POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

105 tys. zł dla uczniów z gminy Udanin na sprzęt do nauki

Z pierwszego grantu zakupiono 23 komputery fot.: UG Udanin

Wczoraj Gmina Udanin podpisała umowę na kolejny grant w ramach projektu Zdalna Szkoła+, którego celem jest wspomaganie zdalnego nauczania.

Projekt realizuje Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zgodnie z podpisaną umowa Gmina Udanin otrzyma 45 tys. zł z przeznaczeniem na zakup komputerów. Jest to w tym roku już druga umowa, dzięki której uczniowie w trudnej sytuacji są doposażeni w sprzęt do nauki.

Za środki finansowe z drugiego grantu zostaną zakupione komputery, które tym razem trafią do uczniów z rodzin wskazanych przez GOPS Udanin. Zgodnie z Programem Zdalna Szkoła+ przeznaczone mają być dla rodzin wielodzietnych korzystających z gminnego wsparcia. Za otrzymane środki będzie można zakupić do 16 laptopów – informuje wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

Wcześniej Gmina Udanin otrzymała 60 tys. zł dotacji. Kwota ta pozwoliła na zakup 23 nowoczesnych laptopów. Sprzęt trafił do szkół, a stamtąd do uczniów.

MPR/eska

2

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 105 tys. zł dla uczniów z gminy Udanin na sprzęt do nauki

  2020-05-29 15:54:25

  gość: ~Normalny

  Masakra 2800 zł za laptopa? do nauki taki drogi jest potrzebny ? spokojnie za 1250 zł kupiliby i byłoby więcej.

 • 2020-05-29 18:14:12

  gość: ~Wójt Gminy

  ostatnio dodany post

  @~Normalny
  Niestety ceny poszły sprzetu bardzo do góry. Uważamy, że warto kupić lepsze laptopy, które będą mogły być wykorzystane w przyszłości. Z całym szacunkiem za 1250 zł nie można kupić sprzętu. Chyba że tylko do pisania...

REKLAMA


REKLAMA