POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Śląsk Wrocław otwiera sekcję piłki nożnej kobiet. Dobra wiadomość dla kibiców z powiatu średzkiego

Zawodniczki Anna Bocian i Małgorzata Korda podczas oficjalnej prezentacji na Stadionie Wrocław fot.: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

To efekt porozumienia nawiązanego z KS AZS Wrocław, którego zawodniczką jest Julia Siepietowska. Wrocławskie zawodniczki będą od teraz reprezentować barwy WKS-u.

Śląsk Wrocław został pierwszym w PKO Ekstraklasie klubem z ekstraligową sekcją piłki nożnej kobiet. W efekcie nawiązania porozumienia z KS AZS Wrocław, jednej z najbardziej utytułowanych polskich drużyn w kobiecym futbolu, piłkarki po wznowieniu rozgrywek Ekstraligi występować będą już w barwach Śląska Wrocław. Na co dzień zawodniczką wrocławskiego klubu jest pochodząca z Chwalimierza Julia Siepietowska. Dzięki nawiązanemu porozumieniu była zawodniczka Skarbów Polonii Środa Śląska, podobnie jak Piotr Samiec-Talar, będzie występowała w zielono-biało-czerwonych barwach.

Z radością możemy dziś ogłosić, że rodzina Śląska Wrocław powiększyła się o sekcję piłki nożnej kobiet. To kolejny projekt – po przyjęciu w nasze szeregi drużyny blind footballu oraz wejściu do świata esportu – świadczący o tym, jak szeroka jest perspektywa naszej działalności. Śląsk Wrocław to klub wszystkich wrocławian i wrocławianek, które wbrew pewnym stereotypom, również kochają piłkę nożną. Nasze nowe zawodniczki są tego najlepszym przykładem. Przejawiają wielką pasję, determinację w dążeniu do celu i chcemy pomóc im  spełniać marzenia – komentuje Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Włączenie w struktury ekstraklasowego klubu zespołu z najwyższego szczebla rozgrywek kobiecych to zdecydowanie kolejny krok w procesie wynoszenia tej dyscypliny na wyższy poziom. Śląsk Wrocław, biorąc przykład z największych ośrodków piłkarskich w Europie, wyznacza trendy dla innych ekstraklasowych zespołów w naszym kraju.

Połączenie sił z tak uznaną marką w polskim futbolu jak Śląsk Wrocław, klubem występującym w PKO Ekstraklasie, postrzegamy jako wielką szansę i jednocześnie naturalną drogę rozwoju piłkarstwa kobiecego. Podobne modele prowadzenia sekcji męskiej i żeńskiej w ramach jednej organizacji sportowej realizowane są choćby w lidze angielskiej czy francuskiej. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Śląska pozwoli znów nawiązać do największych sukcesów KS AZS-u Wrocław, a także dodatkowo zachęci wiele dziewczyn do gry w piłkę nożną – mówi Marian Dymalski, prezes KS AZS Wrocław.

Poza pierwszym zespołem w szeregi WKS-u włączono również rezerwy i drużyny młodzieżowe, a „domem” zawodniczek nadal pozostaną obiekty sportowe GEM-u przy ul. Mianowskiego we Wrocławiu. Funkcję pierwszego trenera niezmiennie pełnił będzie Piotr Jagieła.

Uważam, że to bardzo dobra informacja dla kobiecej piłki nożnej. Myślę, że klub o tak uznanej marce jaką ma Śląsk Wrocław sprawi, że damski futbol na Dolnym Śląsku będzie się dalej rozwijał i przyciągał coraz większą ilość piłkarek w każdym wieku. Poza tym Śląsk dał przykład innym klubom najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, że warto i trzeba inwestować w kobiecą piłkę nożną – komentuje informacje Marcin Filończyk, trener żeńskiej drużyny Skarby Polonia Środa Śląska.

erni / emka.news

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Śląsk Wrocław otwiera sekcję piłki nożnej kobiet. Dobra wiadomość dla kibiców z powiatu średzkiego

    2020-05-27 11:40:22

    gość: ~Emerytka

    ostatnio dodany post

    To kobiet grają w nożną.Komedia!

REKLAMA


REKLAMA