POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Bezpieczeństwo to priorytet Gminy Miękinia

Pomoc dla służb i inspekcji fot.: eska

Dzięki zaangażowaniu wójta Miękini Jana Grzegorczyna i ofiarności lokalnych firm, służby ratownicze i sanitarne z gminy oraz powiatu są systematycznie doposażone.

Niezbędny sprzęt oraz środki ochrony zakupiono z wyodrębnionej w budżecie gminy rezerwy kryzysowej. To m.in. 1000 fartuchów ochronnych, 5 tys. sztuk maseczek ochronnych, które rozdysponowano do ośrodków zdrowia, pogotowia, policji, straży, domów opieki, szkół. Do gminnych jednostek OSP w Miękini, Lutyni i Głosce zakupiono pralki, suszarki, opryskiwacze do dezynfekcji oraz fizelinę. Do ratowników z pogotowia w Środzie Śląskiej trafiły maski do zadań specjalnych.

–  To jest niewiarygodne. Dzisiaj do naszych ratowników trafiły maski do zadań specjalnych. Zostały zakupione z budżetu gminy, więc dziękujemy WSZYSTKIM mieszkańcom! – pomoc na bieżąco relacjonowana jest fb grupy Pomoc dla służb ratowniczych z powiatu średzkiego, której twórcy podjęli się koordynacji tej akcji.

Zrozumienie i pomoc okazały też lokalne firmy. PCC Rokita z Brzegu Dolnego przekazała 1000 litrów płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni. Firma Fresenius Kabi z Błonia podarowała jednostkom OSP z gminy Miękinia 30 kombinezonów wielokrotnego użytku i kaptury ochronne oraz 100 sztuk maseczek.

–  Jest to dla nas wszystkich trudny czas. Wiemy o brakach w sprzęcie czy odzieży ochronnej i dlatego jest to dla nas okres wzmożonego działania. Chcemy zabezpieczyć jak największą liczbę jednostek, które niosą pomoc mieszkańcom naszej gminy jak i całego powiatu. Dlatego podjąłem decyzje o przeznaczeniu znacznej części rezerwy z zakresu zarządzania kryzysowego na walkę z koronawirusem – podsumowuje wójt gminy Jan Marian Grzegorczyn. Podkreśla, że to nie czas na bezproduktywne dyskusje. – Należy działać szybko i efektywnie, a takie działanie akurat w Miękini mamy przećwiczone.

eska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Bezpieczeństwo to priorytet Gminy Miękinia

  2020-04-02 15:09:46

  gość: ~Patrycja

  Najlepszy wójt w historii gminy, no może poza poprzednikiem ale uczył się właśnie od niego zarządzania. Brawo. Dziękuję za ochronę mieszkańców gminy.

 • 2020-04-02 15:36:50

  gość: ~OmG

  Korona król hihi

 • 2020-04-03 08:24:21

  gość: ~Tiko

  Moi mili , pamiętajmy, że ten sprzęt za państwowe pieniądze. Super ,że pieniądze nie poszły na ,,zmarnowanie,,. W tej chwili to chyba obowiązek dbać o pracowników i ochotników pogotowia, straży! Lepiej w tej chwili pomóc jak ładować pieniądze w fajerwerki na festiwal lata !!!! Proszę przeznaczyć CAŁOŚĆ SRODKOW !!ZAMIAST POKAZU PIROTECHNICZNEGO

 • 2020-04-03 22:41:58

  gość: ~sołtys

  ostatnio dodany post

  No i bosko. Wydaje się, ze gdy już świat upora się z koronawirusem zawdzięczać to będziem JanMarJan-owi. Chwała mu na wieki

REKLAMA


REKLAMA