POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

14 kamer w mieście obserwuje nasze działania

Środa Śląska miasto monitowane fot.: eska

Monitoring miejski to skuteczne narzędzie w ograniczaniu czynów niedozwolonych. W Środzie Śląskiej Wielki Brat ma na nas oko w czternastu miejscach.

Monitoring w Środzie Śląskiej dział już od dobrych kilku lat i jest systematycznie uzupełniany oraz modernizowany. Jego centrum mieści się w siedzibie  straży miejskiej, a obsługą zajmuje się pracownik cywilny zatrudniony przez urząd miejski.  
 
Monitoring to skuteczne narzędzie w ograniczaniu czynów niedozwolonych. Mimo, że operator często nie jest w stanie dostrzec na żywo pewnych sytuacji, to może odtworzyć je z nagrania. W ten sposób namierzono wandala, który niedawno zniszczył nam służbowy samochód. Posiadanie monitoringu jest przydatne w ustalaniu  przebieg zdarzeń drogowych, wyjaśnianiu uszkodzeń pojazdów na parkingach, aktów wandalizmu oraz naruszeń nietykalności osobistej – informuje Ryszard Czerwiec, komendant straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. 
 
Co istne, z wnioskiem o udostępnienie materiału z nagrania może zwrócić się tylko policja lub prokuratura. W ostatnim kwartale uczynili to dziewięć razy. Zwykły mieszkaniec, ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych (wizerunek do tych danych też należy!), takiego materiału od straży miejskiej nie dostanie. – Osobom poszkodowanym radzimy napisać pismo z prośbą o zabezpieczenie materiału na nośniku pamięci, a o całym zajściu poinformować policję – dodaje komendant. 
 
Przypominamy, w których częściach miasta zamontowano kamery:  
-  7 kamer - Plac Wolności, w tym jedna obrotowa
-  4 kamery - ul. Legnicka, jedna obrotowa
-  1 kamera obrotowa - ul. Wrocławska, ul. Górna 
-  2 kamery - ul. Dworcowa, orlik
 
Warto pamiętać, że kamery znajdziemy również w innych miejscowościach gminy Środa Śląska. Najczęściej są one montowane przy obiektach użyteczności publicznej takich jak: świetlice wiejskie, biblioteki czy place zabaw. 
 
We Wrocławiu działa 137 kamer. Nagrania z monitoringu są przechowywane przez 30 dni. 
 

eska

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 14 kamer w mieście obserwuje nasze działania

  2020-05-21 19:55:10

  gość: ~Brat Jarosław

  No i z czego się cieszycie? Na pewno będzie żyło wam się lepiej cymbały

 • 2020-05-22 10:26:58

  gość: ~Maria

  @~Brat Jarosław
  Kto uczciwy temu kamery nie przeszkadzają.Gorzej patologii.

 • 2020-05-26 07:52:32

  gość: ~Józef

  @~Maria
  Zamontuj sobie kamerkę w ubikacji a obraz udostępnij szerokiej publiczności. To będzie znakomity dowód twojej uczciwości. No... chyba, że zaliczasz się do patologii

 • 2020-05-27 01:22:17

  gość: ~Marcin

  ostatnio dodany post

  @~Józef
  Głupsis czy tylko udajesz chama

 • 2020-05-24 17:52:59

  gość: ~Volt

  Teraz Ruciński bez wychodzenia z nory będzie wiedział kto z kim się spotyka. I na to poszła niemała kasa - na inwigilację.

 • 2020-05-26 16:41:45

  gość: ~Fotograf

  A co się dzieje z kamerami w Malczyach które zamontowała poprzednia rada. Czyżby Wójt Franek ją zlikwidował?

REKLAMA


REKLAMA