POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nie chce przespać życia, więc wystartował w teleturnieju

Stanisław Dębicki fot.: materiał TVP

„Jeden z dziesięciu” to najdłużej emitowany polski teleturniej, bo od 1994 r. W jego ostatniej 118. edycji mogliśmy obejrzeć Stanisława Dębickiego z Konar.

Pan Stanisław, tak jak wielu Polaków, bardzo lubił ten program i bardzo często sprawdzał swoją wiedzę odpowiadając na zadawane w nim pytania. Szło mu bardzo dobrze i to było podstawą decyzji o wysłaniu zgłoszenia i wzięciu udziału w eliminacjach organizowanych we Wrocławiu. – To było wyjątkowe przeżycie, jedno z bardziej stresujących, bo było tam bardzo dużo młodych ludzi i myślałem, że nie mam z nimi szans. Okazało się, że poszło mi lepiej niż im, chociaż pytania były trudne, a odpowiedzi trzeba było udzielać natychmiastowo – wspomina pan Stanisław.

Po eliminacjach przyszedł czas na  właściwe nagranie w ośrodku TVP w Lublinie. O swój udział w nim pan Stanisław musiał się sam upomnieć, bo organizatorom zdarzyło się… zapodziać jego dane. Ostatecznie odcinek nakręcono w styczniu, a 23 marca odbyła się jego emisja w TVP 2. Pan Stanisław odpadł w drugim etapie konkursu, po pytaniu o liczbę państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej.

Jestem zadowolony ze swojego udziału w odcinku na żywo. Ten turniej jest pewną loterią i ja trafiałem na trudne pytania. Czuje się usatysfakcjonowany, bo chciałem sprawdzić się i zrobiłem to – mówi Dębicki. Zapytany o najbardziej stresujący moment opowiedział o krzesłach przy stoliku. – Trema nie była taka straszna, bardziej rozpraszało mnie to niewygodne krzesło – mówi z uśmiechem. Nagranie odcinka finałowego, razem z prezentacją zawodników, trwało około 1 godziny.

Kim jest pan Stanisław? W programie przedstawił się tak: emeryt, były radny i sołtys wsi, zainteresowania – historia i elektronika. W rozmowie z nami powiedział jeszcze jedno ważne zdanie o sobie: nie chcę przesypiać swojego życia, dlatego działam na wielu płaszczyznach. 

Program „Jeden z dziesięciu” jest emitowany w edycjach, z których każda obejmuje 21 odcinków: 20 eliminacyjnych oraz jeden finałowy, w którym bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów. Konkurs wymaga od uczestników wiedzy z wielu dziedzin, a także refleksu i strategicznego myślenia. Gospodarzem programu jest Tadeusz Sznuk.

W tej chwili Telewizja Polska, z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zawiesiła realizację teleturnieju. Oznacza to, że finał 118 edycji zostanie nagrany w późniejszym terminie, podobnie jak jego kolejne edycje. .

eska

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nie chce przespać życia, więc wystartował w teleturnieju

    2020-05-16 11:16:14

    gość: ~Marian

    Takie łatwe pytanie i nie wiedział?

  • 2020-05-16 17:15:59

    gość: ~Radosław

    @~Marian
    Głupiej zazdrośniku nie potrafisz ?

  • 2020-05-17 13:46:48

    gość: ~Środa Sląska

    @~Marian
    A ty wiesz wszystko Marianku i się w wysiliłeś siedząc w toalecie ?

  • 2020-05-16 11:17:12

    gość: ~Marian

    Takie łatwe pytanie i nie wiedział?

  • 2020-05-16 17:19:59

    gość: ~Hanna

    @~Marian
    Potrafisz lepiej nieuku to pokarz !! Przejdż kwalifikacje to Ci pogratulujemy ułomku !

  • 2020-05-16 11:17:19

    gość: ~Marian

    Takie łatwe pytanie i nie wiedział?

  • 2020-05-16 19:08:56

    gość: ~Danuta M

    @~Marianku aleś się ośmieszył ! Bądz lepszy !

  • 2020-05-16 20:31:05

    gość: ~Maria

    @~Danuta M
    Nie zmienia to faktu,że pytanie o grupę Wyszehradzką należy do dziecinnie łatwych.A swoją drogą poziom intelektualny uczestników tego turnieju jest coraz niższy

  • 2020-05-17 13:38:57

    gość: ~Udanin

    Danuto nie ma problemu podnieś poziomem intelektualny swoim uczestnictwem nikt Ci nie przeszkodzi . Tylko bądz tam ..

  • 2020-05-17 02:36:50

    gość: ~Z Konar

    Te wpisy z wyzwiskami to sam bohater wypisuje ? Na FB wierszem wyzywa.

  • 2020-05-17 12:35:34

    gość: ~inkognito prawda

    @~Z Konar Nie obrażaj bądż mądry bo nim nigdy nie będziesz !!

  • 2020-05-18 00:30:23

    gość: ~Z Konar

    @~inkognito prawda
    Już nie incognito,panie Stanisławie.

  • 2020-05-18 00:30:49

    gość: ~Uczennica

    @~inkognito prawda
    Jak nie wiesz to nie pchaj się na afisz.

  • 2020-05-18 08:47:17

    gość: ~inkognito prawda

    @~Uczennica Gdy się nie douczyłaś uczennico jeszcze to poczekaj i wtedy coś napisz i pchaj sie na afisz !!.

  • 2020-05-18 11:06:41

    gość: ~Wyborca

    @~inkognito prawda
    A mi szkoda Stanisława, dobry chlop! Teresa za wszelką cenę chciała się to pozbyć z RG bo stary bo głupi.....oj Tereniu i Tobie podziękowali. Bo ludzi miałaś za nic.

  • 2020-05-18 22:56:12

    gość: ~Olga

    Pan Stanisław odpadł w drugim etapie konkursu, po pytaniu o liczbę państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej

  • 2020-05-18 23:51:17

    gość: ~Stanisław Dębicki

    W związku z wpisami poniżającymi moje uczestnictwo i dostanie się do drugiego etapu , wyzywam mądralę Marianka oraz pozostałych mądrali na ziemie udeptaną !!Kto przejdzie kwalifikacje i dojdzie dalej to oficjalnie zobowiązuje się dać nagrodę w wysokości 2 tyś złotych !!! Daję czas 1 rok na wykonanie podjęcie rękawicy !! Pozdrawiam i czekam ...

  • 2020-05-19 21:23:41

    gość: ~Adam

    @~Stanisław Dębicki
    Przestań człowieku ludzi obrażać, prosze zmienić styl lub pogodzić się z tym, że jest pan rozpoznawany pisząc pod różnymi nickami. Zarówno tu jak i na fecebook.

  • 2020-05-20 19:18:05

    gość: ~Stanisław Dębicki

    @~Adam ,,,,W czym obraziłem ? Prawda obraziła ? Jednak prawda sama się obroni a ty jesteś maluczki zawistny !

  • 2020-05-20 23:06:49

    gość: ~Redakcja

    ostatnio dodany post

    Szanowni Państwo, prosimy o uspokojenie emocji. Dla nas było to niecodzienne wydarzenie i dowód pewnej odwagi. Prosimy tak patrzeć na tę sprawę i na niej się skupić.