POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zapach alkoholu tłumaczył dezynfekcją ust

Zdjęcie ilustracyjne fot.: EMka.news

48-letni mieszkaniec powiatu został zatrzymany do kontroli drogowej. Wyczuwalną woń alkoholu tłumaczył zastosowaniem środka do dezynfekcji.

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali, na drodze w gminie Miękinia, do kontroli kierującego pojazdem marki Daewoo. W trakcie czynności wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Kierowca twierdził, że płukał buzię środkiem do dezynfekcji. Funkcjonariusze nie uwierzyli i poddali 48-latka badaniu na zwartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało blisko promil alkoholu.

Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu średzkiego posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 roku. Funkcjonariusze stwierdzili też, że mężczyzna nie dopełnił obowiązku rejestracji pojazdu w ustawowym terminie – informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, Marta Stefanowska.

48-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym na koszt właściciela. Zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA