POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przedszkole w Piotrowicach jako jedyne wznowiło działalność

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

6 maja, zgodnie z decyzją organu prowadzącego, przedszkola i żłobki mogły wznowić działalność. W powiecie średzkim zrobiła to tylko jedna placówka - w Piotrowicach. 

O decyzjach władz samorządowych pisaliśmy tutaj. Wójtowie gmin oraz burmistrz byli jednomyślni i nie wyrazili zgody na otwarcie podległych im placówek. Argumentowali to przede wszytskim niemożliwością realizacji przygotowanych przez rząd wytycznych.  

Przedszkole w Piotrowicach, które wznowiło działalność zgodnie z planem tj. 6 maja, prowadzone jest przez Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” w Piotrowicach. Dyrektor placówki zapewnia, że zalecenia GIS-u i ministerstw są realizowane. – W ponownym otwarciu placówki bardzo pomogło moje medyczne doświadczenie. Widziałam obawy pracowników, ale przy ogromnym wsparciu organu prowadzącego, który przekazał pieniądze na środki ochrony osobistej, opracowałam procedurę, która uwzględnia wszystkie zalecane wytyczne GIS i MZ, a także spełnia oczekiwania personelu, rodziców  i dzieci – mówi Marzanna Krzyżak, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego „Nasza Szkoła”.

Do przedszkola w Piotrowicach zapisanych jest około 40. dzieci. Od powtórnego otwarcia placówki 6 maja uczęszcza do niej kilkoro z nich. Wczoraj było ich pięcioro. Dzisiaj tyle samo.

Fragment zaleceń dyrekcji opublikowanych na stronie internetowej przedszkola.

RODZICU:
•    Przy wejściu do szkoły bezwzględnie proszę korzystać z płynu do dezynfekcji rąk. Zaopatrz także  swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
•    Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
•    Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu
oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
•    Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.

eska

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przedszkole w Piotrowicach jako jedyne wznowiło działalność

  2020-05-13 17:29:24

  gość: ~Majka

  5 odwaznych rodziców posłało swoje dzieci....nie odwazyłabym sie jeszcze...

 • 2020-05-13 20:44:23

  gość: ~Ida

  @~Majka myślę, że obecnie jest tam bezpieczniej, niż na przełomie stycznia i lutego, gdzie wszędzie panowała jedna wielka epidemia. Wtedy nikt się nie zastanawiał co to za wirus? Który już na dobre szalal w innych krajach. Teraz jak na 55 tys. mieszkańców powiatu zachorowalo 28 osób,nagle każdemu brakuje odwagi. Choć wcześniej posylal chore dzieci z katarem, kaszlem, gorączką, wtedy nikt nie miał wyobraźni.
  Nie wiedzial, ze zaraża zdrowe dzieci. Albo nie przemyślał, że sam by w takim stanie nie chcial isc do pracy.

 • 2020-05-14 11:57:26

  gość: ~Poczekamy

  zobaczymy... kto weżmie odpowiedzialność.I nie mylić jej z moralizowaniem jak powyżej.

 • 2020-05-14 21:57:32

  gość: ~moralizowanie

  @~Poczekamy
  jaką odpowiedzialność?? rodzice zdecydowali czy dzieci oddadzą do przedszkola czy zostają na opiece! a otwarcie jednostki dało możliwość powrotów do pracy. Nie każdy ma ciepły stołeczek zaklepany u p. wójt. Żyć za coś trzeba..

 • 2020-05-21 20:49:11

  gość: ~Malczyce

  ostatnio dodany post

  A Malczyce nie zamierza wogole otwierać palcówek, wg informacji uzyskanych dzwoniąc na sekretariat UG, placówki zostaną otwarte dopiero we wrześniu

REKLAMA


REKLAMA