POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Tylko w weekend średzka policja wystawiła kilkanaście mandatów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: EMka.news

Rządowa specustawa nałożyła na obywateli wiele ograniczeń, a na policję obowiązek kontrolowania ich przestrzegania.

O obowiązujących obostrzeniach pisaliśmy m. in. tutaj.Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych – zapowiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, a policjanci rozpoczęli kontrole. 
 
Codziennie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej kontrolują osoby objęte kwarantanną i sprawdzają czy przestrzegają one zaleceń. W chwili pisania tego artykułu takich osób w naszym powiecie jest 196. Co istne, od 1 kwietnia muszą one obowiązkowo korzystać z aplikacji „Kwarantanna domowa”, lecz to nie zwalnia funkcjonariuszy z kontroli. Przypomnijmy, że za nieprzestrzeganie warunków kwarantanny grozi kara finansowa od 5 tys. do nawet 30 tys. zł.
 
Policjanci kontrolują też nowe ograniczenia dotyczące: zakazu wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego; zakazu korzystania z parków, miejsc rekreacji i placów zabaw; minimalnej odległości między pieszymi, która ma wynosić 2 metry, ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie (od 1.04.) oraz limitu pasażerów w środkach komunikacji publicznej i w pojazdach 9+ (od 2.04.).
 
O wszystkich wprowadzonych obostrzenaich informowano mieszkańców poprzez  lokalne media, ale też komunikaty puszczane z radiowozów.
 
Warto podkreślić, że funkcjonariusze do każdej sytuacji podchodzą indywidualnie i starają się postępować zdroworozsądkowo, mając na uwadze to, że prawo powinno być dla ludzi, a nie przeciwko nim. Jeśli jednak mają do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością muszą sięgać po odpowiednie represje w postaci mandatów. – W ciągu ostatnich dni nasi policjanci wielokrotnie musieli interweniować w związku z nie stosowaniem się do obowiązujących ograniczeń. Kilkanaście interwencji dotyczyło gromadzenia się i wspólnego spożywania alkoholu. W innym przypadku mundurowi musieli zareagować, kiedy grupa młodych osób przyjechała samochodami na parking, aby spotkać się towarzysko. Osoby te ukarano mandatami karnymiinformuje Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej i apeluje o odpowiedzialne zachowanie. – W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe!
 
Przypominamy, że zgodnie z decyzją resortu spraw wewnętrznych, od 2 kwietnia pod nadzór policji przeszły straże miejskie i gminne. 
 

eska

25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Tylko w weekend średzka policja wystawiła kilkanaście mandatów

    2020-04-06 23:15:48

    gość: ~A ja cos wiem

    Polecam sprawdzic okolice Dino Ciechów... Panowie koneserzy na tyłach zbiorowisko.
    Druga rzecz to kościoły.. tam nikt nie stosuje sie do zaleceń. Ostatnio Wrocisławice jak powychodzili z kosciola jak w kazda normalna niedziele.. ja wiem ze swieta. Wiem ze niedziela palmowa... ale na prawde... skoro ja dostaje troretycznie mandat ze bede stał na parkingu proszę o kontrole miejsc kultu religijnych... to nie jest tak ze swiete miejsce wirus nie trapi... nie nie... to niestety nie tak dziala drodzy katolicy... sam jestem katolikiem. Wierzącym i praktykujacym. Zkstan w domu. Pomodl sie w domu, z rodziną lub w samotności...

  • 2020-04-07 07:51:31

    gość: ~Szmato

    @~A ja cos wiem
    Wal się społeczniaku PISowy, nie ma żadnej epidemii! PiS wali cię w d... i wierzysz

  • 2020-04-08 18:35:25

    gość: ~Janek

    Ciebie wywali wirus i może Ci głupotę ze łba zabije

  • 2020-04-09 22:16:42

    gość: ~Okidoki

    @~A ja cos wiem
    Z ciebie ormowcu taki katolik/czka jak z koziej d... rajzentascha .Wolak z krwi i kości-byleby komukolwiek zaszkodzić JUDASZU.A panowie koneserzy piją za swoje a,o czym gadają ?Niech cię ciekawość zeżre...

  • 2020-04-09 22:17:02

    gość: ~Okidoki

    @~A ja cos wiem
    Z ciebie ormowcu taki katolik/czka jak z koziej d... rajzentascha .Wolak z krwi i kości-byleby komukolwiek zaszkodzić JUDASZU.A panowie koneserzy piją za swoje a,o czym gadają ?Niech cię ciekawość zeżre...

  • 2020-04-07 04:58:02

    gość: ~Zaniepokojony

    Panów policjantów i straż miejska zapraszam na ul Piastów SL. Tu się nic nie przestrzega

  • 2020-04-07 23:34:35

    gość: ~Robert

    @~Zaniepokojony
    Dzisiaj (po 2 tyg.) usunięto kupę śmieci sprzed domu na ul Wrocławskiej!

  • 2020-04-08 18:58:10

    gość: ~roro

    A ja zapraszam panów policjantów w nocy około godz 22-00 na Średzki Park Wodny z tyłu na parking.Zakaz wjazdu po 22 ale wjezdzają i z tyłu dilerka kwitnie w najlepsze!!!

  • 2020-04-09 05:33:06

    gość: ~MO

    Tyle donosicielstwa w moim mieście? Dlaczego donosicie na własnych sąsiadów? Psy niedługo zwariują od nadmiaru władzy i bedą losowo karać

  • 2020-04-10 00:23:10

    gość: ~Jerzy

    @~MO
    Jesteś głupi albo patologia !

  • 2020-04-12 14:45:38

    gość: ~Piotr

    @~Jerzy
    Patologia i kryminaliści też istnieją!Nie wiedziałeś?

  • 2020-04-09 13:28:07

    gość: ~Gość

    Ostatnio zmarł jeden z księży a cała parafia jest na kwarantannie. We Wrocisławicach proboszcz nie przestrzega zakazów i w kościołach jest ludzi tyle co zawsze dlatego trzeba to zgłosić wyżej a w czasie mszy zadzwonić na policję i niech posypią się mandaty. Dlaczego karać tylko młodzież za spożywanie alkoholu i zbieranie się na parkingach a ich nie?!

  • 2020-04-09 22:39:50

    gość: ~Mattylda

    @~Gość
    Ty się zdecyduj czy jesteś "Gość" czy "A ja coś wiem " jedno i drugie i tak gnid...a. Twoim problemem nie są ograniczenia związane z pandemią a,parafianie i ich proboszcz. Wzajemne oddanie w służbie Panu Bogu i tradycji przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Uważaj na kości kiedy będziesz się dzielił jajeczkiem

  • 2020-04-12 14:42:43

    gość: ~Pytanie

    @~Mattylda
    Czy Obyw . ukraińscy , obowiązani są przestrzegać w naszym mieście przepisów dotyczących epidemii koronowirusa?W szczególności,gromadzenia się, urządzania zbiorowych imprez i spacerów,przemieszczania samochodami w celach towarzyskich ,itd.Mozę uważają ,że ich polskie przepisy nie obowiązują!

  • 2020-04-14 15:16:05

    gość: ~Odpowiedż

    @~Pytanie
    Weż słownik Polsko-Ukraiński i idż ich zapytaj lub poszukaj odpowiedzi w necie.

  • 2020-04-15 00:55:28

    gość: ~Maria

    @~Odpowiedż
    To kto inny jest obowiązany zadać im te pytani9a.

  • 2020-04-15 15:24:19

    gość: ~Łolaboga

    @~Maria
    aleś ty jez infantylno... Policiant by sie usmioł.

  • 2020-04-15 23:30:11

    gość: ~Maria

    @~Łolaboga
    A Ty zwyczajnie głupi!

  • 2020-04-16 00:21:49

    gość: ~A do lustra ty

    @~Maria
    patrzała? Przetrzyj je!

  • 2020-04-17 18:58:20

    gość: ~Adam

    ostatnio dodany post

    @~A do lustra ty
    Czy łon rozumie sens słowa infantylna? Po co podejmujesz z takim nieukiem dyskusję.

  • 2020-04-13 12:09:16

    gość: ~Anka

    @~Mattylda
    Papież, biskupi i arcybiskupi, lekarze, ratownicy Ci najważniejsi teraz proszą o pozostanie w domu to zróbmy to i zostańmy w domu, a ktoś jeśli jest katolikiem niech nie pluje jadem, Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

  • 2020-04-13 11:29:49

    gość: ~Janek

    Wywalić klechom po 30 tys kary to zejdą z nieba na ziemię

  • 2020-04-13 11:01:55

    gość: ~Pielegniarka

    A kto sprawdzi policjanta, który siedzi na L4 w domu z dzieckiem a żonę posyla do pracy, czy to brak honoru czy tez czysta ekonomia?

  • 2020-04-13 19:36:38

    gość: ~Julia

    Pewnie ona zarabia więcej od niego a on lepiej sprząta, gotuję i opiekuje się dzieckiem, a gdzie to takiego faceta można spotkac