POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Powstaną trzy siłownie zewnętrzne. Gmina otrzymała dotację

Zdjęcie ilustracyne fot.: istock

Gmina Kostomłoty otrzymała wsparcie w wysokości 26.937 zł na zagospodarowanie terenów przy gminnych obiektach rekreacyjno-sportowych.

Wniosek złożony przez Gminę Kostomłoty znalazł się na 16 pozycji listy rankingowej spośród 96 projektów w ramach konkursu „Odnowy Dolnośląskiej Wsi” w 2020 roku - informuje wójt gminy Janina Gawlik.

Zagospodarowane zostaną tereny w Samborzu, Siemidrożycach oraz Szymanowicach. W ramach zadania zakupione zostaną trzy zestawy urządzeń siłowni zewnętrznych oraz utworzone zostaną tereny zielone, poprzez nasadzenie drzew oraz wykonanie uzupełniającego siewu traw.

- Nasadzone zostaną tuje w Siemidrożycach i Szymanowicach oraz drzewka owocowe gatunku czereśnia, wiśnia, śliwa, brzoskwinia w Samborzu. Ilość nasadzeń dostosowana będzie do otoczenia i krajobrazu wsi. Tereny zielone w miejscowościach Samborz, Siemidrożyce i Szymanowice zostaną utworzone w obrębie siłowni zewnętrznych - uzupełnia wójt.

Projekt zostanie zakończony do końca października tego roku, a przy jego realizacji zostaną zaangażowani mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Wartość zadania to 53.874 tys. złotych.

mpr

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powstaną trzy siłownie zewnętrzne. Gmina otrzymała dotację

  2020-07-02 16:24:15

  gość: ~Gienek

  A w Samborzu nie można też tui zamiast tych owocowych, które tylko będą pszczoły przyciągać i zaśmiecać opadającymi owocami i liśćmi? Kto podejmował decyzję?

 • 2020-07-02 21:49:44

  gość: ~pszczoła

  @~Gienek
  Dobry pomysl z tymi nasadzeniami drzew owocowych - wiosną drzewka pięknie kwitną i cieszą oko. A tuje ??? Ani to ładne, ani wartościowe. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie marudził i szukał dziury w całym.

 • 2020-07-04 18:14:54

  gość: ~IwanGelik

  @~Gienek
  Ruszysz du p sko sprzed telewizora i pozbierasz owoce, i zgrabisz liście jak Ci to przeszkadza
  Tylko czekać i żądać....

 • 2020-07-04 18:12:27

  gość: ~IwanGelik

  Primo: nie ma czegoś takiego jak tuje, są żywotniki jak już
  Secundo: żywotniki są trujące dla pszczół, a i dla ludzi są niekorzystne
  Tertio: zaraz je jakaś gnida i tak pod pi erdo li. Że nie wspomnę iż takie obiekty mimo szczytnego celu świecą pustkami...

 • 2020-07-06 22:18:42

  gość: ~pszczoła

  ostatnio dodany post

  @~IwanGelik
  Nazwa powszechna to tuja, wywodząca się z nazwy gatunkowej żywotnika zachodniego - Thuja occidentalis :)

REKLAMA


REKLAMA