POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wyjątkowa okazja - spacer śladami zbrodni

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Kto czytał kryminał „Martwy sad” Mieczysława Gorzki na pewno myślał o spacerze śladami zbrodni. 2. czerwca będzie okazja to zrobić, a przewodnikiem będzie... sam autor.  

Pracownikom Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej udało się namówić pisarza na spacer. Wśród licznych obowiązków znalazł czas we wtorek 2 czerwca o godz. 18.00. Miejsce zbiórki: Szczepanów, skrzyżowanie ul. Średzkiej i Długiej (przy czerwonym kościele). Na pewno odwiedzimy sad przy kościele, plebanię i miejsce, gdzie urywa się ślad po Ryśku. Być może dotrzemy również na „fogel”. Nie uda się popatrzeć na dom mordercy chłopców, ponieważ był on literacką fikcją.

Ze względu na obecną sytuację, w wycieczce może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Zgłoszenia przyjmowane są na maila: biuro@cekacentrum.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypominamy, że 20 maja wyszła trzecia i ostatnia książka Gorzki pt. "Totentanz", która zamyka kryminalny cykl „Cienie Przeszłości”. Sam pisarza w przeddzień premiery rekomendował ją tak: Uważam, że „Totentanz”  jest najlepszą książką z tego cyklu, dlatego mam wielką tremę i niepokoję się, jak zostanie przyjęta przez czytelników. Mam nadzieję, że będzie się podobać i dostarczy im takich samych emocji podczas czytania, jak mnie podczas pisania.

Odbiór książki jest bardzo dobry. W tej chwili na portalu lubimyczytac.pl ma ona średnią ocen czytelników: 8,9. „Martwy Sad” - 7,9 , „Iluzja” – 8,2, a dla porównania trylogia „Millennium” Stiega Larsson - 8,2.

Jesteśmy przekonani, że podczas spaceru będzie można zadać pisarzowi kilka pytań. Na pewno nie odmówi też autografu.

eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA