POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Sondażowe wybory wyborów prezydenckich: Andrzej Duda z największym poparciem. Będzie druga tura

Wyniki sondażowe fot.: Badania IPSOS

Andrzej Duda (PiS) z poparciem na poziomie 41.8 proc. zwyciężył w I turze wyborów prezydenckich - wynika z sondażu zrealizowanego przez firmę IPSOS.

Ze względu na to, iż żaden z kandydatów nie przekroczył 50 proc. poparcia, konieczna będzie druga tura wyborów prezydenckich. Odbędzie się ona 12 lipca, a kontrkandydatem Andrzeja Dudy będzie Rafał Trzaskowski (KO), który w I turze otrzymał poparcie 30.4 proc. wyborców.

Według pracowni IPSOS w pozostali kandydaci otrzymali poparcie na poziomie:

  • Szymon Hołownia - 13.3 proc.
  • Krzysztof Bosak - 7.4 proc.
  • Robert Biedroń - 2.9 proc.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 2.6 proc.
  • Marek Jakubiak - 0.5 proc.
  • Paweł Tanajno - 0.3 proc.
  • Waldemar Witkowski - 0.3 proc.
  • Stanisław Żółtek - 0.3 proc.
  • Mirosław Piotrowski - 0.2 proc.

Według sondażu frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 62,9 proc. Średni margines dokładności badania wynosi 2 punkty procentowe.

Oficjalne wyniki Polacy powinni poznać w poniedziałek, najpóźniej we wtorek.

erha

33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Sondażowe wybory wyborów prezydenckich: Andrzej Duda z największym poparciem. Będzie druga tura

    2020-06-28 22:55:10

    gość: ~Gggvhh

    W drugiej turze ten dlugopis jarka polegnie ludzie maja go juz dosc

  • 2020-06-29 10:02:21

    gość: ~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski !

  • 2020-06-29 10:02:27

    gość: ~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski !

  • 2020-06-29 14:01:28

    gość: ~Jurek

    @~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE
    A Ty jesteś Polakiem ?

  • 2020-06-29 07:25:32

    gość: ~Cykcyk

    Trzaskoski, który chce udzielać ślubów Geją

  • 2020-06-29 08:23:06

    gość: ~Marcin

    W Środzie Śl niestety Pan dr Andrzej DUDA przegrał.Niestety!

  • 2020-06-29 08:39:51

    gość: ~hahaha

    @~Marcin
    Z niego taki doktor, jak ze mnie baletnica hahaha.Czlowiek bez krzty honoru, zwykła marionetka!!! Jego wygrana pogrąży do końca nasz kraj!!! Tylko slepcy tego nie widzą do czego taka polityka prowadzi!!!

  • 2020-06-29 17:03:17

    gość: ~Adammm

    @~hahaha
    A Trzaskowski to nie MARIONETKA?
    ...to dopiero...Kidawa nie dała rady to następny...

  • 2020-06-30 21:15:27

    gość: ~Romek

    @~hahaha
    Kraj pogrąża takie imbecyle jak Ty, tacy co antypolakami sa i wspieraja, nieudacznikow i cynikow zrozumiałych. Jak Ci nie pasuje wladza to do niemiec wypierd...A nie żółć tu wylewa sz zakompleksiencu.

  • 2020-07-01 08:51:36

    gość: ~hahahah

    @~Romek
    o właśnie typowa pisowska kulturka hahaha.No ale czego się spodziewać po takim elektoracie,co to ledwo podstawówkę skończył hahahahahah

  • 2020-07-04 00:34:04

    gość: ~Julek

    ostatnio dodany post

    @~hahaha
    Zobaczymy kim będzie Trzaskowskijeśli wygra wybory. Pieskiem Budki!Elita PO Priorytetem będzie co powie Uniąi Niemcy.Super myślenie do przodu narodzie PanTrzaskowskiprezydent wszystkich Polaków!!!. Zobaczysz czyim będzie prezydentem! Swoich elit nigdy nie będzie prezydentem dla zwykłych ludzi.

  • 2020-06-29 10:01:58

    gość: ~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski !

  • 2020-06-29 13:58:44

    gość: ~Polak

    @~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE
    A Ty nie wyglądasz na myślącego!

  • 2020-06-29 09:13:34

    gość: ~każdy myślący Polak wie

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski !

  • 2020-06-29 09:18:42

    gość: ~Mati

    @~każdy myślący Polak wie
    Wypad2020

  • 2020-06-29 10:01:31

    gość: ~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski !

  • 2020-07-03 14:26:01

    gość: ~Prawicowy

    @~KAŻDY MYŚLĄCY POLAK WIE
    Prowokujesz do wypowiedzi negatywnej o Panu Prezydencie? Nie ładnie, oj nieładnie.

  • 2020-06-29 10:54:50

    gość: ~jjjjj

    a ty jestes wiarygodny frajer

  • 2020-06-30 21:42:50

    gość: ~Marian

    @~jjjjj
    Myślę ,że to raczej prowokator!

  • 2020-06-29 13:33:47

    gość: ~Romek

    Wiarygodny kandydat co mu podsuną to podpisze długopisów mu zabraknie.!

  • 2020-06-30 10:45:04

    gość: ~hmmm

    PAD może i jest marionetką prezesa, ale Trzaskowski z pewnością będzie marionetka kanclerz niemiec Merkel.

  • 2020-07-01 11:08:40

    gość: ~Marcin

    @~hmmm
    A TY z Moskwy piszesz? Jesteś przeciwnikiem NATO i amerykańskie TVN ?

  • 2020-06-30 14:09:02

    gość: ~POLAK

    TRZASKOWSKI KANDYDAT NA PREZYDENTA Z KARTONU, JEGO GŁOWNE OSIĄGNIĘCIA - TO KATASTROFA OCZYSZCZALNI CZAJKA, STREFA RELAKSU ZA MILION ZŁOTYCH Z PALET W WARSZAWIE, KARTA LGBT I W NASTĘPSTWIE FINANSOWANIE TYCH ORGANIZACJI, ZŁODZIEJSKA REPRYWATYZACJA KAMIENIC W WARSZAWIE.ZALETY - WŁASNA LINIA PRODUKCYJNA WODY NA BAZIE FEKALIÓW TRZASKOWIANKI.

  • 2020-06-30 16:53:33

    gość: ~Felek

    @~POLAK
    Ty chyba jesteś sługusem kaczora albo jego podnóżkiem

  • 2020-06-30 18:01:46

    gość: ~POLAK

    @~Felek
    Ty zakompleksiona wycieraczko POwska, wstań z kolan przed Brukselsikimi "elitami", albo niech nadal sobie buty o Ciebie wycierają. Nawet nie jesteś godzien zjeść zawartosci kuwety kota kaczora w kontekście faktu na jakie wypociny się wysililes tutaj napisać.

  • 2020-07-01 22:13:19

    gość: ~Felek

    @~POLAK
    69 wyborców pisu było po podstawówce ty byles w 8 klasie mając 23 lata

  • 2020-06-30 21:46:35

    gość: ~Marcin

    @~POLAK
    Prezydent Duda Przegrał wybory z R.Trzaskowskim w rodzinnym Krakowie (31 d0 37) Przegrał też w obwodzie wyborczym, gdzie mieszka wraz z żoną na stałe i gdzie razem oddali głos .

  • 2020-07-01 10:04:26

    gość: ~wiemy

    trzskowski to NIEUDACZNIK

  • 2020-07-01 10:04:36

    gość: ~wiemy

    trzskowski to NIEUDACZNIK

  • 2020-07-01 10:06:19

    gość: ~POPIERAMY

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski

  • 2020-07-01 10:06:24

    gość: ~POPIERAMY

    Andrzej Duda to jedyny WIARYGODNY kandydat na Prezydenta Polski

  • 2020-07-01 11:06:15

    gość: ~Marcin

    @~POPIERAMY
    Hejter popisuje się rożnymi imionami ,ale zawsze ma ten sam IP.Taki prowokator.

  • 2020-07-02 00:03:25

    gość: ~Wyborca

    MY nie wybierany wiarygodnych tylko uczciwych, praworządnych ,pracowitych, inteligentnych ,kulturalnych,mądrych, niezależnych,i nie kłamliwych