POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przejażdżka zakończona powrotem do więzienia i kolejnym wyrokiem

Policjanci doprowadzają zatrzymanego poszukiwanego do aresztu śledczego fot.: KPP Środa Śląska

Aby uniknąć zatrzymania i aresztowania podał mundurowym nieprawdziwe dane. Policjanci i policyjna baza nie dali się jednak oszukać. 

Funkcjonariusze ze średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. Mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu tożsamości, a dane jakie podał ustnie nie potwierdziły się w policyjnej bazie. Mimo to siedząca obok pasażerka upierała się, że kierowca mówi prawdę.

Mundurowi pouczyli osoby o obowiązku podania prawdziwych danych oraz konsekwencjach wprowadzenia w błąd. Jednak podróżujący Audi upierali się przy swoim.

Ponieważ mundurowi podejrzewali, że mają do czynienia z osobą poszukiwaną, sprawdzili kierującego w systemie policyjnym. Okazało się, że mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej celem odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci ustalili też, że mężczyzna posiada czteroletni zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W ten sposób wyjaśniła się przyczyna podania nieprawdziwych danych. 

28-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał też zarzut nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzenie funkcjonariusza w błąd co do swojej tożsamości otrzymał też mandat. 20-letnia pasażerka z „amnezją” też musi liczyć się z konsekwencjami.

KPP/eska

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA