POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Kostomłoty przyzna dotacje na przydomowe oczyszczalnie i szamba

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Wczoraj w Urzędzie Gminy Kostomłoty odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi dotacją na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb.

Pula środków w budżecie gminy Kostomłoty na to zadanie wynosi 30 tys. zł. Na ogłoszonie urzędu o naborze wniosków odpowiedziało 13 osób. 12 wniosków dotyczy budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, 1 budowy szamba. Kwota dofinansowania w przypadku oczyszczalni to 2 tys. zł, w przypadku szamb 1 tys. zł. Zadanie beneficjent musi zrealizować i rozliczyć w roku 2020, zgodnie z warunkami i terminami wskazanymi w umowie.  

W spotkaniu wziął udział również geolog, który wyjaśnił zasady wykonania oceny warunków gruntowo-wodnych.  – Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków ma nie tylko uzasadnienie ekonomiczne, ale przede wszystkim ekologiczne z uwagi na fakt, iż szkodliwe substancje nie przedostają się do wód gruntowych, czy też gleby. Zachęcam mieszkańców do ubiegania się o nasze dotację – mówi Janina Gawlik, wójt Gminy Kostomłoty i dodaje, że jeśli zainteresowanie ze strony mieszkańców będzie duże to przyszłorocznym budżecie Gminy Kostomłoty też zostaną zaplanowane na to środki.

mpr/eska

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA