POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przewodniczący rady gminy odwołany. Chwilę później wybrano nowego

Mariusz Żałobniak fot.: mpr

Mariusz Żałobniak nie pełni już funkcji przewodniczącego rady gminy Kostomłoty. Radni zagłosowali za jego odwołaniem.

W trakcie majowej sesji rady gminy grupa radnych złożyła wniosek o wprowadzenie do obrad uchwały o odwołanie przewodniczącego Mariusza Żałobniaka z pełnionej funkcji oraz powołania nowej osoby na to stanowisko. Pod dokumentem podpisali się Marian Fita, Waldemar Sudoł, Barbara Konicka, Marzena Kruźlak oraz Agnieszka Śladowska. - Wniosek taki powinien być podpisany przez jedną czwartą składu ustawowego rady, zatem wniosek spełnia wymogi formalne - poinformował przewodniczący po jego odczytaniu. Dokument nie zawierał uzasadnienia. 

- Wniosek został złożony w sposób nieuczciwy - skomentował Mariusz Żałobniak. Odniósł się tym do sposobu jego złożenia, czyli w dniu sesji. - Nie ma rzeczowej argumentacji, która by skutkowała tym wnioskiem. (...) Liczy się tylko efekt, byle szybko i skutecznie odwołać przewodniczącego, ale czy to jeszcze jest demokracja? - kontynuował. Po jego słowach przystąpiono do głosowania nad wprowadzeniem uchwały do porządku obrad. Ośmiu radnych było "za", siedmiu "przeciw".

Do wymiany zdań doszło chwilę przed głosowaniem nad podjęciem uchwały. Proszono przede wszystkim o uzasadnienie wniosku. - Uważam, że przewodniczący działa zgodnie z literą prawa i traktuje wszystkich radnych równo, a nie wybiórczo. (...) Nikt tutaj z obecnych nie nadaje się do tej funkcji tak jak pan Żałobniak. (...) To nieetyczne i niemoralne, że nie było wcześniej żadnej sugestii, co do złej pracy, nie było żadnej rozmowy, nie dano mu szansy - mówił radny Edward Kulig. - Co wy wyrabiacie? Jak tak można? Zawsze mogliśmy prosić o radę, porozumiewać się. Rozpieprzamy - za przeproszeniem - gminę, w takim momencie, jak jest wokół takie zagrożenie? - podniósł głos radny Marek Pomykała.

Wnioskujący zarzucili przewodniczącemu brak współpracy z urzędującą wójt oraz notoryczne ignorowanie niektórych z radnych po zakończonych obradach. Poruszono także temat wprowadzania do programu sesji uchwał w ostatniej chwili, w dniu obrad, bez procedowania ich w trakcie komisji. 

Po krótkiej dyskusji przystąpiono do wyboru komisji skrutacyjnej oraz ostatecznie do tajnego głosowania. Osiem osób oddało głos za odwołaniem Mariusza Żałobniaka z pełnionej funkcji, siedem było przeciw. 

- Z tego mejsca chciałbym podziękować państwu radnym, pracownikom i kierownikom jednostek organizacyjnych gminy za półtoraroczną współpracę, i przekazuję procedowanie dalszego porządku przez pana wiceprzewodniczącego - powiedział tuż po głosowaniu były już przewodniczący.

- Chciałabym serdecznie podziękować. Starałam się. Wyciągałam kilkanaście razy rękę, żeby ta współpraca była. Nie mieliśmy sposobności się spotkać, nawet jak pan był na dyżurach, ale to co chcieliśmy osiągnąć - osiągnęliśmy i to - co zawsze powtarzałam - dzięki całej radzie - mówiła wójt Janina Gawlik. - Należy jednak pamiętać, że wyborcy to mnie wybrali jako wójta. Nie można więc wchodzić w moje kompetencje - kontynuuowała. - Będę starała się namawiać nowego przewodniczącego do pracy wspólnej - zapowiedziała. - Podnosicie państwo głos, że podejmujemy takie decyzje w trakcie epidemii, ale w tym czasie jest mi bardzo potrzebna rada - mówiła. 

- Często spieraliśmy się, ale w większości sytuacji udawało nam się wypracować kompromis. Szczególnie w najważniejszych sprawach - podkreślił na zakończenie Mariusz Żałobniak. 

Chwilę później przeprowadzono wybory nowego przewodniczącego rady gminy. O stanowisko ubiegali się Agnieszka Śladowska, która ostatecznie uzyskała 8 głosów poparcia oraz Józef Osowski, na którego głos oddało siedem osób. Dalszą część obrad prowadziła nowo wybrana przewodnicząca.

emka

117

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przewodniczący rady gminy odwołany. Chwilę później wybrano nowego

    2020-05-12 06:33:40

    gość: ~miejscowy

    Wart Pac pałaca, a pałac Paca

  • 2020-05-12 08:32:00

    gość: ~tajoj

    i dobrze

  • 2020-05-12 08:37:00

    gość: ~Mieszkaniec

    Ja pierdziele,ale zespół, większość stała za p. Mariuszem i dali się sprzedać. Panie Kulig i Pomykała nie dajcie się i Wy sobą zmanipulować.

  • 2020-05-12 19:15:13

    gość: ~linkaa

    @~Mieszkaniec...przecież radni maja swoje rozumy...i co?..podpisywali jakieś ,,lijalki" przed wyborami?...komu maja służyć...może Ci co przesz;i na drugą stronę zobaczyli z jaką polityka mają do czynienia....

  • 2020-05-12 08:44:06

    gość: ~popierający

    Nareszcie !!!!!!!!!!!! Trzeba było tego prawnika spuścić dawno !!!!!!!!!! Gratuluję radnym

  • 2020-05-12 08:44:49

    gość: ~Wyborca

    Sladowska startująca do wyborów z komitetu pana Mariusza odwołała go 1 swoim głosem i wybrała się też swoim głosem. Sprzedała się wójtowej za ryżu miske.
    Za cios w plecy-karma wraca

  • 2020-05-12 08:48:37

    gość: ~Wyborca 2

    @~Wyborca
    Dokładnie....

  • 2020-05-12 09:03:39

    gość: ~Wyborca 3

    @~Wyborca
    Przykład idzie z góry. Jeśli niegodziwość się opłaca to opłaca się być niegodziwym

  • 2020-05-12 08:45:12

    gość: ~żenada

    lizusy i przydoopasy J.G.zagłosowali za odwołaniem P.Mariusza!!!

  • 2020-05-12 19:16:41

    gość: ~zenada

    @~żenada
    lizusy i przedupasy to po drugiej stronie..

  • 2020-05-12 08:46:05

    gość: ~xxxx

    A jaki z niego prawnik, używanie tego tytułu zobowiązuje

  • 2020-05-12 09:00:09

    gość: ~Anka

    @~xxxx
    To teraz będzie prawiczka Agniesia.tak jak obiecała wójtowa wyborcom "może nie bedzie lepiej ale bedzie weselej"Wójtowa bedzie rządzić i gminą i radą.

  • 2020-05-12 13:02:29

    gość: ~Się wyróżniłeś

    @~xxxx
    wystarczyło trzy "x" postawić sorry, czyżby nazwisko podwójne...

  • 2020-05-12 13:02:49

    gość: ~Się wyróżniłeś

    @~xxxx
    wystarczyło trzy "x" postawić sorry, czyżby nazwisko podwójne...

  • 2020-05-12 13:02:57

    gość: ~Się wyróżniłeś

    @~xxxx
    wystarczyło trzy "x" postawić sorry, czyżby nazwisko podwójne...

  • 2020-05-13 09:01:50

    gość: ~zzzz

    @~xxxx
    a do czego?

  • 2020-05-13 13:14:58

    gość: ~Mieszkaniec

    @~xxxx
    Na prawnika trzeba mieć praktykę, i tytuł a to może radca prawny lud aplikant

  • 2020-05-12 08:52:09

    gość: ~Ryszard

    (this post was banned by administrator)

  • 2020-05-13 13:13:01

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Ryszard
    Lepiej tacy ludzie niech kierują, niż kabel który donosi na swoich mieszkańców i gminę wszędzie a sam robi to samo. Kończy się era wymondrzalych knypkow którzy myślą że swoją wiedzą czyt. Glupota mogą robić co chcą

  • 2020-05-12 09:28:06

    gość: ~MZ

    a jaki z niego prawnik...

  • 2020-05-12 10:01:05

    gość: ~nnnn

    rewelacyjna zamiana, osoba z wykształceniem,wiedzą merytoryczną i praktyczną, z długoletnim stażem na godnym stanowisku w zamian za sklepikarę bez porządnego wykształcenia i chodźby z 1% z wiedzy odwoływanego przewodniczącego!! to chyba mówi samo za siebie. Taką osobą można idealnie manipulować co jej do głowy wklepiesz w to uwierzy bo pojęcia nie ma!!i takimi ludźmi pani wójt się otacza.. a pani nowa przewodnicząca dwulicowa osoba, sprzedała się za bzdurne słowa..Startując na p. wójt jakoś nie była potrzebna wójtowej, nie wzięła jej pod swoje "kampanijne skrzydła" a teraz proszę jaka zmiana i od razu jakie wielkie poparcie!! nikt z radnych od p. wójt nie chciał być przewodniczącym?? długoletni radny Fita?? wypowiedz o argumenty.. "ja mam swoje zdanie wyrobione o p. Mariuszu i nie zmienię, tłumaczyć się nie będę" brak konkretów. Nikt nic do zarzucenia nie miał.. zmanipulowani zrobili co im kazano, to jedno co się narzuca po oglądnięciu sesji!!

  • 2020-05-12 10:10:16

    gość: ~Wyborca 3

    @~nnnn
    Liczy się nie wiedza, a większość. A jeśli już wiedza, to tylko taka - jak zdobyć większość.

  • 2020-05-12 19:49:39

    gość: ~linkaa

    @~nnnn..to dlaczego te manipulacje nie wyszły Żałobniakowi?

  • 2020-05-12 10:15:18

    gość: ~popierający

    Czy ten ostatni wpis zamieścił sam P Mariusz bo zdanie większości jest inne . Brawo P Śladowska , lepiej późno niż wcale , a tak na marginesie to ten Pan niezależny co się wypowiadał na sesji to nie radny PSL ????????

  • 2020-05-12 10:34:43

    gość: ~Wyborca x

    @~popierający
    Większość ? zastraszona i przekupiona drugi sort

  • 2020-05-12 10:43:05

    gość: ~Wyborca 3

    @~popierający
    Ten ostatni wpis to nie sam P Mariusz. Demokracja to rządy większości. Każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje.

  • 2020-05-12 10:35:12

    gość: ~sławka

    BRAWO nastąpi w koncu zgoda i być może współpraca NA KORZYŚĆ GMINY!!!
    To co wydarzało się tam przez ostatnie miesiące napewno nie służyło dobru gminie. Poprostu przegrał...drugi raz.

  • 2020-05-12 10:45:12

    gość: ~obcy

    @~sławka Kto mi powie, o co poszło?

  • 2020-05-12 19:53:08

    gość: ~liliana

    @~sławka
    Żałobniak..chyba z lekka się przeliczył...myślał że wszystkimi można manipulować tak jak tymi swoimi lapsami...coś poszło nie tak..mam nadzieję że z korzyścią dla gminy i Bogdanowa.

  • 2020-05-16 02:14:31

    gość: ~Bez komentarza

    @~liliana
    Żałobniak to gościł Primadonne Śladoską , która z prezentami przyjeżdzżala do jego córki

  • 2020-05-12 11:00:01

    gość: ~Mieszkaniec

    Żenada, Pani Śladowska postąpiła nie tylko nieetycznie, ale zwyczajnie nie fair. Dla jej zachowania nie ma żadnego usprawiedliwienia- sprzedała się dla stanowiska, a przecież wcześniej popierała przewodniczącego. Ciekawe jak teraz będą wygladały obrady- prowadzone przez osobę z zerowym doświadczeniem... I kto będzie tworzył uchwały??? Radni czy pani wójt?
    Brawo Pan Kulig i Pan Pomykała- nie dajcie się

  • 2020-05-12 11:33:37

    gość: ~Olga

    @~Mieszkaniec
    Pani Wójt powinna być również przewodnicząca i wszystko byłoby w jednych rękach.

  • 2020-05-12 15:21:37

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Olga
    I sołtysem i koscielnym

  • 2020-05-15 15:08:13

    gość: ~Marian

    @~Olga
    Teraz jest czas na "jednowładztwo", a nie demokrację.

  • 2020-05-12 11:55:19

    gość: ~ja

    @~Mieszkaniec W każdej radzie znajdzie się jakiś "grabowiecki" , który dla stołka i kasy zdradzi swoich wyborców. Nic nowego

  • 2020-05-12 11:43:56

    gość: ~Ehehe

    Pani wójt sie otacza swoimi ludzi w Piotrowicach tez maja soltysa z reki pani wójt no ale cóż jaki wójt takie wilkowyje

  • 2020-05-13 13:21:28

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Ehehe
    Jak by sołtys był z ramienia pani wójt to sprawy by całkiem inaczej wyglądały a szczególnie fundusz sołecki. Teraz większość pieniędzy i to dzięki Panu sołtysowi poszła na teren gdzie przez 20 lat rządów starego sołtysa i p. MARIUSZA nie było pieniędzy tylko piłka i sala i gdzie te pieniądze są. Mogłam startować na soltyske to bym już dawno porządek z nim zrobiła.

  • 2020-05-16 02:25:15

    gość: ~Mm

    @~Mieszkaniec
    O trzeba było startować i porzadkii prowadzić. Jak widać od kiedy stary sołtys zrzekł sie swojej funkcji to na sali tylko pająki i pajęczyny fruwają bo wójtowa i nowy sołtys dużo mówili i na tym się skończyło. A fundusz gdzie????

  • 2020-05-12 11:56:46

    gość: ~Zainteresowany

    Pani Śladowska wstyd, wstyd, wstyd!!! Całkowity brak honoru.Chyba ciężko rano spojrzeć w lustro! Niestety takich chorągiewek mamy w tej radzie więcej. A w urzędzie też na każdym wolnym stanowisku ludzie pani wójt- przebojem jest osoba, która bez żadnego doświadczenia trafiła na stanowisko kierownicze... Miejmy nadzieję, że jeszcze tylko 3 lata...

  • 2020-05-12 12:26:17

    gość: ~Czytelnik

    Drodzy radni , decyzja dobra ja mimo że popierałam P Załobniaka to w chwili obecnej cieszę się że zostanie zwykłym radnym . Jak będzie miał czas to niech wróci do poprzednich sesji i je obejrzy . ZENADA w jego zachowaniu. TRZEBA UMIEĆ PRZEGRYWAĆ . Pani Śladowska GRATULUJE i życzę dobrej współpracy dla dobra Gminy . A te opinie to są opinie właśnie radnych którzy ponieśli porażkę. Trzymam kciuki):)

  • 2020-05-16 02:30:13

    gość: ~Xd

    @~Czytelnik
    Żenadą jest Śladoska która przesiadywała u Żałobniaka i za miskę ryżu....
    No to jest polityka i własne zdanie
    Ale karma wraca- pewnie ta Pani o tym wie doskonale

  • 2020-05-12 12:52:17

    gość: ~Bogdanów

    A ja nie jestem radnym, tylko wyborcą, który głosował na panią Śladowską. Bo startowała z listy pana Żałobniaka. Szkoda, że ta pani nie poinformowała swoich wyborców, że jak już ją wybierzemy, to szybko przejdzie na stronę pani wójt. To bardzo nieuczciwe w stosunku do wyborców. Czekamy na wyjaśnienia pani Agnieszko

  • 2020-05-12 13:14:08

    gość: ~Bogdanów ll

    @~Bogdanów
    Pani Agnieszka okazała się zwykłą dzianiną z mopa.
    Wstyd dla Bogdanowa więcej na wybory nie pójdę.

  • 2020-05-12 20:10:42

    gość: ~ONAzKosto

    Co to znaczy że startowała z listy Żałobniaka??? WTF?...że niby dzięki niemu dostała się do rady?...bzdury..i co ma byż wierna swemu panu i wdzięczna do końca swych dni...???przejrzała na oczy..przeliczył się..

  • 2020-05-12 13:45:48

    gość: ~powatowy

    Oj panie Żałobniak. I załatwili pana koledzy z powiatu. A tak pan za nimi obstaje, tak ich broni. Pokazali panu miejsce w szeregu. Proszę się szykowac, że to początek dopiero. Kto wie, co zrobi teraz pana szef ze swoimi zastępcami...

  • 2020-05-12 13:52:59

    gość: ~czuwaj

    No drodzy Państwo w Środzie Śląskiej taki numer jest nie do pomyślenia. Bierzcie z nas przykład tu Kryciński jest nie do ruszenia tym bardziej teraz, kiedy "zbuntowany" Łabatczyk powrócił w objęcia lorda.

  • 2020-05-15 15:06:19

    gość: ~Maria

    @~czuwaj
    Kto jest LORDEM w Środzie Śl? Ja takiego nie widzę!

  • 2020-05-12 14:32:29

    gość: ~Mieszkaniec

    Uważam, że ta sytuacja już kolejny raz pokazuje nam niekompetencje i koniunkturalizm większości urzędników tej gminy. Wprowadzają zmiany nie dla „dobra mieszkańców” tylko dla „dobra własnego”.

  • 2020-05-12 16:26:28

    gość: ~Adam

    Gawlikowa musi miec radę. OMG. Co za buta i arogancja. Jak przez 15 lat w powiecie .

  • 2020-05-12 16:53:54

    gość: ~Olek

    ODWOŁAĆ TERAZ WÓJT !!!!

  • 2020-05-12 18:11:39

    gość: ~JUAN

    @~Olek JESTEM TEŻ ZA TAKIM WNIOSKIEM.

  • 2020-05-12 17:13:45

    gość: ~Robert Rogowski

    Ta gmina już na psy spada, obiecanki cacanki drogi chodników i lamp obiecanych jak nie było tak nie ma, a przepraszam mała zmiana stare są ale wyłączane na noc w ramach oszczędności na mieszkańcach gminy

  • 2020-05-12 17:31:00

    gość: ~Z Bogdanowa

    AGNIESZKA CZY CI NIE WSTYD!!!! JAK MOGLAS TAK POSTĄPIC!!! TAK SIĘ SPRZEDAĆ!!

  • 2020-05-12 17:34:02

    gość: ~Kostomłocianin

    Już nigdy nie kupię nic u p.Śladoskiej nie umiała bym popatrzyć w jej fałszywą twarz. Powodzenia w współpracy z p. Wójt a raczej w wykonywaniu jej polecej (piesek suczka)

  • 2020-05-12 19:23:02

    gość: ~żenada

    @~Kostomłocianin....hahha...kobieta przejrzała na oczy!!!!Chwała jej za to....i za odwagę..

  • 2020-05-12 17:39:30

    gość: ~Vvvvvv

    A ciekawe jak zagłosowali tz. koledzy Leon p. Pisarek?
    Ludzie to co się dzieje w gminie to jakiś fajrant same układy układziki Leom zastraszony bo żona w gminie pracuje i boi się o posadę. P. Pisarek niby z PSL-u a nie z głodował na kolegę z partia.
    Niech ktoś zroji z tym porządek

  • 2020-05-12 18:02:34

    gość: ~JUAN

    Agnieszko - kupiła Cię p wójt za 30 srebrników, czy za czapkę gruszek? Wstydź się -w obyczajach takie zachowanie powszechnie nazywa się skur........niem.

  • 2020-05-12 19:24:34

    gość: ~Zenada

    @~JUAN..dobrze zrobiła...chyba lepiej wie co się tam wyrabiało...

  • 2020-05-12 21:35:51

    gość: ~Ojciec

    Brawo dla Pani S.! Mądra osoba o dobrym sercu. Może będzie podejmować rozsądne decyzje i sama mając dziecko w szkole nie będzie Narażać zdrowia naszych dzieci i naszego po to aby otworzyć żłobek , przedszkole i szkole na kilka tygodni!!! Liczymy na Panią!

  • 2020-05-14 10:54:46

    gość: ~Magdalena

    @~Ojciec
    widać, że mniemany OJCIEC nie posiada dzieci w wieku szkolnym, przedszkolnym i pojęcia na temat nie ma a się wielce wypowiada!! przedszkole otwarte fakt, wszystkie zabezpieczenia zapewnione a i najważniejsze, to RODZIC ZDECYDOWAŁ czy wyśle dziecko do przedszkola czy nie!! nie pan prezes otwierając jednostkę. Decyzja indywidualna. Jeśli chcesz siedzisz w domu i masz opiekę!! zalecam doinformować się zanim zacznie pan bzdury wypisywać!! Różne są sytuacje życiowe, różnie ludzie pracują i różnie podchodzą do wirusa...

  • 2020-05-13 07:49:24

    gość: ~linkaa

    Bravo dla S....przeszła do silniejszych..i dobrze...uważam że lepiej podjąć taka decyzje niż potem na koniec kadencji tłumaczyć swoim wyborcom, że nic się nie dało zrobić bo nie było większości w radzie...a Bogdanów niech czeka na wyniki pracy swojej radnej..jak dla mnie to ona z diabłem mogłaby się układać..żeby tylko z korzyścią dla mojej wioski i gminy..

  • 2020-05-13 08:59:33

    gość: ~Mieszkaniec

    @~linkaa
    A którzy to radni się tłumaczyli na koniec kadencji. Byli,skończyli,albo udawało im się pozostać dalej i tak to u nas się dzieje

  • 2020-05-14 08:57:55

    gość: ~ohoho

    @~linkaa
    tak a teraz będzie większość i Kostomłoty będą mlekiem i miodem płynąć. Można się układać z kim się chce ale później trzeba spojrzeć sobie i innym w twarz.

  • 2020-05-13 08:16:21

    gość: ~psinka

    S. nie dała sobą manipulować przez Ż. to nie da sobą drygować przez G.

  • 2020-05-13 08:32:08

    gość: ~kotek

    @~psinka
    Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli

  • 2020-05-16 05:36:44

    gość: ~o hoho

    @~psinka
    Zapewne , a świstak zawija sreberka:)

  • 2020-05-13 08:49:28

    gość: ~pj Harvey

    Brawo i gratulacje dla Pani Śladowskiej, czas na zmiany. Pan Mariusz juz był przewodniczącym długi czas i co? nic....Jestem za zmianą i trzymam kciuki.
    Mieszkanka gminy

  • 2020-05-13 10:13:17

    gość: ~dj Weinstein

    @~pj Harvey
    Szczerze mówiąc, Pani Janina jest Wójciną długi czas. I co? I nic. Czas na zmiany.

  • 2020-05-13 10:20:27

    gość: ~Bolek

    Wójciną ...chyba Wójtem, długo?...z tego co mi wiadomo niecałe 2 lata...

  • 2020-05-13 12:29:33

    gość: ~dj Weinstein

    @~Bolek
    i wystarczy

  • 2020-05-13 10:21:42

    gość: ~brrr

    redakcja daliscie okropne zdjęcie...takie szczurowate

  • 2020-05-13 11:45:56

    gość: ~ja prawnik

    ale tu jadu...
    mimo wszystko. Gratuluję Pani Agnieszko. Trzymam kciuki.

  • 2020-05-13 14:49:01

    gość: ~Mieszkaniec III

    Szkoda, że już nawet w lokalnej polityce nie liczy się uczciwość czy przyzwoitość, tylko własna korzyść i promowanie własnych interesów i własnej osoby. W gminie Kostomłoty już od dawna źle się dzieje i kolejne wybory nie poprawiają sytuacji. Czekamy w końcu na wójta, który coś ruszy, stworzy nowe miejsca pracy czy poprawi wizerunek gminy. Macie jakies propozycje? Może ktoś zupełnie z zewnątrz?

  • 2020-05-13 16:22:42

    gość: ~Waldek

    @~Mieszkaniec III
    Proponuje Jose Mourinho

  • 2020-05-13 20:00:46

    gość: ~Obywatel

    @~Mieszkaniec III
    jest wielu ciekawych ludzi w naszej gminie, nieskażonych, radzących świetnie sobie w dużych firmach, dobrych organizatorów i jednoczących wokół siebie ludzi.Namawiałem swego czasu kolegę z Wichrowa, ale zdaję się słyszałem że z powodzeniem prowadzi kolejny wielki projekt, spróbuję go namówić przed wyborami, gość ma wizję i potrafi realizować cele , przy tym ogromna wiedza z zarządzania, na prawdę fachowiec, Przydałby się teraz na te czasy.

  • 2020-05-13 16:34:45

    gość: ~Mieszkaniec

    Obserwując tę całą sytuację zastanawiam się gdzie jest moralność, przyzwoitość czy chociażby poszanowanie. I nie, nie mówię o tej całej szopce politycznej, tylko o otoczce, którą tworzą ludzie oceniający. Nie chce opowiadać się za którąś ze stron, nie mam zamiaru nikogo tłumaczyć, lecz nie mogę zostawić tej sytuacji bez komentarza. Z całym szacunkiem dla Pana Mariusza, ale pobudki polityczne były jasne. Rzekomo obydwie strony miały znać scenariusz, o którym mówiono w kręgu politycznym już od dawna. Swoją drogą to nie wam oceniać czy było to zasadne posunięcie, to ci ludzie, którzy spotykali się na sesjach czy w urzędach to oni w pierwszej kolejności mają prawo głosu, wybraliście władzę? Dajcie jej pracować. Na tym właśnie polega demokracja. Na próżno komentarze czy było to właściwe, czy należało bądź nie należało tak postąpić a w szczególności owinięte w chamstwo i pospólstwo. I o tej właśnie moralności chciałem napisać, postępujecie w dużo gorzej niż sposób, w jaki ta sytuacja została rozwiązana. Szkalując, obrażając oraz wylewając swoje żale, przy czym nie zważając na to, czy wasze słowa rzeczywiście mogą kogoś dotknąć. Daj mi Boże, nie chciałbym być w skórze Pani Agnieszki. Brak argumentów i słowa wyrzucane bez kontroli to zła droga. Jeszcze kawałek w obronie Pani Przewodniczącej, przeczytałem "sklepikara", "bez doświadczenia", "bez wykształcenia", kiedy widzę takie wpisy to już wiem z kim mam do czynienia, z osobą która nie wie nic o przedsiębiorczości, która nie ma pojęcia o funkcjonowaniu biznesu, to co ta Pani osiągnęła, to może nie szczyt marzeń, ale bycie przedsiębiorcą przez tak długi czas a w dodatku dobrym przedsiębiorcą to duży wyczyn. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą zapewne to potwierdzą, więc jakim prawem możecie wątpić w kompetencję Pani Agnieszki? Nikt nie urodził się prezydentem, premierem, wójtem czy radnym a, czy te stanowiska będą piastowane odpowiednio i funkcjonalnie nie ma nic wspólnego z wykształceniem. Dobrze wiemy gdzie lądują wykształceni ludzie którym brakuje ambicji. Serce boli jak widzę tyle nienawiści. Teraz idź proszę do lustra spójrz na siebie i wypowiedź te słowa "zachowałem się jak dziecko z podstawówki" ... mówią, że w każdym z nas jest ukryte dziecko, lecz czy chcemy, aby ujawniało się ono właśnie w taki sposób?

    Więcej ciepła ludzie!

  • 2020-05-13 23:25:59

    gość: ~Fffff

    @~Mieszkaniec
    Jak więcej ciepła po zachowaniu p. Agnieszki???? Chciałbyś pracować z Judaszem i nim być? Jak ta kobieta może siedzieć przy stole z rodziną i gdyby nigdy nic się nie stalo

  • 2020-05-14 08:54:24

    gość: ~o hoho

    @~Mieszkaniec
    No właśnie gdzie jest ta przyzwoitość, moralność itp? wbijać nóż w plecy i ma być ok. Radni dorośli ludzie więc chyba wiedzieli co robili i na pewno cała ta sytuacja z moralnością i przyzwoitością nie ma nic wspólnego.

  • 2020-05-14 12:03:22

    gość: ~Ksiondzu

    @~Mieszkaniec dej pokój. Już sie rozloło.

  • 2020-05-13 21:46:43

    gość: ~Myślący człowiek

    @~Mieszkaniec
    Jak można pisać takie kłamliwe słowa bądź dzielną kobietą Agnieszko wpisy są obrzydliwe brak wiedzy o samorządzie gminnym niski poziom osób piszących w komentarzach źle proszę podaj swoje dane ty tchórzu to jest odwaga szanoj Wybranych Radnych Gminy Kostomłoty oni reprezentują mieszkańców naszej gminy zadaj pytanie sobie czy jesteś uczciwym człowiekiem który niesie Dobro Drugiemu Człowiekowi to tyle

  • 2020-05-13 22:11:32

    gość: ~gość

    @~Myślący człowiek Interpunkcja jest ważna, proszę o tym pamiętać, szczególnie gdy wspomina się o niskim poziomie innych.Przewodniczącej Rady Gminy życzę kreatywności i sukcesów w realizacji przedsięwzięć.

  • 2020-05-13 23:19:31

    gość: ~Xxxx

    @~Myślący człowiek
    Chłopie to nie radni to fałszywe osby nie mające pojęcia polityce tam rządzi tylko J. G reszta to marionetki. Wstyd GMINO

  • 2020-05-13 23:21:11

    gość: ~Ffff

    @~Myślący człowiek
    Pani Agnieszka pokazała swoją odwagę i szczerość

  • 2020-05-14 06:54:50

    gość: ~Fe

    @~Ffff
    Do rozlicznych zalet Pani Agnieszki należy jeszcze dodać LOJALNOŚĆ, którą się zdecydowanie wyróżnia

  • 2020-05-14 07:09:59

    gość: ~Ffff

    @~Fe
    Jest faktycznie lojalna,

  • 2020-05-14 12:25:13

    gość: ~Edek

    @~Ffff
    Hmmm... Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

  • 2020-05-14 12:58:40

    gość: ~no

    @~Edek
    zgadzam sie , dlatego uwazam zmiane za bardzo dobrą

  • 2020-05-14 16:15:52

    gość: ~Ffff

    Won z Bogdanowa nie chcemy Judaszy!!!!!!!!!!!

  • 2020-05-15 06:58:16

    gość: ~Wyborca Gminy Kostomłoty

    @ Proszę się zabrać za porządek swojego otoczenia domu,mieszkania a nie wypisywać bzdury Wielki Wstyd opamiętania proszę..

  • 2020-05-15 07:32:23

    gość: ~Wyborca Gminy Kostomłoty

    @~Wyborca Gminy Kostomłoty
    Panie Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kostomłoty w osobie Ryszard Pisarek proszę uzdrowić radnych Mariusza Żałobniaka o nie szkalowanie większości w radzie gminy niech zapytają się Mariusza dlaczego tak się stało szanujcie wybór nowego Przewodniczącego Rady Gminy Kostomłoty

  • 2020-05-15 07:49:08

    gość: ~Wyborca z Kostomłot

    @~Wyborca Gminy Kostomłoty
    Fure z gnojem i wywieźć dziadówe jak Jagne Boryny z Bogdanowa do lasu niech integruje się z przyrodą

  • 2020-05-15 07:49:22

    gość: ~Wyborca z Kostomłot

    @~Wyborca Gminy Kostomłoty
    Fure z gnojem i wywieźć dziadówe jak Jagne Boryny z Bogdanowa do lasu niech integruje się z przyrodą

  • 2020-05-16 05:35:02

    gość: ~ohoho

    @~Wyborca Gminy Kostomłoty
    A co tu szanować.Gdyby to było etyczne można szanować.Ale jak się sami wybrali po przewrocie .....Nie ma to nic wspólnego z kulturą, honorem i demokracją, niestety .

  • 2020-05-15 17:52:27

    gość: ~Obywatelka

    @~Wyborca Gminy Kostomłoty
    Informuje tych co przekraczają normy etyki że odpowiednie służby są już powiadomione i dojdą do prawdy.Ustalą kto na kogo donosi.Prawda zwycięży.

  • 2020-05-15 09:43:10

    gość: ~mmm

    Przepraszam ale nie rozumiem jak wywieźć....takie praktyki się jeszcze u Was stosuje. Opamiętajcie się. Co was tak boli...
    Pani Agnieszko głowa do góry...mieszkańcy uważają inaczej i trzymają kciuki.

  • 2020-05-15 11:13:41

    gość: ~Mieszkaniec

    @~mmm
    Głowe to niech wsadzi do piachu a i z zadem niech uważa bo wójtowa prędzej czy później i tak ją wydyma tak jak pracowników gminy

  • 2020-05-15 12:03:41

    gość: ~Wyborca Gminy Kostomłoty

    @~Mieszkaniec
    Proszę bez wulgaryzmów w komentarzu bo dowiem się w redakcji zjakiego telefonu pisane są te słowa nienawisci i powiadomię organ prokuratorski wstydź się człowieku którego nie można powiedzieć dosyć obelg

  • 2020-05-15 16:47:34

    gość: ~o hoho

    @~mmm
    Pewnie , u nas to jeszcze pańszczyzna , zaścianek i XIX wiek .

  • 2020-05-16 11:19:20

    gość: ~Zmiasta

    @~o hoho
    W pipidówce mało się dzieje ,ale dużo się mówi!Ha..ha..ha

  • 2020-05-16 12:32:40

    gość: ~Wyborca Gminy Kostomłoty

    @~Zmiasta
    Krytykować Radnych Gminy zrób porządek w Twoim otoczeniu nie lubię brudasów i porządek w swojej głowie to dranstwo żeby krytykować drugiego człowieka płytkie tak postępować nie można dziękuję że większość mieszkańców posiada klasę i kulturę osobistą w naszej Gminie jest im napewno przykro czytając tak wulgarne komentarze Ci którzy napisali krytykujące komentarze niech przeproszą to tyle uczciwy człowiek

  • 2020-05-16 20:34:55

    gość: ~Maria

    Poziom intelektualny mieszkańców wsi nie najwyższy.Tych wypowiadających się tutaj!

  • 2020-05-16 22:30:05

    gość: ~o hoho

    @~Maria
    Porównywalny do miasta.Raczej nie jest uzależniony od miejsca zamieszkania a zupełnie od czego innego:)

  • 2020-05-17 08:05:23

    gość: ~Marian

    @~o hoho
    Właśnie liczy się miejsce zamieszkania!Na wsi niema uczelni, redakcji,instytutów badawczych itd

  • 2020-05-17 12:32:44

    gość: ~Wyborca Gminy Kostomłoty

    Proszę pisać jakie macie uwagi dotyczące rozwoju naszej gminy co chcielibyście zaproponować radnym chętnie wysłuchają myślę bądź aktywnym wyborcą to jest ważne a nie płoty....pozdrawiam was mieszkańcy Gminy Kostomłoty

  • 2020-05-17 19:44:18

    gość: ~o hoho

    @~Marian
    Mamy XXI wiek , a nie XIX . A uczelnie wyższe to nie w każdym mieście są. Wydaje mi się że liczba głupich ludzi taka sama czy na wsi czy w mieście.

  • 2020-05-17 20:37:13

    gość: ~Marian

    @~o hoho
    Niestety Ty też masz wiejski sposób myślenia i kompleks .Dlatego nie zrozumiesz problemu.

  • 2020-05-18 09:32:19

    gość: ~o hoho

    @~Marian
    To że mieszkam na wsi nie znaczy że mam kompleks wsi, nigdy go nie miałam . Mój dziadek prosty rolnik miał wiele, wiele mądrości mimo że nie posiadał żadnego wykształcenia.

  • 2020-05-18 22:58:58

    gość: ~Maria

    @~o hoho
    Niestety jesteś wieśniakiem i takim zostaniesz.

  • 2020-05-20 22:28:15

    gość: ~o hoho

    @~Maria
    jak ktoś ma z tym problem to już jego problem:) Na pewno nie mój.

  • 2020-05-16 02:18:30

    gość: ~Xx

    (this post was banned by administrator)

  • 2020-05-19 07:59:34

    gość: ~wyborcaKostomloty

    No wojenka polsko-polska.... a w niedzielę do Kościoła pomaszerują... Dajcie się wykazać nowej Przewodniczącej... walczmy na argumenty a nie na obelgi!

  • 2020-05-20 11:33:18

    gość: ~Maria

    @~wyborcaKostomloty
    Na tym polega DEMOKRACJA.

  • 2020-05-19 21:14:14

    gość: ~Objektywny

    Po zapoznaniu się z całym materiałem w komentarzach i opiniach na ich temat, wyraźnie widać, że mieszkańcy bardzo negatywnie oceniają to co stało się w Gminie na ostatniej sesji. Te wpisy to tak jak dodatkowe wybory, które wskazują na błąd radnych, nie akceptowalne zachowanie nowej przewodniczącej (i części radnych) sterowanej przez p. wójt. Widać jak w soczewce, że to co się dzieje na "górze" dokładnie kopiowane jest w małej Gminie. Władza w jednej "ręce" zawsze kończy się tragedią najpierw dla rządzonych, a później dla rządzącej.

  • 2020-05-20 17:10:56

    gość: ~Janek

    @~Objektywny
    Nasz prezes mówi,że władza powinna być w jednych rękach.

  • 2020-05-20 08:28:40

    gość: ~Czytelnik

    Wpis obiektywnego nie jest chyba obiektywny bo mieszkańcy Gminy odebrali to zupełnie inaczej . Szkoda że część radnych nie może się z tym pogodzić . Pani Agnieszko niech Pani im pokaże że decyzja była słuszna , bo Pani Wójt nie musi się bronić . Trzymamy kciuki !!!!

  • 2020-05-20 11:32:18

    gość: ~Marian

    @~Czytelnik
    Najbliższe wybory lokalne wykażą kto miał rację.Trochę cierpliwości.

  • 2020-05-20 13:32:22

    gość: ~Człowiek prawdy

    Proszę pisać prawdę nie szkalować drugiego człowieka tyle podłości brudu słownego nienawiści padło w komentarzach Wstyd opamiętania proszę myślę że to akurat jest niepotrzebne szacunek do drugiego człowieka

  • 2020-05-23 13:49:05

    gość: ~Mieszkaniec gminy

    @~Człowiek prawdy
    Samorząd Śląska ma swojego Kałuże , w naszej gminie znalazły się cztery kałuże i zrobiło się bagno.Czy nasze kałuże wiedziały że Wojciech Kałuża od roku boi się mieszkać w swoim domu.

  • 2020-05-26 10:26:38

    gość: ~Zmiasta

    ostatnio dodany post

    Dalibyście już sobie spokój z tą kłótnią w "grajdołku" Poczekajcie na wybory !