POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dzieci z Chomiąży będą mieć nowy plac zabaw

W miejscu sklepu powstanie plac zabaw fot.: UG Malczyce

Po dwóch latach starań - udało się. Działka w centrum Chomiąży przeszła na własność Gminy Malczyce i zyska nowe oblicze.

5 czerwca br. w kancelarii notarialnej we Wrocławiu wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski podpisał akt notarialny nieodpłatnego przekazania Gminie Malczyce nieruchomości Skarbu Państwa położonej w miejscowości Chomiąża. Przedmiotowa nieruchomość znajduje się w centrum wioski, naprzeciwko świetlicy wiejskiej oraz kościoła, przy ul. Średzkiej 45. W tej chwili znajduje się na niej zniszczony pawilon sklepowy.

Starania o przejęcie rozpoczęły się w 2018 roku, tym bardziej cieszy fakt pozytywnego zakończenia sprawy. – Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców Chomiąży. Od kilku lat staraliśmy się przejąć tę działkę od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Niezagospodarowany teren w centrum wsi odstraszał. Teraz zadbamy, aby to miejsce stało się bezpieczne i przyjazne dla najmłodszych mieszkańców wsi, jest to bardzo dobra lokalizacja na plac zabaw – mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

MPR/eska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dzieci z Chomiąży będą mieć nowy plac zabaw

  2020-06-09 16:30:01

  gość: ~Mariusz

  A chodnik w Chomiąży????????

 • 2020-06-10 12:15:25

  gość: ~Aneta

  A gdzie jest obiecywane rondo???

 • 2020-06-10 12:17:27

  gość: ~Aneta

  A gdzie jest obiecywane rondo???

 • 2020-06-13 08:56:09

  gość: ~Mce

  ostatnio dodany post

  wy sie drogami gminnymi w koncu zajmijcie, a nie tylko chodniki powiatowe, place zabaw. Jest co raz gorzej, a już nawet czytałem gdzies, ze niejaką Eugenia z niemieckim nazwiskiem nakazała nam mieszkańcom budowanie chodników!! Ot, arogancją i buta tej władzy. A przy okazji sloma z butów.

REKLAMA


REKLAMA