POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wracają bezpośrednie sesje, ale bez publiczności

Zdjęcie ilustracyjne fot.: UG Udanin

W przyszłym tygodniu odbędą się sesje wszystkich lokalnych samorządów. Jeszcze bez udziału publiczności oraz gości, ale już w trybie bezpośrednich spotkań.

Ze względu na  stan epidemii i zalecenia służb sanitarnych jedynymi uczestnikami sesji będą radni, włodarze gmin, skarbnicy, sekretarze, radcy prawni i protokolanci.  
 
We wtorek 26 maja odbędą się trzy sesje gminne. W Kostomłotach rozpocznie się ona o godz. 14.00 i będzie transmitowane na stronie bip.kostomloty.pl. O 15.00 po raz 19. zbiorą się radni Gminy Udanin. Te obrady oglądniemy za pośrednictwem strony www.udanin.pl. W tym samym czasie pod linkiem: http://www.malczyce.wroc.pl/sesja-rady-gminy/ będzie dostępne sesja Rady Gminy Malczyce.
 
27 maja o godz. 13.00, w sali kinowej średzkiego domu kultury w Środzie Śląskiej, odbędzie się 27. sesja Rady Miejskiej. Radni miejscy odbyli już kilka bezpośrednich posiedzeń. Sesję obejrzymy na lokalnym portalu. 
 
W czwartek 28 maja o 14.00 rozpocznie się 20. sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Ze względu na potrzeba zachowania dystansu radni spotkają się w Centrum Kultury Alternatywnej. Będzie to sesja absolutoryjna czyli radni najpierw przyjmą sprawozdanie finansowe Powiatu Średzkiego za 2019 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu za 2019 rok, a później podejmą uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej. Sesja, ze względu na miejsce i niedostępność urzędowego systemu, będzie transmitowana w lokalnym serwisie. 
 
W piątek 29 maja o godz. 9.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbędzie się 20. sesja Rady Gminy Miękinia. Transmisję on-line obejrzymy na stronie urzędu gminy, zakładka Aktualności. 
 
Warto przypomnieć, że w tym roku, w związku z sytuacją pandemii, procedurę absolutoryjną przesunięto o 60 dni. Oznacza to, że samorządowe organy stanowiące uchwały absolutoryjne powinny podjąć do 29 sierpnia. Częścią tej procedury jest też przygotowanie  raportu o stanie JST za miniony rok i na jego podstawie podjęcie uchwały o wotum zaufania dla burmistrza/wójta lub zarządu. 
 
I jeszcze jedna istotna rzecz. Po raz pierwszy w tej kadencji samorządu ma zastosowanie przepis, który pozwala, aby po nieudzieleniu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta. Wkrótce napiszemy o tym więcej. 
 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA