POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wspólne działanie służb na rzecz bezpieczeństwa w dorzeczu Odry

Policjanci z Komisariatu Wodnego KWP fot.: KPP Środa Śląska

14 czerwca średzcy policjanci wraz z funkcjonariuszami innych służb działających na rzecz bezpieczeństwa w dorzeczu Odry wzięli udział w akcji ODRA-II 2020.

Akcja ODRA to inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, mająca na celu zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego, leśnego i przyrodniczego, a także poprawę bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i przemieszczających się po ścieżkach leśnych.

Akcja organizowana jest już od kilka lat. Partnerami średzkiej policji są: Straż Gminna w Miękini, Państwowa i Społeczna Straż Rybacką oraz Straż Leśna z Wołowa i Miękini. W działaniach uczestniczyli też funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Wołowa, Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu oraz WOPR.

Podczas działań sprawdzano miejsca i rejony szczególnie zagrożone. Wylegitymowano 49 osób, dokonano 10 kontroli bagażu oraz 4 kontrole pojazdów. Ujawniono łącznie 19 wykroczeń. Wobec 8 osób zastosowano postępowanie mandatowe, w stosunku do jednej skierowano do sądu wniosek o ukaranie, a 10 osób zostało pouczonych – informuje Marta Stefanowska, oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej i zapewnia, że wspólne działania w rejonie linii brzegowej Odry i jej dorzeczy będą kontynuowane.

KPP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA