POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Intensywny czas w powiatowych urzędach pracy

PUP Środa Śląska fot.: EMka.news

Rządowa tarcza antykryzysowa nałożyła na urzędy pracy wiele dodatkowych obowiązków. - Pracujemy w pełnej obsadzie – informuje dyrektor średzkiej placówki.

Tarcza antykryzysowe przewidziała cztery instrumenty realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy.
 
Tym najistotniejszym i najszybciej uruchomionym są jednorazowe pożyczki dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy. – Do dzisiaj w naszym urzędzie złożono takich wniosków blisko 150. Te środki maja pomóc w pokryciu bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i w ten sposób ograniczyć ewentualna utratę płynności. Niezbędny wymóg to prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 marca tego roku – mówi Halina Semegen, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Środzie Śląskiej. 
 
Dzisiaj w średzkim urzędzie uruchomiono również pozostałe elementy tarczy antykryzysowej. Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą składać wnioski na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników danego przedsiębiorcy oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne.
Kolejne dwa instrumenty to: dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.  
 
Aby wszystko przebiegało jak najsprawniej pracujemy w pełnej obsadzie. Przedsiębiorców chcielibyśmy uczulić, aby dokładnie czytali instrukcje  i wypełniali wnioski na spokojnie. Konieczność uzupełnień i poprawek wydłuża czas weryfikacji wniosku i przyznania dotacji. Oczywiście cała procedura odbywa się drogą elektroniczną – mówi Semegen. 
 
Wnioski o jednorazowe pożyczki przyjmowane są przez cały czas. Wnioski w pozostałych obszarach przyjmowane będą przez dwa tygodnie, lecz z dużym prawdopodobieństwem nabór ten będzie powtarzany. 
 
Wiemy też, że stopa bezrobocia w powiecie średzkim nie zmieniła się zbyt drastycznie. W tej chwili w średzkim PUP-ie zarejestrowanych jest około 1100 osób bezrobotnych. Miesiąc temu takich osób było 1050. Dyrektor urzędu podkreśliła również brak zgłoszeń odnośnie planowanych zwolnień grupowych. 
 
Informacje o naborach można znaleźć tutaj (pożyczki) i tutaj (pozostałe). Warto też odwiedzić stronę www.gov.pl, zakładka: dla przedsiębiocy i dalej: tarcza antykryzysowa.
 

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA