POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Informacja dla Gości EMka.cafe w Środzie Śląskiej

Apel przedstawicieli lokalu gastronomicznego EMka.cafe w Środzie Śląskiej.

Drodzy Goście,

26 czerwca otrzymaliśmy kolejne wezwanie z Domu Kultury, które prezentujemy poniżej. Jak widać bez żadnych konkretów, więc ciężko się do tego odnieść. Podejrzewamy, że jeden z naszych Gości przesunął krzesło poza dzierżawioną powierzchnię. Dlatego dodatkowo oznaczyliśmy taśmą ostrzegawczą granice naszych ogródków.

Zwracamy przy tym uwagę, że poza naszymi ogródkami jest teren ogólnodostępny i każdy może z tej powierzchni dowolnie korzystać. Jeśli zdarzy się Wam wysunąć nieco krzesełko, to macie do tego prawo i nikt Wam tego nie może zabronić. Zaznaczamy też, że robicie to z własnej woli, my Wam tego nie rekomendujemy. Prosimy też o odstawienie wszystkiego z powrotem na miejsce.

Przypominamy też, że spożywanie alkoholu poza terenem ogródków letnich jest zakazane.

Życzymy dalszego miłego spędzania czasu i wielu chwil radości w naszej malutkiej przestrzeni. Nasza umowa dzierżawy obowiązuje do 31 lipca 2020r. i prosimy o respektowanie wskazanych granic, bowiem obawiamy się, że nie zostanie nam przedłużona, do czego - jak się domyślamy – prowadzą otrzymywane wciąż różne wezwania.

Zespół EMka.cafe
pl. Wolności 25, Środa Śląska

ogłoszenie płatne

38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Informacja dla Gości EMka.cafe w Środzie Śląskiej

    2020-06-29 08:25:55

    gość: ~Prezes Ochódzki

    I to jest bardzo słuszna koncepcja Pana Burmistrza. Te cztery krzesła należy koniecznie przytwierdzić na stałe do podłoża, Stoliki, na wszelki wypadek, też. Jakby każdy siedział tam, gdzie chce, to w ratuszu nie byłoby miejsca dla wodza.

  • 2020-06-29 11:52:56

    gość: ~Kononowicz

    @~Prezes Ochódzki
    Najlepiej to zlikwidować ogródek. Niech nie będzie niczego

  • 2020-06-29 09:32:07

    gość: ~zen

    W końcu mieszkańcy nie wytrzymają tego co dzieje się w mieście i wyjdą pod ratusz.

  • 2020-06-29 15:10:32

    gość: ~elo

    Nie potrafią sobie poradzić z burmistrzem, to wypisują w gazecie. Żenujące te przepchanki.

  • 2020-06-29 18:03:13

    gość: ~Lechu K

    Drodzy mieszkańcy pora otworzyć oczy! W tej sprawie nie chodzi o stoliki, krzesła czy parasole - tu chodzi o wolność słowa! Burmistrz wykorzystując swoją władze walczy z gazetą i portalem! Będą korzystne artykuły to będzie działalność w emka Cafe! To jest już patologia ale ten facet ma takie kompleksy ze nie radzi sobie z krytyką i staje się niebezpieczny a radni dalej niech klepią go po plecach! Średzka patologia władzy trwa w najlepsze - nie wie czy kosić ale centymetr krzesła nie w tym miejscu mu przeszkadza!

  • 2020-06-29 20:09:29

    gość: ~Mysz

    Proponuję zająć się powiązaniami gazety i restauracji ze starostwem, będzie ciekawie i wyjdą zależności osobowe i finansowe oraz kto siedzi pod parasolkami starostwa w ogródku letnim w godzinach pracy grając w teatrzyku AKM. Jaki to fałsz wszystko a udają uciśnionych. Zal i ubłuda

  • 2020-06-29 20:21:27

    gość: ~Mohito

    Dokładnie, zamknąć ten bałagan powiązany ze starostwem.robią co chcą, piszą co chcą i wszystkiemu winny ratusz.takiego włodarza jak Burmistrz Ruciński potrzeba wszędzie,gdzie niby tak łatwo bo kupują ludzi a potem pozwalają im nic nie robić za słone pensje. niech redakcja popyta tych co do Miękini odeszli jak spadli z deszczu pod rynnę! Ale po co lepiej pisać na jednego bo ktoś chyba ma chęć przejąć władzę w ratuszu....

  • 2020-06-29 21:17:18

    gość: ~zium

    @~Mohito
    Hehe ludzie od Rucińskiego uciekli do Miękini do Malczyc do Udanina do starostwa i wszyscy mówią że o wiele za późno to zrobili

  • 2020-06-29 21:55:59

    gość: ~mohito

    @~zium
    Ci co się zasiedzieli o jakies 10 lat i nie nauczeni byli pracy to uciekli i faktycznie szkoda ze tak późno....teraz chodzą do emka news i się uzalają jaki zły burmistrz! nadają się posiedzieć z parasolką i polajkowac! tyle z nich pożytku bylo w Ratuszu.

  • 2020-06-30 16:58:10

    gość: ~mohito

    @~zium
    Ci co się zasiedzieli o jasiek 10 lat i nie nauczeni byli pracy to uciekli i faktycznie szkoda ze tak późno....teraz chodzą do emka news i się użalają jaki zły burmistrz! nadają się posiedzieć z parasolką i polajkowac! tyle z nich pożytku było w Ratuszu. Zenada z cafe w tle

  • 2020-06-29 20:35:20

    gość: ~zażenowany

    @~Mysz
    Rozumiem, że to powód dla którego ratusz i dom kultury utrudniają firmie życie? Bo mają dobre relacje z innymi? Bo przychodzą do knajpy mieszkańcy nie pasujący politycznie burmistrzowi? No. Strach się bać, aby przekroczyć próg emki..... Rozumiem, że wizyty są rejestrowane i rozliczane? Cyrk

  • 2020-06-29 22:48:21

    gość: ~Nina

    @~zażenowany
    Cyrk to robi ta Pani, niewiem czy bardziej restauratorka czy dziennikarka czy "papuga" Starosty....
    Szkoda , że nikt tego nie widzi...

  • 2020-06-30 06:53:30

    gość: ~Kalina

    @~Nina
    Wyraźnie widać, że ty jesteś "papugą" burmistrza

  • 2020-06-30 08:34:42

    gość: ~Uuuu

    @~Kalina
    Moze nawet nim samym;)

  • 2020-06-30 17:21:32

    gość: ~Nina

    @~zażenowany
    Cyrk to robi ta Pani, nie wiem czy bardziej restauratorka czy dziennikarka czy "papuga" Starosty.... Szkoda , że nikt tego nie widzi...

  • 2020-06-30 09:08:23

    gość: ~Gosia

    @~Nina
    Przede wszystkim przedsiębiorca. Chociaż restauracja to raczej nie tej Pani tylko Pana. I to on ma problem bo jego Pani ma gazetę. Co jasno wynika z waszych wpisów. Naprawdę trzeba mieć bardzo złą wolę aby nękać ich bo robią coś fajnego i dobrego dla ludzi. Ta restauracja wpisała się w ten krajobraz. Smak jest kwestia dyskusyjna ale mi bardzo odpowiada. A Wy ich nękacie bo dziewczyna ma gazetę? Nieprawdopodobne. I według Was wezwania bo klient przestawił krzesło są ok? "Bo ona ma gazete". Ja naprawdę się dziwię, że nikt z tym jeszcze nic nie zrobił. Burmistrzu. Czy ci po prostu nie wstyd?

  • 2020-06-30 20:58:23

    gość: ~krytyk

    @~Gosia Te publikacje na cafe i emka to tylko jątrzenie i czarny pijar jacy to uciśnieni pan i pani, obłuda i cynizm z wykorzystaniem powiązań gazety i kawiarni, takie politykowanie. Moze starosta pomoże i siadzie pod parasolka na ogródku, jak to było ostatnio w godzinach pracy

  • 2020-06-30 09:32:40

    gość: ~Jerzy

    @~Nina Ani dziennikarka, ani restauratorka. Chyba chce być burmistrzem, ale tam też trzeba mieć wiedzę.

  • 2020-06-30 10:22:46

    gość: ~Zdumiony

    @~Jerzy
    Jak to ludzie potrafią być zawistni i zmieszać anonimowo drugiego człowieka z błotem. Sprawa tyczy się zupełnie czegoś innego a próbujecie odwrócić kota ogonem. Przedstawić w niekorzystnym świetle osobę która walczy o swoje. Teraz jednak okazało się ze wszystkie negatywy wynikają z tego, ze BOICIE SIĘ ze ktoś (czy to będzie ta pani, czy ktoś zupełnie inny) mógłby stanąć przeciw Burmistrzowi i go po prostu pokonać. Brakuje nam tylko popcornu, aby śledzić dalsze losy tej sprawy.

  • 2020-06-30 17:00:05

    gość: ~Nina

    @~zażenowany
    Cyrk to robi ta Pani, nie wiem czy bardziej restauratorka czy dziennikarka czy "papuga" Starosty.... Szkoda , że nikt tego nie widzi...

  • 2020-06-30 09:24:08

    gość: ~Z miasta

    @~Mysz Słuszna uwaga. To dopiero patologia. odpowiednie służby powinny się tym zająć.

  • 2020-07-04 23:16:42

    gość: ~ze wsi

    @~Z miasta
    Ja wioskowy, więc tylko zapytam - jakie to służby powinny się zająć? W sensie, które będą odpowiednie?

  • 2020-06-30 14:05:43

    gość: ~Henryk

    W tej gazecie cokolwiek by Burmistrz nie zrobił to będzie ble nie kosi,nie sprząta,nie buduje,jak buduje to źle,za to w Miękini to się dzieje no i oczywiście w starostwie.

  • 2020-06-30 14:36:36

    gość: ~Yyy

    @~Henryk
    Zawsze mozesz czytac rolanda tam nigdy nie ma nic zlego o burmistrzu, bedzie ci sie podobac;)

  • 2020-07-05 00:03:22

    gość: ~Prawda

    @~Yyy nie ma i nie było. Tak samo o poprzednim jak i obecnym, co to znaczy? Że nie ma sensacji? O powiecie też nie piszą źle...

  • 2020-06-30 14:26:10

    gość: ~Płać i korzystaj

    z tego co wynajmujesz i nie płacz że nie ogarniasz biznesu. Co tu polityka i stronnictwa mają do roboty? I nie kasuj wpisów bo to nieprofesjonalne.

  • 2020-07-01 15:51:37

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Płać i korzystaj
    Baran zamista wspierać Polski biznes i małych lokalnych przedsiębiorców, Restauratorów, to im będzie utrudniał.
    Poczekaj jeszcze cwaniaku, karma wraca.

  • 2020-07-01 18:43:25

    gość: ~Obserwator

    Opisuejcie że emka pisze niekorzystne artykuły na temat burmistrza dobrze że opłacany przez burmistrza Roland pisze i nim w samych superlatywach

  • 2020-07-02 09:32:41

    gość: ~bywalecemki

    Cała ta sytuacja jest żenująca. Cyrk, który robi właścicielka knajpy i burmistrz sprawia, że moja noga progu emki nie chce przekroczyć. Bo po co mam brać udział w tej farsie? Jeszcze będę posądzony o jakiś spisek. Jedna wielka żenada. Właścicielko emki, burmistrzu: kogo obchodzą Wasze chore gierki. Ludzie po prostu chcą usiąść i napić się w spokoju piwa. A Wasze wielkie oświadczenia i wyklejanie ogródka żółto-czarną taśmą tylko odstraszają. Pani z emki sama niszczy klimat tego miejsca. Dorośli ludzie dochodzą do porozumienia rozmową, a nie oświadczeniami wieszanymi na drzwiach i zrzucaniem odpowiedzialności na swoich gości.

  • 2020-07-02 10:18:31

    gość: ~Lechu Ka

    @~bywalecemki
    Miałeś kiedyś zaszczyt rozmawiać z Panem Burmistrzem? Widziałeś te pisma które tworzy typu rzeczowe odpowiedzi? To jest mistrz intrygi i robienia z igly widły!

  • 2020-07-02 09:34:48

    gość: ~Edwardo

    Żałosne te żale tej pani i żałosna akcja burmistrza. Chłopie wypowiedz jej umowę, a nie robisz podchody.A relacja między nią, a wicestarostą i starostwem faktycznie są dziwne.

  • 2020-07-02 13:47:55

    gość: ~Ewa

    @~Edwardo
    A pytanie mam. Czy to tak można że pani co pracuje od lat w starostwie w promocji teraz pracuje też dla emki??? To urzędnikowi tak można??? To nie jest jakiś konflikt interesów???

  • 2020-07-02 15:06:15

    gość: ~Drogi burmistrzu

    Jak łatwo widzieć drzazgę w czyimś oku a we własnym belki nie dostrzegać. Wystarczy spojrzeć na pracowników Urzędu Miejskiego: Projektanci co na zlecenie wykonują pracę pracując urzędzie. Radni gminni pracujący w gminnych spółkach i jednostkach. Radni Powiatowi na usługach burmistrza. Sam Burmistrz jest prezesem stowarzyszenia Forum co niejednokrotnie wykorzystywał kolportując swoją gazetkę. Radni we władzach stowarzyszeń. Rodziny Radnych z kontraktami gminnymi.
    Przykre to, że tego nikt nie widzi a czepia się ludzi merytorycznych i neutralnych politycznie.

  • 2020-07-02 16:51:26

    gość: ~prawnik

    @~Ewa
    Można. Po pierwsze to nie urzędnik, a pracownik jst. To fundamentalna sprawa. Jeśli umowa z jst tego nie zabrania, pracownik może skorzystać z dodatkowego zarobkowania. Nie ma również podstaw do odniesienia do art. 30 ustawy o pracownikach samorządowych, bowiem mówi on o pracowniku na stanowisku urzędniczym (z powołania). Z tego co widzę, ta osoba nie zajmuje kierowniczego stanowiska, ani urzędniczego. Tyle i aż tyle. Skoro uważają jednak Państwo, że prawo zostało złamane, przypominam, że jest obowiązek zgłoszenia tego faktu odpowiednim władzom. Jeśli tego Państwo nie robicie, to albo sami łamiecie prawo, albo nie ma ku temu podstaw w powyższe posty służą tylko i wyłącznie dyskredytacji postronnych osób. Nie rozumiem też co ma ten temat wspólnego z ogródkami? Osobiście widzę tu doskonały przykład nękania przedsiębiorcy. Chętnie podzielę się uwagami z właścicielem lokalu przy kolejnej wizycie z Klientami na kawie.

  • 2020-07-03 16:37:28

    gość: ~Lex

    @~prawnik Art. 30. 1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym,
    w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć
    pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach
    obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub
    interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
    2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego
    któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się
    z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub
    odwołuje się go ze stanowiska.
    Proponuję poczytać ze zrozumieniem, przede wszystkim fragment "w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym"... To po pierwsze. To drugie sam starosta zna sprawę już nie od dzisiaj i powinien to zgłosić do prokuratury.

  • 2020-07-04 00:07:06

    gość: ~Edek

    @~Lex
    Idąc twoją logiką to byś musiał zwolnić pół Urzędu Miejskiego ;)

  • 2020-07-05 09:25:55

    gość: ~czytaj ze zrozumieniem

    @~Lex
    Skoro ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to się tym nie zajmuj. Nie widzisz różnicy między pracownikiem urzędu a pracownikiem na stanowisku urzędniczym. Dlatego zamilcz zamiast wprowadzać ludzi w błąd. Poza tym Art. 30 umożliwia również urzędnikom dodatkową pracę, jednak pod warunkami. Jeśli zostały spełnione to bijesz pianę, aby zrobić aferę, bo osobiście masz z tym problem. Bo ktoś sobie dorobi?

  • 2020-07-05 12:12:22

    gość: ~hehe

    ostatnio dodany post

    @~czytaj ze zrozumieniem Nie popisuj się, nie popisuj. Lepiej powiedz od kiedy inspektor w starostwie powiatowym nie jest stanowiskiem urzędniczym? Polecam lekturę odpowiedniego rozporządzenia Rady Ministrów.

  • 2020-07-03 16:19:30

    gość: ~Lex

    @~Ewa Sądzę, że wg prawa - to niedopuszczalne. Formalnie to jakoś załatwią. Niesmak będzie, ale ludzie szybko zapomną. I właśnie tak się przyzwala na działanie ponad prawem. Jednym wolno, a innym już nie.

  • 2020-07-05 09:27:05

    gość: ~prawo

    @~Leg
    Zgłoś sprawę do prokuratury, albo ja zgłoszę, że wiesz o przestępstwie i nie zgłosiłeś