POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzka Gmina realizuje kolejną drogę w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Średzka Gmina realizuje kolejną drogę w ramach Funduszu Dróg Samorządowych fot.: Urząd Miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Środa Śląska jest w trakcie budowy nowej drogi z nawierzchnią bitumiczną w podstrefie LSSE Komorniki-Święte.

Zadanie jest dofinansowane w 50% w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość inwestycji 1,15 mln zł.

W ramach gminnej inwestycji drogowej zaplanowano m.in.: budowę jezdni o szer. 7 m, odwodnienie drogi i budowę kanalizacji deszczowej, oznakowanie drogi oraz zagospodarowanie terenu poprzez nasadzenia na terenach zielonych na odnodze ul. Innowacji w Świętem.

– Prace budowalne są w bardzo zaawansowanej fazie, prowadzimy nadzór realizacją inwestycji dzięki czemu zadanie zostanie wykonane najbliższych tygodniach – informuje kierownik Wydziału Inwestycji średzkiego magistratu, Ireneusz Fura.

Inwestycja jest wykonywana przez firmę COLAS Polska Sp. z o.o. wyłonioną w ramach postępowania przetargowego. Wartość dotacji rządowej przyznanej przez Wojewodę Dolnośląskiego i zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów wynosi ponad 574 tys. zł

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzka Gmina realizuje kolejną drogę w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

    2020-04-19 10:29:27

    gość: ~Olek

    Ten Pan który się wypowiada cechuje się wyjątkowym brakiem wiedzy i kompetencji. Za to nadrabia to arogancja i wysokim mniemaniem o sobie. Jak ktoś miał z tym Panem kontakt to wie o czym mówię.
    Przyczepiło się g...... do okrętu i mówi płyniemy razem. Tak to wygląda.

  • 2020-04-19 15:55:24

    gość: ~yfhgft

    @~Olek
    Pasuje do kapitana tego okrętu

  • 2020-04-19 19:11:30

    gość: ~Ludzie co oni robią

    Zobaczcie co się dzieje w naszej Gminie! Niektórzy mieszkańcy czekają na drogę koło swoich domostw po kilkadziesiąt lat a firmie XEOS buduje się drogę "na już"! Jeszcze pompuje się gminne środki! Firma XEOS się na Gminę "wypina" a Burmistrz marnuje dotację od Wojewody. Ludzie, to się w głowie nie mieści! Mam nadzieję że zostaniesz za to rozliczony na wyborach!

  • 2020-04-20 20:57:04

    gość: ~Robią dobre rzeczy dla Gminy

    Bardzo dobrze się dzieje! Buduje się nowa drogę dla nowych zakładów za pieniądze zewnętrzne od wojewody i od strefy,gmina daje jakiś drobny grosz na tę drogę. Brawo burmistrz, super gospodarz!

  • 2020-04-20 23:20:35

    gość: ~Umiem liczyć

    Jak napisano na początku artykułu , droga ma kosztować 1mln 150 tys.PLN. Dotacja od Wojewody - zresztą jak napisano wcześniej - zmarnowana (bo dlaczego Gmina robi drogę "biednemu" zakładowi o kapitale zakładowym 5 dużych baniek) - w kwocie 574 tys.PLN. Tak więc jak tu nie liczyć : DOTACJA GMINY WYNOSI 576 tys. PLN ! ŁADNY MI "drobny grosz" jak napisałeś , drogi poprzedniku. Kogo Ty chcesz omamić? Poza tym jakie zewnętrzne pieniądze daje strefa na tą drogę????

  • 2020-04-21 08:48:06

    gość: ~Wojewoda

    @~Umiem liczyć
    Jednak nie umiesz liczyć. Droga nie jest budowana dla BASFa, czy dla XEOSa. Jest budowana aby był dojazd do terenów za tymi zakładami. Bo tam dalej jest teren LSSE. Na razie niezagospodarowany.

    Gdy LSSE sprzeda tamte tereny kolejnemu inwestorowi. to gminie szybko się zwróci inwestycja, dość hojnie dotowana przez Wojewodę. Bo zarówno z podatków od nieruchomości jak i CIT i PIT w ciągu dosłownie 3-4 lat inwestycja gminy się zwróci, a później będzie na siebie zarabiać.

    A my będziemy mieć kolejny zakład pracy w którym będzie można pracować. Im więcej zakładów pracy tym większe zarobki (bo konkurencja) i tym lepszy rozwój gminy, bo będą napływać mieszkańcy z innych terenów Polski.

  • 2020-04-21 08:57:11

    gość: ~Wojewoda

    @~Ludzie co oni robią
    Nikt niczego nie marnuje. Gmina dobrze robi bo to droga dojazdowa do nowych terenów inwestycyjnych na LSSE. Jak wybuduje się kolejny zakład na strefie, to wpływy z podatków szybko się jej zwrócą.

    Udanin czy Malczyce z pocałowaniem ręki by takie coś zrobiły, aby tylko ściągnąć do siebie inwestora.

    A co do czekania mieszkańców na drogi. Nikt nie będzie priorytetowo budował 200-300m dróg do 2-3 domów. Zobacz na osiedle na nowym cmentarzu. Tam zwarta zabudowa domków jednorodzinnych i co chwilę gmina buduje kolejną drogę miedzy domkami.

    Z drugiej strony, Gruszkowa i Winogronowa. Jak się buduje domek co 200m w szczerym polu to nikt tam szybko drogi nie zrobi bo to bez sensu.

  • 2020-04-22 11:41:36

    gość: ~Republika karguli

    ostatnio dodany post

    @~Ludzie co oni robią
    marzy tylko o sobie ... Dróżka pod dom a, moze jeszcze wyasfaltować podwóreczko? Nowe potencjalne inwestycje to podatki na inwestycje gminne służące wszystkim mieszkańcom.Przyjdzie czas i na was potrzebna jest tylko cierpliwość i zrozumienie.Należy patrzeć w "Przód" a nie tylko na ubłocone swoje butki.