POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Impreza, która zakończyła się usiłowaniem zabójstwa

Zatrzymany trafił do aresztu fot.: KPP Środa Śląska

Trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mieszkaniec powiatu średzkiego, który podczas kłótni ze znajomym ugodził go nożem. Już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Średzcy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który ugodził nożem innego mężczyznę. Pokrzywdzony w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala

Śledczy ustalili, że sprawca spożywał alkohol wspólnie ze znajomym. W pewnym momencie dołączył do nich 40-letni pokrzywdzony. Między nim, a 28-latkiem wywiązała się kłótnia, podczas której starszy z mężczyzn został ugodzony nożem. Sprawca po zdarzeniu oddalił się, nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy. 

Na podstawie zgromadzonych informacji funkcjonariusze ustalili sprawcę napaści i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawiał też wrażenie, że nie rozumie powagi sytacji, dlatego pobrano od niego również krew do badań na zawartość środków odurzających.

Na miejscu funkcjonariusze wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Śledczy odnaleźli również narzędzie zbrodni. – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora oraz policji Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie tego przestępstwa.

KPP/eska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Impreza, która zakończyła się usiłowaniem zabójstwa

  2020-06-23 23:13:37

  gość: ~Marian

  Patologia się rozzuchwaliła.Z porządkiem prawnym nie jest dobrze!

 • 2020-06-24 12:42:18

  gość: ~Ggfjg

  ostatnio dodany post

  @~Marian
  A dac mu jeszcze menelowe+

REKLAMA


REKLAMA