POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Prezydent Wrocławia z wizytą w Malczycach

Prezydent Wrocławia z wizytą w Malczycach fot.: eska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk był dzisiaj gościem wójta gminy Malczyce Piotra Frankowskiego.

Prezydent Wrocławia spotkał się z wójtem Malczyc, sołtysami i mediami na skwerze przy ul. 1 maja. Po złożeniu wiązanki pod figurą św. Jana Pawła II, wszyscy przespacerowali się nad Odrę.

Dlaczego malczycki samorząd, a nie na przykład większa i leżąca bliżej Wrocławia, Środa Śląska? – W Środzie Śląskiej już byłem z wizytą, a z malczyckim samorządem prowadzimy intensywną współpracę w ramach szeroko rozumianej aglomeracji wrocławskiej. Jakiś czas temu  stworzyliśmy sobie platformę, w ramach której spotykamy się, rozmawiamy i wymieniamy doświadczeniami. Skupione tam samorządy mają podobne problemy i wyzwania, a różni je jedynie ich skala – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Przyznał też, że wizyta ma związek z wyborami. – Jesteśmy przed II turą wyborów prezydenckich, które dla samorządów będą mieć kolosalne znaczenie. Ścierają się dwie wizje państwa. Państwa scentralizowanego i państwa zdecentralizowanego, któremu bliżej wszystkim samorządom. Silnego państwa siłą samorządów… państwa obywatelskiego, otwartego i tolerancyjnego. I o tym są  te wybory. Samorządowcy w całej Polsce, bez względu na skalę samorządu, którym zarządzają, są jednoznaczni w opiniach i wskazaniach wśród kandydatów.

Cały czas zachęcam mieszkańców, aby przyszli na wybory i wybrali ten model Polski, który będzie im najbardziej odpowiadał. My jako samorządowcy dalej będziemy pracować na ich rzecz i rozwiązywać ich problemy. Dlatego dzisiaj tutaj się spotkaliśmy – mówił wójt Gminy Malczyce.

Kończąc rozmowę prezydent Sutryk potwierdził, że współpraca Wrocławia z ościennymi samorządami jest możliwa i konieczna. – Bez tej współpracy rozwiązanie wielu problemów nie byłoby możliwe, bo wiele z nich ma charakter transgraniczny. Na przykład 20% zanieczyszczeń we Wrocławiu napływa z innych gmin, bo mamy efekt zawirowań. Również kwestie transportowe mają transgraniczny charakter. Tych problemów nie da sie rozwiązać w pojedynkę, trzeba się łączyć i my na Dolnym Śląski to robimy.

eska

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Prezydent Wrocławia z wizytą w Malczycach

    2020-07-05 23:05:35

    gość: ~Jola

    ...nie wiedziałam, że w Malczycach PO pełną gębą?!

  • 2020-07-06 01:07:32

    gość: ~Sprawdż

    W mieście wygrał Trzaskowski a na wsi Duda.

  • 2020-07-06 09:04:16

    gość: ~taaaa

    @~Sprawdż To Środa to też wieś??? Może pod względem wyborów wieś?

  • 2020-07-09 22:55:01

    gość: ~Wyborca

    @~taaaa
    W mieście Środa wygrał zdecydowanie Rafał a w gminie Andrzej.

  • 2020-07-06 09:50:26

    gość: ~Ola

    @~Jola
    Byłaś przekonana, że już wszędzie PiS?

  • 2020-07-06 08:56:47

    gość: ~Zdzicho

    Wójtowi marzy się brak sprawnej, nowoczesnej komunikacji i wykolejające się tramwaje, nie dokończone obwodnice...

  • 2020-07-06 09:37:03

    gość: ~PISowiec

    Franek, przecież Ty w 2019 chciałeś do PIS-u wstąpić!!! Ale Cię nie chcieli. Jackowi o tym powiedziałeś??????

  • 2020-07-06 10:18:05

    gość: ~tak to

    ludzie my nie robimy polityki,my budujemy mosty, my przecież jesteśmy apolityczni samorządowcy.

  • 2020-07-06 10:41:18

    gość: ~Jacek

    Prezydencie, nasze ścieki płyną wprost do Szczecina.

  • 2020-07-06 11:15:19

    gość: ~malczyczanin

    Przejrzałem zdjęcia z galerii. Ja wiem,że Malczyce nie w każdym miejscu są reprezentatywne. Ale część z tych zdjęć to ponury żart. Wstyd. A nasz włodarz z podniesioną głową kroczy.

  • 2020-07-06 15:38:54

    gość: ~Ania

    Tylko #PAD Tylko Andrzej Duda! Nigdy więcej PO w Malczycach

  • 2020-07-06 19:44:31

    gość: ~Franek

    @~Ania
    Teraz podpaski taniej musztarda normalnie kur... chyba zrobię się na kobietę

  • 2020-07-06 15:40:29

    gość: ~On

    A ten "chołd" nad Odrą to włodarz Sutrykowi pokazał??? Hahahahahaha

  • 2020-07-06 21:23:30

    gość: ~Franio

    Ta fota z plakatem dobra. Z tylu naszego wojta chata biedak. Tych z po wywiez na taczkach stad.

  • 2020-07-07 18:10:05

    gość: ~Bieda szyby

    @~Franio
    Na tym zdjęciu prawdziwe oblicze Malczyce jego prominentow w osobie Fraka i jego kumpla z pod piekarni. Dramat z malczyckim fatalizmem w tle

  • 2020-07-09 20:44:53

    gość: ~Mccarthy

    Kiedyś narzekałem na naszego Łukaszenkę w Środzie Śl to przytomny gość mi powiedział to jedź do Malczyc. Cóż pewne schematy się nie zmieniają

  • 2020-07-09 23:33:55

    gość: ~vvv

    przyjechał namawiać żeby głosować na Czaskoskiego. BEEEE

  • 2020-07-09 23:36:08

    gość: ~bolo

    Mam nadzieję że A.Duda wygra a nie ten pseudoapolityczny

  • 2020-07-09 23:38:45

    gość: ~piotrek

    Rządzili przez 8 lat , tak było dobrze że naród ich odsunął od władzy.
    Oby nigdy więcej to nie wróciło!!!!

  • 2020-07-14 13:53:22

    gość: ~erni

    ostatnio dodany post

    pewnie jak Sutryk uścisnął dłoń temu z Malczyc to ten pewnie nie będzie jej mył co najmniej miesiąc albo i dłużej ha ha ha ha