POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

LZS Średzianin wzmacnia się przed nowym sezonem

Warto dołączyć do brązowych medalistów III ligii fot.: LZS Średzianin

3-ligowy siatkarski zespół LZS „Średzianin” Środa Śląska prowadzi nabór do swojej drużyny. W minionym tygodniu zorganizował dwa treningi otwarte.

Choć treningi zakończyły się późno i  całą drużynę kosztowały dużo energii, trener Rafał Jarząbski nie odmówił nam krótkiego wywiadu. 
 
–  Panie trenerze, skąd potrzeba naboru? Miniony sezon był dla was dobry... 
Potrzeba naboru wzięła się z tego, iż część zawodników z poprzedniego sezonu, z różnych przyczyn, nie będzie reprezentować barw naszego zespołu w nowym sezonie. Zmian jednak nie będzie dużo. Jestem zdania, że najważniejsze jest utrzymanie trzonu zespołu i wzmocnienie go w racjonalny sposób, bez wymiany większości składu.
 
– Jaki był odzew? Będzie wzmocnienie?
Treningi naborowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiąże się to po pierwsze z faktem, że LZS w poprzednim roku wywalczając brązowy medal 3 ligi stał się zespołem rozpoznawalnym na lokalnym podwórku. Po drugie, tajemnicą nie jest, iż w rozgrywkach nie wystąpią co najmniej trzy zespoły z poprzedniego sezonu, a zawodnicy z tych ekip szukają miejsca do grania. Na obecną chwilę swoją chęć gry w LZS potwierdził Piotr Przyborowski, bardzo dobry środkowy, który 7 ostatnich sezonów spędził w drugoligowej Olavii Oława. Zaproponowaliśmy grę w naszym zespole zawodnikom, którzy wyróżniali się na trzecioligowych parkietach w tamtym sezonie, a grali w zespołach, które najprawdopodobniej przestaną istnieć. Ilu z nich nas zasili tego nie wiemy. Zespołów, które będą grały na poziomie 3 ligi będzie zapewne mniej, ale z naszej wiedzy na froncie wyrasta silny przeciwnik z Wilczyc, który zbroi się zawodnikami z 2 ligi i z pewnością kusi tych samych zawodników co my (śmiech).
 
– Czy potrzeba wzmocnienia wiąże się z ambitnymi planami na nowy sezon?
Jak najbardziej. Postaramy się zbudować na tyle silny zespół na ile będziemy mogli i chcielibyśmy zrobić krok do przodu w porównaniu z poprzednim sezonem. Po trzecim miejscu w tamtym sezonie, myślę, że naszym planem minimum będzie drugie miejsce i wyjazd na baraże o wejście do 2 ligi mężczyzn. Ambitne plany to nie tylko silny zespół, ale też stopniowa i efektywna popularyzacja siatkówki w rejonie i przyciąganie na nasze mecze coraz większej rzeszy kibiców. Gmina Środka Śląska to z pewnością gmina z dużymi perspektywami. 
 
– Kiedy zaczynacie regularne treningi? 
Konkretna data nie jest jeszcze znana, ale chciałbym abyśmy zaczęli przygotowania w dwóch ostatnich tygodniach sierpnia, niekoniecznie na sali gimnastycznej. 
 
– Czy to znaczy, że wierzycie w powrót ligii?
Jeśli chodzi o rozpoczęcie rozgrywek to oczywiście wierzymy i bardzo chcemy, aby wszystko wróciło do normy. Czas pokaże jak będzie wyglądała sytuacja, ale my robimy wszystko, aby jak najlepiej ułożyć zespół i przygotować się do nowych zmagań. 
 
– Życzę powodzenia i dobrego sezonu. 
 
 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA