POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Na dniach rozpocznie się budowa świetlicy w Rusku. Dzisiaj podpisano umowę

Świetlica powstanie za boiskiem sportowym fot.: eska

Po kilkumiesięcznych staraniach udało się wyłonić wykonawcę budowy świetlicy wiejskiej w Rusku. Dzisiaj wójt gminy podpisał umowę na realizację tego zadnia.

Świetlica w Rusku powstanie w ramach projektu "Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 
 
O trudnościach w znalezieniu wykonawców obu inwestycji pisaliśmy tutaj. Niemniej udało się je pokonać. – Proces wyłaniania wykonawców, trwał kilka miesięcy, ale przyniósł nam w rezultacie oczekiwany cel. Po pierwszym przetargu wyłonił się smutny obraz, nie do udźwignięcia finansowo przez gminę. Oferty przekraczały o ok 400 tys. zł nasz budżet i wszystko wskazywało na to, że taniej nie będzie. Podjęliśmy wtedy odważną decyzję o unieważnieniu go z powodu braku środków i doprowadziliśmy do kolejnych zamówień publicznych. W konsekwencji wyłoniliśmy wykonawcę, uratowaliśmy tę inwestycję, a ostateczny koszt budowy będzie niższy od pierwszego o ok 500 tys. złotych i mniejszy od zabudżetowanej kwoty o ok 70 tys. To niewątpliwie wspaniała wiadomość i sukces pracowników mojego urzędu, za co im serdecznie dziękuję – mówi wójt Malczyc Piotr Frankowski. 
 
Świetlicę w Rusku wybuduje firma WIAN Natalia Orłowa z siedzibą we Wrocławiu. 
Dzisiaj w urzędzie gminy podpisano stosowną umowę. Prac budowy zostanie przekazany wykonawcy na dniach. 
 
Wartość zadania to 1.311.795 zł. Termin zakończenia prac: 30 września.  
 
Jak wskazuje nazwa zadania świetlice w Rusku i Mazurowicach będą mieć charakter demonstracyjny. Oznacza to, że będą przekraczać wymagania dla budynków użyteczności publicznej i powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii tj. „zielone dachy”, pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.
 

eska

3

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na dniach rozpocznie się budowa świetlicy w Rusku. Dzisiaj podpisano umowę

  2020-05-28 06:36:42

  gość: ~księgowy

  Pod koniec kwietnia mówiłem, że się uda. Syndrom COVID'owy zadziałał na korzyść gminy. Jak się okazuje, warto było odrobinę poczekać.

 • 2020-05-28 11:27:51

  gość: ~Ola

  Ale co się udało? A co z kanalizacją, bo słyszałam że tylko 20 domów się załapie, albo wcale nie będzie?! Czy to normalne? Najpierrw radny z wójtem obiecują, a potem wychodzi jak zwykle.

 • 2020-05-28 13:09:37

  gość: ~księgowy

  ostatnio dodany post

  @~Ola
  Wtedy pisałem o kolejnym przetargu bez rozstrzygnięcia, za względu na ceny żądane przez potencjalnych wykonawców budowy świetlicy. Na pewno jest to gdzieś w archiwum gazety. Wypisywanie niespełnionych obietnic wójta i akolitów zajęłoby sporo miejsca i czasu. Czas to pieniądz, więc niech się tym zajmują bogatsi ode mnie.

REKLAMA


REKLAMA