POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kapela Kostomłocianie może pochwalić się własnym krążkiem

Pierwsza płyta Kostomłocian fot.: mpr

Już dwa tygodnie kapela ludowa Kostomłocianie, a wraz z nią wszyscy jej fani mogą cieszyć się z pierwszej, profesjonalnej płyty.

Płyta nosi tytuł „Folkowo dla mieszkańców. 45 lat kapeli Kostomłocianie" i została wydana w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasze Piotrowice”, a finansowanego z dotacji LGD Szlakiem Granitu.

Na debiutanckim albumie znajdziemy dwadzieścia sześć utworów m.in. Furman, Haniś moja Haniś, Lipka Zielona, Jo was Chłopcy czy też Kukułeczka. Niektóre z nich kapela wzbogaciła o własne fragmenty. Tak było z piosenkami: W sobotę od rana, Jak szedłem z wesela.

Płyta w całości jest poświęcona muzyce ludowej, która jest nasza pasją i sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w końcu w swoim dorobku mamy płytę. Dzięki niej każdy członek kapeli może pochwalić się swoim talentem przed bliskimi i znajomymi, którzy mieszkają daleko i nie mogą oglądać nas na żywo. Nasi fani, a ich jest naprawdę dużo, długo czekali na nią. Takimi szczególnym fanem jest pan Bogdan z Lubina, który praktycznie jeździ za nami na każdy koncert – mówi Krzysztof Seredyńki, kierownik zespołu.

Płytę nagrano w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach i zajęła się tym Fundacja Rozwoju Kultury z Obornik Śląskich. Jej nakład to 500 sztuk.

Osoby zainteresowane jej otrzymaniem proszone są o kontakt z kierownikiem kapeli – tel. 725 186 152, e-mail: kapela.ludowa.kostomlocianie@op.pl. Zespół można też znaleźć na facebooku. 

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kapela Kostomłocianie może pochwalić się własnym krążkiem

    2020-04-19 20:10:14

    gość: ~Zenek

    ostatnio dodany post

    pan Bogdan z Lubina to wasz groupie?

REKLAMA


REKLAMA