POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Trwa policyjna akcja "Prędkość"

Zdjęcie ilustracyjne fot.: slaska.policja.gov.pl

Dzisiaj, 5 lipca na drogach powiatu średzkiego i całego województwa policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Prędkość”.

Brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze oraz obowiązujących przepisów to przyczyna wielu wypadków samochodowych. Mimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też policjanci ruchu drogowego i prewencji, oprócz bieżących działań na drogach, dzisiaj przez cały dzień przeprowadzają wzmożone kontrole prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów w tym względzie.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z „prędkością bezpieczną” czyli taką, która pozwala kierowcy zachować całkowite panowanie nad pojazdem i zatrzymać go w przypadku pojawienia się przeszkody.

Warto podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii – dodaje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.  

KPP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA