POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jest wielki sklep i parking. Będzie więcej drzew?

Nowy supermarket w Środzie Śląskiej fot.: eska

Powstający na ul. Legnickiej w Środzie Śląskiej supermarket ma ogromny plac i dość skromną zieleń wokół parkingu. Zapytaliśmy przedstawicieli firmy czy to się zmieni.

Odpowiedzi udzieliła nam Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów: – Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna dla właścicieli sklepów działających pod szyldem Bricomarché. Do działań,  które sieć podjęła na rzecz środowiska, we współpracy z przedsiębiorcami prowadzącymi już działające supermarkety, zaliczyć można m.in. wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz zainstalowanie czujników ruchu i zmierzchu w pomieszczeniach socjalnych.

Podobnie w przypadku nowo powstającego sklepu Bricomarché w Środzie Śląskiej, jego właściciele podejmą działania proekologiczne. Planowane są nasadzenia kompensacyjne. Łącznie w mieście pojawi się 16 nowych drzew w miejscach wskazanych przez władze lokalne – tj. zarówno na działce Bricomarché, jak i gruntach należących do miasta. Ich gatunki również będą zgodne z wytycznymi władz miasta.

W starostwie powiatowym dowiedzieliśmy się, że kilka z planowanych drzew to będą jabłonie jagodowe. Część nasadzeń na terenie miasta będzie mieć miejsce na średzkich kajakach.  

Biuro prasowe Grupy Muszkieterów poinformowało nas o jeszcze innej cennej ekologicznej inicjatywie. To montaż instalacji, która pozwoli oszczędzać wodę. Deszczówka zebrana z dachu średzkiego supermarketu będzie odprowadzana bezpośrednio do płynącej obok rzeki Średzianki, a nie do ścieków. 

Przy okazji zapytaliśmy o otwarcie sklepu Bricomarché w naszym mieście. Dowiedzieliśmy się, że jest planowane na wakacje, jednak z uwagi na bieżącą sytuację związaną z pandemią, data ta może ulec zmianie.

eska

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jest wielki sklep i parking. Będzie więcej drzew?

  2020-05-17 15:57:51

  gość: ~deko

  kiedy otwarcie?

 • 2020-05-17 16:58:38

  gość: ~Kierowca

  Brawa dla geniusza projektującego wjazd i wyjazd z Inter i Brico Marche. Do tej pory był jeden wjazd i dwa wyjazdy dla jednego sklepu, a teraz jeden wjazd i jeden wyjazd dla 2 sklepów. Brawo.

 • 2020-05-18 00:26:16

  gość: ~MGRinż

  @~Kierowca
  Mamy dużo kształconych a mało mądrych.

 • 2020-05-17 17:38:45

  gość: ~kanalarz

  To, że deszczówke z dachów odprowadza sie bezpośrednio do cieków to oszczędność ale nie wody a pieniędzy. Gdyby deszczówkę gromadzono a następnie zużywano do np. podlewania trawników to byłoby coś.

 • 2020-05-17 22:14:21

  gość: ~stary ogrodnik marek

  a cóz to za "jabłonie jagodowe"???-pewnie chodzi o tzw. rajskie jabłuszka,jesli tak to fajny pomysł!!!

 • 2020-05-20 17:07:29

  gość: ~Marian

  @~stary ogrodnik marek
  Może podać autora wjazdu.Niech się pochwali pomysłowością.

 • 2020-05-20 19:12:36

  gość: ~Darek

  ostatnio dodany post

  Ludzie, nie macie większych problemów?

REKLAMA


REKLAMA