POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Do czterech razy sztuka? Sołectwa czekają na nowe świetlice

UG Malczyce fot.: EMka.news

Już czwarty raz gmina Malczyce próbuje wyłonić firmy, które wybudują świetlice wiejskie w Mazurowicach i Rusku.

Projekt pn. „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko” złożono do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. W październiku gmina otrzymała wiadomość o jego dofinansowaniu w wysokości 2 333  tys. zł., co przy całkowitej wartości projektu wynoszącej 2 744 tys. zł, jest naprawdę znaczącą kwotą.

Procedura wyłonienia wykonawcy rozpoczęła się w styczniu i niestety trwa do dzisiaj. W trzecim przetargu na budowę świetlicy w Rusku złożono cztery oferty. Najniższa opiewała na kwotę 1 466 tys. zł. To o 86 tys. zł więcej niż przewidziano na to zadanie. W związku z tym 15 kwietnia ogłoszono czwarty przetarg. Termin składania ofert mija 30 kwietnia. Odrobinę lepiej wygląda sytuacja w przypadku świetlicy w Mazurowicach. Na IV przetarg wpłynęły cztery oferty, które są w tej chwili weryfikowane.  

Optymalnym dla nas rozwiązaniem byłoby wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy już po ogłoszeniu pierwszego zapytania przetargowego. Niestety środki jakimi dysponujemy na realizację tego zadania oraz stan budżetu gminy zmusza nas do trudnych i ryzykownych rozstrzygnięć związanych z kolejnymi przetargami. Mam jednak nadzieję, że w końcu uda się wyłonić wykonawcę, który zaproponuje kwoty akceptowalne budżetowo – mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Czy w końcu znajdzie się wykonawca? Dobrze by było, bo mieszkańcy sołectw bardzo czekają na te inwestycje. Ponadto nowe świetlice mają mieć charakter modelowy. Oznacza to, że będą przekraczać wymagania dla budynków użyteczności publicznej i powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii tj. „zielone dachy”, pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.

 

eska

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Do czterech razy sztuka? Sołectwa czekają na nowe świetlice

  2020-04-18 12:41:41

  gość: ~z Malczyc

  No przecież dopiero, co czytałem że mamy najlepszy budżet w historii. A tu pieniędzy brak? To kto tu kogo okłamuje? Oj, coraz bardziej brnie w swoje kłamstwa ten wójt! A gdzie maseczki dla każdego mieszkańca????

 • 2020-04-18 14:45:39

  gość: ~realista

  "najlepszy budżet w historii" - i wpisy o najmniejszym zadłużeniu gminy - to prawda - tylko to dane przed największymi wydatkami i inwestycjami planowanymi na 2020

  "maseczki dla każdego mieszkańca" - podziękowania należą się szyjącym je Panią a nie Urzędowi Gminy

  "pomoc dla przedsiębiorców" - propagand - nie ma realnie zmniejszenia obciążeń podatkowych (lokalnych)

  "budowa świetlic" - jeśli 4 razy przetargi pokazywały, że realnie koszty przewyższają kosztorys to chyba jasne jest, że albo kosztorys błędny, albo firmy liczą na znaczne zyski...ale obecnie (?) - około 7 procent więcej (tylko czy aż)?czy znajda się środki na utrzymanie obiektów i atrakcyjne ich wykorzystanie?

 • 2020-04-25 12:26:12

  gość: ~księgowy

  ostatnio dodany post

  @~realista
  Teraz nastał inny czas. Większość inwestycji została wstrzymana i te samorządowe stają się nagle łakomym kąskiem. Nie zdziwię się, jeśli firmy budowlane gwałtownie obniżą swoje oczekiwania. Teraz najważniejsze staje się przeżycie. Po raz kolejny okaże się, że nie ma tego złego...

 • 2020-04-20 10:40:26

  gość: ~Mieszkaniec

  Szanowny Panie Wójcie dość chyba już tych krętactw, trzeba zrealizować obietnice i przekazać ludziom do użytku to co jest normalne w sąsiednich gminach. Przecież mamy doskonałą kondycję, niedawno pan mówił.
  Gdzie są pieniążki ze sprzedania Portu???
  Gdzie są pieniążki za sprzedany Grunt pod sklep Dino w Mazurowicach??? Proszę się wypowiedzieć na ten temat.

 • 2020-04-21 09:52:28

  gość: ~Mieszkaniec

  Szanowny Panie Wójcie gratuluję męskiej decyzji dot. Świetlicy.

 • 2020-04-21 10:52:27

  gość: ~Mieszkanka

  @~Mieszkaniec
  Czyżby sie KIM DZONG WOJT czegoś wystraszył??? :D No to teraz czekamy na otwarcie świetlicy 1 września 2020! Już czujemy się zaproszeni! A no i pytanie. A kiedy to Dino w końcu w Mazurowcicach? Przecież wójt ogłosił huczne rozpoczęcie budowy,a tam pies z kulawą nogą od miesięcy nie zagląda.

 • 2020-04-25 12:19:46

  gość: ~hycel

  @~Mieszkanka
  Osobiście bardzo się staram wyłapać wszystkie kulawe psy, by nie wałęsały się na budowie mazurowickiego Dina. Ich nieobecność dobrze świadczy o mojej pracy

 • 2020-04-21 15:02:57

  gość: ~ffff

  kiedy otworzycie ten komunistyczny urzad pozamykali sie jak szczury przed ludzmi

 • 2020-04-25 12:15:32

  gość: ~deratyzator

  @~ffff
  Słabo znam się na komunie, ale mówią, że wraca. Jak wróci to na pewno urząd otworzy. Nawiasem mówiąc, sam widziałem, jak szczury zamykały się przed ludźmi. Każda szczurza nora wyposażona została w drzwi pancerne, a najmłodsze szczury biegają z kluczami na szyjach. Okropnie trudno dopaść teraz szczura.

REKLAMA


REKLAMA