POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Pandemia zmieniła twoje zachowanie i nastrój? Skorzystaj z darmowej pomocy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Jeśli w związku pandemią COVID-19 odczuwasz lęk lub napięcie emocjonalne Fundacja ADRA Polska zaprasza do udziału w grupach wsparcia prowadzonych przez specjalistów.

Pandemia i związana z nią izolacja może spowodować natłok myśli odnośnie dalszego funkcjonowania w zmienionej rzeczywistości, problemów z pracą, brakiem stabilizacji oraz poczucia odosobnienia. To może prowadzić do wzmożonego napięcia emocjonalnego, z którym bardzo trudno jest sobie poradzić. Dlatego Fundacja ADRA Polska zaprasza do udziału w grupach wsparcia w ramach projektu „Równoważnia”.

Do udziału w grupie może zgłosić się każdy, kto odczuwa wyżej wymienione trudności. Dzięki grupie można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Można tu potkać ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą. – Aktywne uczestnictwo w grupie to pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, także dodatkowo również praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia – komentuje Magda Matuszewska, koordynator akcji z Fundacji ADRA Polska.                         

Grupy wsparcia „Równoważnia” będą odbywać się pod opieką specjalistów - psychologów, trenerów, doradców zawodowych, terapeutów i coachów. Spotkania będą odbywać się online i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny. 

Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia”?

•    wejść na stronę www.adra.pl/kryzys
•    wypełnić krótki formularz
•    poczekać na kontakt ze strony Fundacji.

Przypominamy, że mieszkańcy gminy Malczyce mogą korzystać z pomocy psychologa telefonicznie, dzwoniąc w każdy wtorek w godz. 15.00 – 18.00 pod nr 720 720 062. Poradnictwo psychologiczne świadczone jest w ramach działań Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

eska/mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA