POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Powiatowo-gminna inwestycja w Malczycach

Podpisanie umowy fot.: mpr

Do 9 września powinien powstać nowy chodnik w Malczycach przy drodze do Mazurowic. To wspólna inwestycja Powiatu i Gminy Malczyce.    

Inwestycja obejmie budowę 336 metrów jednostronnego chodnika o nawierzchni asfaltowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Górną w kierunku Mazurowic. Wybrukowany zostanie też plac obok targowiska, przy zjeździe do Odry.  

Postępowanie przetargowe wygrała firma Masy Polskie z Lubina. Termin realizacji zadania to 9 września br., a jego wartość: 182 tys. zł. Koszt ten po połowie pokryją partnerzy przedsięwzięcia tj. Powiat i Gmina. Dzisiaj w starostwie powiatowym podpisano umowę z wykonawcą. Obecni byli starostwie powiatu: Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, członek zarządu Grzegorz Pierzchalski, prezes zarządu spółki Stanisław Pilch oraz wójt Malczyc Piotr Frankowski.

Masy Polskie to nowa firma na naszym terenie, która jednak ściśle współpracuje ze spółką Fobis, a tą znamy z budowy drogi transportu rolnego w Lutyni. Zadanie to zostało wykonane rzetelnie i terminowo, więc liczymy na podobną jakość pracy – informuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu i dodaje, że jak ma to w zwyczaju często będzie wizytował plac budowy.

Przypominamy, inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego na rok 2020”. Zgodnie z nim w każdej gminie powiatu realizowana jest wspólna powiatowo-gminna inwestycja oparta o zasadę równego podziału kosztów.

eska

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Powiatowo-gminna inwestycja w Malczycach

    2020-06-09 15:22:24

    gość: ~Iza

    Chodnik w pola

  • 2020-06-10 12:21:08

    gość: ~miastowy

    @~Iza
    W Malczycach,każdy chodnik prowadzi w pole, bo dokąd by miał prowadzić? Przecież to wiocha jest.

  • 2020-06-09 23:14:16

    gość: ~to ja

    wójt gminy, starosta, vice starosta, etatowy członek zarządu żeby podpisać umowę na "336 metrów jednostronnego chodnika o nawierzchni asfaltowej". Panowie są bardzo zapracowani a etatowy członek zarządu powinien zwizytować każdy metr "placu budowy".

  • 2020-06-10 09:29:51

    gość: ~Ania

    A czy to prawda, że ten chodnik to w pola będzie? Tam gdzie nie mieszkają ludzie?? A dlaczego wybrano akurat ten chodnik??? Czy ktos jest na tyle odważny żeby odpowiedzieć na te pytania?

  • 2020-06-10 12:15:59

    gość: ~Asia

    @~Ania
    nieprawda

  • 2020-06-10 12:17:46

    gość: ~Asia

    @~Ania
    nieprawda

  • 2020-06-12 16:14:44

    gość: ~estera

    @~Ania Bo pewnie działki obok strzelnicy, pójdą pod budownictwo.

  • 2020-06-10 13:17:51

    gość: ~Chodzenie po chodniku

    Chodnik będzie bo tam pewnie ktoś z urzędu mieszka albo niedługo się buduje

  • 2020-06-10 14:36:06

    gość: ~Rambo

    Sama pseudo władza sprzedawca szpitala i ten co policjantów znieważył itd. Cały czas kręcą tzw lody co za kraj

  • 2020-06-11 09:53:55

    gość: ~ogrodnik

    Brawo Panie Wójcie nareszcie będziemy mogli bezpiecznie z dziećmi dojść na działki.

  • 2020-06-11 10:54:05

    gość: ~Mieszkaniec

    @~ogrodnik
    Kochani członkowie zarządu,
    Wy ścieżki rowerowe budujcie a nie chodniki.

  • 2020-06-12 08:13:06

    gość: ~Andzia

    A może by tak zrobić drogę z Chomiąży do Środy Śl.?

  • 2020-06-12 13:35:43

    gość: ~the

    @~Andzia --i oczywiście rondo w Chomiąży!!!!!!

  • 2020-06-12 16:12:50

    gość: ~dell

    @~the dwupoziomowe

  • 2020-06-13 16:06:43

    gość: ~Andzia

    @~the
    Jak się da , to może być rondo czemu nie.

  • 2020-06-13 08:53:19

    gość: ~Eeee

    zeby droga sroda chomiaza byla, to najpierw musza się nauczyć wnioski pisać. Na razie pan od wniosków sie uczy chyba dopiero i błąd na błędzie byl ostatnio podobno.

  • 2020-06-13 09:48:34

    gość: ~Macin

    @~Eeee
    Czy Wojewódzki Sanepid nie mógłby reagować na sytuację lekceważenia zarządzeń rządowych w Środzie Śl ? Npl. mógłby wysłać kontrolę z Wrocławia.Ale byłoby mandatów