sprawach.

  • 2020-04-01 02:56:36

    gość: ~Tak to

    @~Wyborca chodzi ci o starostwo?

  • 2020-03-31 22:35:50

    gość: ~Gościu

    Skoro możemy wyjść z domu tyko do apteki sklepu spożywczego i z psem czy kotem co robią klienci indywidualni w lokalnych składach budowlanych SKLAD... I CES... Czy policja może kontrolować wyżej wymienione składy w mieście i karać osoby detaliczne bo oczywiście firmy budowlane muszą pracować żeby gospodarka nie padła na p...

  • 2020-04-01 10:20:57

    gość: ~z gminu

    oxymoron zgadzam się z Tobą 100/100.

  • 2020-04-01 18:02:11

    gość: ~eh

    niby ograniczenia, a jutro ( 2 kwietnia) sesja średzkich radnych. ciekawe czy na takie zgromadzenie sa jakieś przepisy

  • 2020-04-01 18:50:33

    gość: ~do eh

    Co ty opowiadasz. Ponoć z uwagi na obecny stan zagrożenia sesję odwołano ?

  • 2020-04-02 13:32:30

    gość: ~Teresa

    Do fryzjera co 2 godziny i tylko do ścięcia.

  • 2020-04-03 11:05:43

    gość: ~Romek

    Do 10 maja ma być po wirusie wszyscy zwarci i gotowi do wyborów ! To najważniejsze dziś niż epidemia a oni maja jeszcze w głowie wyjazd do Smoleńska na rocznice niech jadą a potem 2 tygodnie kwarantanny sami nie trzymają się reguł które wprowadzili.

  • 2020-04-04 18:06:16

    gość: ~Bob

    Wprowadza kolejne ograniczenie a na Traugutta w Malczycach grill i dzieciarni pełno jak na placu zabaw hehe...

  • 2020-04-04 22:42:06

    gość: ~Maria

    @~Bob
    Po co gminne władze wydają zakazy - niektóre kontrowersyjne- skoro potem nikt ich nie przestrzega?

  • 2020-04-04 22:56:22

    gość: ~magda

    @~Maria
    Najnowsze obostrzenia, wprowadzone przez rząd 31 marca tego roku, każą odpowiedzieć na to pytanie negatywnie. Ustawodawca nie zakazał, co prawda, spacerów czy przejażdżek rowerowych na świeżym powietrzu, ale dopuszcza je tylko jako niezbędny środek higieny. Dozwolona jest więc rekreacja w pojedynkę, ale trenowanie lub uprawianie sportu - już niekoniecznie.

  • 2020-04-05 01:09:47

    gość: ~Maria

    ostatnio dodany post

    @~magda
    W Rolandzie pisze,że "Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich" Czyli mąż może spać z żoną ,ale przemieszczać się nie może z nią pod rękę, czy samochodem.