POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Sprawdziliśmy co działo się 22 kwietnia 2019 roku

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Tegorocznego kwietnia i prawdopodobnie całego roku 2020 nigdy nie zapomnimy. Z ciekawości sprawdziliśmy czym żyliśmy rok temu. Będziecie zdziwieni.

21 i 22 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Święta Wielkiej Nocy. Jednak główne wiadomości były tragiczne. Na Sri Lance w Niedzielę Wielkanocną miała miejsce seria zamachów na kościoły i hotele. Bilans tych zamachów to 290 zabitych i co najmniej 500 rannych.

TVP wyemitowała finałowy odcinek telewizyjnego show „Dance, dance, dance”. Internauci twierdzili, że finał był ustawiony, a Kurdej-Szatan odniosła się do tych zarzutów.

Synoptycy zapowiadali pogodną aurę na najbliższe dni. W Tatrach miał się pojawić halny, z prędkością do 130 kilometrów na godzinę. Wiatr miały przywiać do Polski masy saharyjskiego piasku.

Wielkie poruszenie w świecie wywołało doniesienie, że Harry i Meghan rozważają wyjazd do Afryki po narodzinach dziecka. Fani „Gry o tron” czekali na wielką bitwę, czyli 3. odcinek 8. sezonu serialu.

Dokładnie rok temu w sieci pojawił nietypowy filmik Andrzeja Dudy pt. „Sezon narciarski 2018/19 dla mnie już zamknięty”. Szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk kończył w tym dniu 62 lat i wiele portali zajmowało się tematem memów z nim w roli głównej.

A z rzeczy lokalnych?

Radni gminy Kostomłoty nie wyrazili zgody na wyodrębnienie w przyszłorocznym budżecie środków na tzw. fundusz sołecki.

Powiat Średzki przygotowywał się do obchodów 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej i za naszym pośrednictwem zapraszał do udziału w konkursie plastycznym „8 maja – Dzień Zwycięstwa”.

Z kolei w malczyckim GOK-u miało odbyć się przedstawienie pt. „Fraszkoterapia - słowno-muzyczne igraszki pani Fraszki, czyli o kobietach, dla kobiet, przez mężczyzn...", na które też serdecznie zapraszaliśmy.

Wielka Sobota okazała się szczęśliwa dla naszych drużyn z okręgówki. Zwycięstwo odniosła Polonia Środa Śląska i Mechanik Brzezina, przedłużając w ten sposób serię swoich zwycięstw.

Kilka dni wcześniej pisaliśmy o LGD Szlakiem Granitu, które straciło 950 tysięcy zł dotacji.  

Tak pokrótce wyglądały najważniejsze wiadomości z 22 i 23 kwietnia 2019 roku. Dzisiaj i tematy i rzeczywistość prezentują sią całkiem inaczej.

eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA