POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dzielnicowi dbają, aby wakacje były bezpieczne

Pogadanka z dziećmi fot.: KPP Środa Śląska

Troska o bezpieczny wypoczynek najmłodszych to jeden z celi, jaki przyświeca średzkim dzielnicowym. Pogadanki z dziećmi mają temu pomóc.

W pierwszych dniach wakacji dzielnicowy odwiedził uczestników półkolonii w Środzie Śląskiej, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach podczas wakacji, w miejscu i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży, nad wodą i w górach, jak również pomagając dorosłym w pracach polowych.
 
Odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjant przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, przekonując o ich skuteczności.
 
Wiedząc, jakie zagrożenie może nieść ze sobą odpoczywanie nad wodą i kąpiel, dzielnicowy przestrzegł dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz wskazał na najczęstsze przyczyny utonięć, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania. Realizując założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przybliżali regulamin konkursu filmowego pn.: „Artystyczny przeWODNIK”.
 
Dzieci dowiedziały się też jak postąpić, kiedy zaczepi je osoba nieznajoma oraz co zrobić gdy się zgubią. Policjant przestrzegł też przed rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Zwrócił też uwagę na bezpieczeństwo podczas prac w gospodarstwie rolnym.  
 
Chociaż zadbanie o właściwe zabezpieczenie domu lub mieszkania na czas wakacyjnych wyjazdów należy do dorosłych, policjant przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym obszarze, aby dzieci również je znały i w razie potrzeby mogły pomóc rodzicom w zadbaniu o swój dobytek.
 

KPP/eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dzielnicowi dbają, aby wakacje były bezpieczne

    2020-07-03 13:45:42

    gość: ~Vvvvgggg

    ostatnio dodany post

    W bialy dzien jezdza zlodzieje tranziten okradaja ludzi a oni robia pogadanki zawsze bylo dziadostwo w tej sredzkiej policji i jest dalej propaganda umazaja sledstwa

REKLAMA


REKLAMA