POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Trwa Festiwal Piosenki Patriotyczno - Religijnej. To okazja do pokazania swojego talentu

Zgłoszenia na Festiwal można przesyłać do 22 czerwca fot.: www.pixabay.com/eska

Do 22 czerwca br. dzieci z gminy Udanin mogą wziąć udział w XII Festiwal Piosenki Patriotyczno - Religijnej „W hołdzie Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy urodzin”.

Pierwszy raz Festiwal odbywa się w  sposób zdolny. Uczestnicy najpierw nagrywają utwory o tematyce religijnej i patriotycznej, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek związanych z osobą Jana Pawła II. Później przesyłają je na Messengera festiwalu. Dopuszcza się nagrania solo i w grupach do 5 osób.

Organizatorzy mieli pewne obawy czy formuła on-line sprawdzi, ale były one niepotrzebne. – Już jest 10 nagrań, a kolejne tworzą się. Rozpiętość wiekowa i poziom wykonywania utworów sprawiły, że postanowiliśmy podzielić występujących na dwie kategorie wiekowe do 9 lat i starsi. Wiemy, że nasz festiwal cieszy się zainteresowaniem ponieważ codziennie mamy wiele zaproszeń do znajomych od osób z naszego środowiska lokalnego, ale też  innych rejonów Polski, a nawet zagranicy. Niektórzy wokaliści mają już ponad 2000 wyświetleń. Myślę, że pomysł festiwalu on-line w tych trudnych czasach był trafny – mówi Violetta Leńska, koordynator festiwalu.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: biskup świdnicki JE. Ks. Marek Mendyk, wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz dyrektor SP Udanin Bożena Basa.

Jury oceni utwory biorąc pod uwagę wykonanie utworu (dykcja, intonacja), dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Na zwycięzców czekają nagrody i pamiątkowe statuetki. Jeśli ktoś rozważa jeszcze swój udział musi zdążyć z przesłaniem nagrania do północy 22 czerwca. Wyniki konkursu i zasady przekazania nagród poznamy po 26 czerwca.

Regulamin konkursu można znależć na stronie szkoły i urzędu gminy oraz fanpage'u wydarzenia. 

eska/mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA