POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzcy policjanci wzięli udział w charytatywnym wyzwaniu. Nominowali straż miejską

Wyzwanie zaliczone fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci na czele z zastępcą komendanta policji wzięli udział w #GaszynChallenge i pomogli 11-miesięcznej Mii z Dolnego Śląska.

#GaszynChallenge to akcja, która swoim zasięgiem objęła już całą Polskę, a nawet wyszła poza jej granice. Zasady są bardzo proste: nominowani muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA dziecka lub nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Po zrealizowaniu ,,wyzwania’’, jego uczestnicy nominują kolejne trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na realizację zadania. 
 
Wyzwanie naszym funkcjonariuszom rzucili koledzy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Średzcy policjanci, na czele z I zastępcą komendanta policji, młodszym inspektorem Dariuszem Matuszczykiem, podnieśli „rękawice” i zrobili wymagane pompki. W ten sposób włączyli się w akcję niesienia pomocy dzieciom, które zmagają się z chorobą SMA, najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Zebrane pieniądze przekażą 11-miesięcznej Mii z Dolnego Śląska. Aby dziewczynka mogła żyć musi jak najszybciej otrzymać lek wart 9 milionów złotych.
 
Zadanie jak widać na filmie, zostało wykonane z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy, a kolejne nominacje otrzymali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.
 
#GaszynChallenge zainicjowano, aby pomóc Wojtusiowi z Galewic. Potrzebne 9 mln zł udało się szybko zebrać i teraz środki są zbierane dla innych dzieci z SMA. W tym szczytnym celu pompki w naszym powiecie robiły już m.in. jednostki OSP z Lusiny, Ujazdu Dolnego i Górnego, Miękini, Cesarzowic i Pichorowic. O czym pisaliśmy tutaj
 
 

KPP/eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzcy policjanci wzięli udział w charytatywnym wyzwaniu. Nominowali straż miejską

    2020-06-21 21:29:32

    gość: ~Ggghhh

    ostatnio dodany post

    Ale chlopaki wysportowani od gnica w radiowozach

REKLAMA