POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Malczyce wspiera mieszkanców

Urząd wspiera mieszkańców fot.: eska

Mimo braku zachorowań na terenie gminy Malczyce urząd prowadzi działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz wsparcie mieszkańców.

W walce z koronawirusem samorządy wykorzystują środki z rezerwy kryzysowej. W gminie Malczyce zakupiono za nie dodatkowe wyposażenie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych tj. kombinezonów ochronnych, środków do dezynfekcji, maseczek oraz opryskiwaczy spalinowych.

–  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy oraz aby zminimalizować ryzyko zachorowań przeprowadzamy akcje dezynfekcji miejsc użyteczności publicznych, takich jak przystanki autobusowe oraz place zabaw. Bardzo wcześniej uruchomiliśmy Malczycką Linię Pomocy. Dzwoniąc pod nr  508 181 676 osoby samotne, niepełnosprawne oraz starsze mogą zgłosić swoje potrzeby m.in. związane z zakupem niezbędnych artykułów spożywczych czy też  leków – informuje wójt gminy Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce bardzo szybko podjęła też decyzję o pomoc dla lokalnych przedsiębiorców. Ta pomoc to:  zwolnienia z czynszu dla przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne na okres, w którym ze względu na sytuację musieli zawiesić działalność lub ich dochody diametralnie się zmniejszyły a także umorzenia - w całości lub części - podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości.

W Malczycach, podobnie jak w Środzie Śląskiej, prowadzona jest też akcja szycia maseczek ochronnych. Koordynuje ją Gminny Ośrodek Kultury. Wszyscy, którzy chcieliby ją wesprzeć proszeni są kontakt  tel. . 71 317 91 70 (w godz. 8.00-16.00) lub poprzez fanpage GOK-u.

eska

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Malczyce wspiera mieszkanców

  2020-04-02 18:23:58

  gość: ~Obserwator

  A może trochę konkretów ile już przedsiębiorców wójt zwolnił z podatku którzy prowadzą działalność ma mieniu gminnym?

 • 2020-04-03 10:30:06

  gość: ~Ania

  Kiedy w końcu skończy się ten "tani" lans na globalnym nieszczęściu?! Wszystko fajnie, ale patrząc na zdjęcie, to po pierwsze powinien wójt mandat dostać - nie stoi co najmniej 1,5m od drugiego towarzysza, a po drugie - za czyje pieniądze ten sprzęt jest kupowany? Za PRYWATNE wójta? Czy za PUBLICZNE, GMINNE? Zatem może wypada podziękować wszystkim mieszkańcom gminy, ze za nasze pieniądze wspiera się działania OSP! Bo wójt żaden nie ma wlasnych pieniędzy, ma tylko nasze, wspólne. Więc pora skończyć z tym tanim lansem za NASZE, PUBLICZNE pieniądze!A jak Piotr Frankowski jako osoba prywatna cokolwiek kupi, wtedy proszę bardzo. Prosze chwalić ile wlezie!

 • 2020-04-03 21:21:19

  gość: ~Basia

  @~Ania
  Słuszna uwaga, popieram w 100%. Nawet takie sytuacje wykorzystuje, żeby się lansować. DOŚĆ.
  Mnóstwo ludzi pomaga, działa w interesie ogólnym. Kto się tym chwali za publiczne na dodatek pieniądze?

 • 2020-04-06 20:41:55

  gość: ~Gość

  Już rzygam tym, że na każdym zdjęciu jest wójt. Wszędzie się wciśnie. "Malczycka Pomoc" i oczywiście zdjęcie wójta. Trochę taka mała Korea :D Dobrze, że nie dodaje zdjęć z innych czynności np. wypróźniania z hasłem - pomoc przedsiębiorcom - zmniejszamy balast. Oczywiście bez żadnych ataków. Musiałem to napisać, bo już nie mogłem

 • 2020-04-07 09:16:48

  gość: ~Asia

  ostatnio dodany post

  No patrzac na ten "artykuł" to wynika z niego, że tej pomocy to osobiście ten facet ze zdjęcia będzie udzielał?! To ja dziękuję za taką pomoc. KIM FRANK PIOTR. ble

REKLAMA


REKLAMA