POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

30 lat samorządu terytorialnego w Gminie Udanin

30 lat Gminy Udanin fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Udanin świętowała dzisiaj 30-lecie Samorządu Terytorialnego. Była msza święta, podsumowania, podziękowania za współpracę i minikoncert.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji samorządowców celebrowaną przez Biskupa Diecezji Świdnickiej ks. Marka Mendyka przy współudziale Dziekana ks. Marka Babuśki i Proboszcza Parafii Konary ks. Andrzeja Ćwika.

Po mszy odbyła się część oficjalna, w której przypomniano m.in. rangę wyborów z 27 maja 1990 roku, tworzenie gminnego samorzadu, kolejnych włodarzy gminy, a także najważniejsze dokonania i inwestycje.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie statuetek z podziękowaniami za współpracę. Otrzymali je radni gminy, były wójt, byli przewodniczący Rady Gminy Udanin, sołtysi oraz zaproszeni goście. W tej części padło wiele ciepłych słów pod adresem włodarzy gminy, a także życzeń dla wszystkich pracowników samorządowych. Nie zabrakło też wspomnień odnośnie organizacji urzędu i pierwszych strategicznych decyzji.

Reforma samorządu terytorialnego spowodowała, że gospodarz jest teraz tu, na miejscu. On decyduje co się zmienia i ta nasza gmina się zmienia. Jak zauważył pan Bolesław, jest coraz piękniejsza. Nie wszyscy wszystko dostaną od razu, bo to po prostu jest niemożliwe. Trzeba mieć cierpliwość. Chciałbym zauważyć, że każda władza, która była do tej pory, a szczególnie samorządową, chciała coś zrobić i każda coś robiła – mówił Alfred Kieloch, były przewodniczący rady.

Odniósł się też do licznie przybyłych gości. – Mądra władza musi umieć współpracować z każdym, kto rządzi w tym kraju. Jeśli tego nie robi działa przeciwko sobie i nam mieszkańcom. Nasz władza jest skłonna do dialogu, to cieszy i oznacza, że będzie lepiej – dodał były samorządowiec.

Uroczystości zakończyła część artystyczna, w której swoje talenty zaprezentowali Andrzej Bielski oraz Marcin Malinowski.

eska

6

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 30 lat samorządu terytorialnego w Gminie Udanin

  2020-06-01 10:36:09

  gość: ~Jarosław

  Czy to święto koscielne?

 • 2020-06-01 12:57:46

  gość: ~Wójt Gminy

  @~Jarosław
  Tak

 • 2020-06-02 08:12:01

  gość: ~Św Paweł

  @~Jarosław
  Każda władza pochodzi od Boga

 • 2020-06-01 23:31:07

  gość: ~Leszek

  A jakie?

 • 2020-06-02 07:28:18

  gość: ~Romek

  Gala rozdania Oskarów nie miejsce i czas na tytuły.

 • 2020-06-02 15:28:46

  gość: ~magda

  ostatnio dodany post

  Pisze ,że "Gmina Udanin świętowała dzisiaj 30-lecie Samorządu Terytorialnego" a nie św Pawła!

REKLAMA


REKLAMA