POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Udanin z trzema dotacjami od marszałka

Urząd Gminy Udanin fot.: EMka.news

Jeden dzień, trzy projekty, 159 tys. zł dotacji. – To prawdziwa kumulacja – ocenia wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

Wczoraj, 28 maja podczas obrad sejmiku przyjęto uchwałę w sprawie udzielenia, z budżetu Województwa Dolnośląskiego, pomocy finansowej gminom wyłonionym w ramach konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2020".  Złożony przez Gminę projekt pn. ,,Poprawa bezpieczeństwa drogowego na terenie Gminy Udanin" uplasował się na 8 miejscu i otrzymał dotację w wysokości 112 tys. zł tj. 75 % wartości zadania. W ramach projektu w Konarach wybudowane zostanie przejście dla pieszych oraz zamontowane 13 hybrydowych lamp.

W tym trudnym czasie dla samorządów, każde pozyskane dofinansowanie ma szczególne znaczenie, dlatego kieruję swoje podziękowania do zarządu województwa oraz wszystkich radnych. Dziękuję wicemarszałkowi Województwa Dolnośląskiego Grzegorzowi Macko za przekazanie tak dobrych informacji – mówi włodarz Gminy Udanin.

Kolejna dobra informacja z urzędu marszałkowskiego dotyczyła parafii w Piekarach! Na kontynuację prac konserwatorskich przy ołtarzu w kościele w Piekarach udało się pozyskać 25 tys. zł. Ponad 22 tys. wyniosła dotacja na zdanie pn. ,,Utrzymanie urządzeń melioracji wodnych na terenie Gminy Udanin w roku 2020". W ten sposób obietnice, złożone podczas zebrania Gminnej Spółki Wodnej w Udaninie, zostały zrealizowane.

Dziękuję wszystkim pracownikom urzędu za bardzo merytoryczne i profesjonalne przygotowanie wniosków. Pomimo trudnej sytuacji z koronawirusem realizujemy nasze plany i zamierzenia – podsumowuje wójt Płaziuk. 

MPR/eska

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA