POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jarosław - mała wioska z pięknymi ogrodami

Ogród Kariny i Marka fot.: Karina

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mając dużo czasu wolnego, można zapuścić się różne miejsca internetu… My odkryliśmy ogród Państwa Jagieło z Jarosławia (gm. Udanin) i zachwyciliśmy się nim.

Za ich zgodą zrobiliśmy tę wyjątkową galerię, która w tym szczególnym czasie powinna poprawić nam nastrój. Ogród Marka i Kariny Jagieło to tylko i wyłącznie ich dzieło. Jest dość duży, ma on 18 arów i tak na poważnie zaczęli zajmować się nim w 2005 roku.

Obowiązki są podzielone. – Poważniejsze i wymagające siły zadania, takie jak budowa ławek, altany, wiaty, studni, czy też układanie kamiennych kompozycji to zadanie męża. Do mnie należy wymyślanie kompozycji i nasadzenia. Ogólnie działamy dość spontanicznie i takie nagłe pomysły są najlepsze – mówi pani Karina i zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz. – Od kiedy zajmujemy się ogrodem, nasi sąsiedzi też zaczęli dbać o swoje otoczenie i a później ich sąsiedzi… W ten sposób rośnie mi na wiosce konkurencja, ale dzięki temu Jarosław jest coraz piękniejszy – żartuje. Najmłodszy członek rodziny, 8-letni Kacper zajmuje się w ogrodzie głównie zabawą, ale  poproszony o pomoc nigdy jej nie odmawia.

Zdjęcia w galerii zostały zrobione w tamtym roku. Na facebooku (Jagieło Karina Marek) znajdziemy ich jeszcze więcej, bo pani Karina, wymyśliła wirtualne spacery jako sposób na nudę.

Oglądając je, wpadliśmy na ciekawy pomysł. Kiedy skończy się ten trudny czas, będziemy robić galerie najpiękniejszych ogrodów w powiecie! Coraz więcej osób dba o swoje najbliższe otoczenie i warto te starania pokazywać. Przekonaliśmy się o tym zimą, prezentując najpiękniej oświetlone posesje. Bądźcie z nami, w maju będziemy zbierać informacje czyj ogród warto odwiedzić.

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA