POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

16 wozów strażackich rozdanych, 49 czeka na II turę

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Gmina Czernica miała na Dolnym Śląsku najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich (77 proc.) i zdobyła wóz strażacki, w ramach akcji „Bitwa o wozy”. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przed wyborami obiecywało, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją otrzyma wóz strażacki. I tak się stało. 
 
Apetyt na nowy średni samochód gaśniczy o wartości około 800 tys. zł. miało wiele samorządów. W naszym powiecie wszystkie pięć gmin spełniło warunek liczebności, pozwalający na udział w akcji. W bitwę mocno zaangażowała się gmina Udanin, która szeroko reklamowała ją na plakatach i swoich stronach internetowych. Nagrała też specjalny filmik. Władze gminy wypytywały również jednostkę OSP, do której mógłby trafić nowy wóz. To Lusina, w której zorganizowano nawet piknik strażacki, aby zmobilizować wyborców. 
 
Ostatecznie najwyższą frekwencję w powiecie osiągnęła gmina Miękinia - 67,97 proc. to o 3,46 proc. więcej od frekwencji krajowej (64,51), lecz o ponad 9 proc. mniej niż w zwycięskiej Czernicy. Pozostałe nasze gminy:  
gm. Środa Śląska 61,36%
gm. Udanin 60,46%
gm. Malczyce 60,32%
gm. Kostomłoty 59,48%
 
Kilka dni temu ministerstwo ogłosiło „Bitwę o wozy II”. Tym razem do wygrania jest 49 samochodów! Liczba 49 oznacza dawne województwa, i teraz do każdego z nich trafi nowy samochód. Przy czym gminy, które wygrały w I edycji nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu po II turze.
 
,,Bitwa o Wozy” daje możliwość poprawy bezpieczeństwa w gminie Udanin bez zaangażowania własnych środków finansowych. Jedyne co trzeba zrobić to wziąć udział w wyborach, a samochód warty 800 tys. zł trafi do jednej z OSP, których na terenie naszej gminy mamy siedem. My sukcesywnie  doposażamy jednostki OSP, ponieważ to właśnie druhowie bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzenia. Zdobywając samochód w ten sposób zaoszczędzilibyśmy środki na inne ważne zadania i projekty. Dlatego dalej będziemy walczyć i mobilizować naszych mieszkańców – mówi wójt Udanina Wojciech Płaziuk.
 
Przypominamy, że w gminie Czernica najwięcej głosów zdobył Rafał Trzaskowski - 41,6 proc. Prezydent Duda otrzymał tam 30,9 proc. poparcie. Zgodnie z danymi PKW, wozy strażackie trafiły do dziesięciu gmin, w których wygrał Rafał Trzaskowski oraz sześciu z Andrzejem Dudą na I miejsciu. 
 

eska

19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 16 wozów strażackich rozdanych, 49 czeka na II turę

    2020-07-07 10:04:31

    gość: ~Jan

    A czemu nie do Jarosławia!!tylko Lusina

  • 2020-07-07 11:31:00

    gość: ~Strażak

    @~Jan
    Z tego co mi wiadomo to Lusina już była dawno typowana do nowego auta

  • 2020-07-07 12:45:24

    gość: ~Wójt Gminy

    @~Jan
    To jest decyzja Zarządu OSP. Do Jarosławia na wniosek Pana Prezesa trafi samochód Iveco z Udanina. Pan Prezes OSP Jarosław powiedział ,,Wolę dobry samochód używany, niż nowy naszpikowany elektroniką". Najważniejsze aby wziąć udział w wyborach a jak się uda wygrać samochód to w przyszłości dokonamy zakupu samochodu do innej jednostki. Planowany był zakup do Lusiny, ale przecież jak wygramy to ten zakup przejdzie na inną OSP. Złączmy wspólne siły biorąc udział w wyborach w dniu 12 lipca!

  • 2020-07-07 12:50:17

    gość: ~Czytelnik

    @~Wójt Gminy
    Czy ze wskazaniem na kogo głos wiadomo panie wójcie

  • 2020-07-07 23:19:24

    gość: ~Wójt Gminy

    @~Czytelnik
    Proszę głosować na kogo Pan uważa. Ja wiem na kogo mam głosować i żadne wskazanie nic w tym przypadku nie ma do rzeczy...

  • 2020-07-08 21:37:22

    gość: ~Marek

    SŁowa prezesa wyrwane z kontekstu rozmowy proszę nie cytować kawałków wypowiedzi tylko całośc i wtedy podawać jako cytat

  • 2020-07-07 13:09:50

    gość: ~Jan

    Decyzja Zarządu .Kiedy był ten zarząd że auto do lusiny!

  • 2020-07-07 19:43:53

    gość: ~Adam

    @~Jan
    Byłbyś w Zarządzie to bys wiedział. Widać nie o wszystkim musisz wiedzieć.

  • 2020-07-07 20:14:47

    gość: ~Jan

    @~Adam
    Dużo wiem.

  • 2020-07-07 23:21:35

    gość: ~Wójt Gminy

    @~Jan
    Na zarządzie OSP podczas, którego ustalana była kolejność zakupu samochodów. Zarząd odbył się w 2019 roku.

  • 2020-07-07 21:58:03

    gość: ~Mieszkaniec

    Przekupstwo rządzi dziś w Polsce Wyborami kto da więcej.A kto to spłaci mikołajkowe prezenty.

  • 2020-07-08 06:49:55

    gość: ~Romek

    Rząd nie ma własnych pieniędzy to są ludzi pieniądze przejrzyjcie w końcu na te oczy ciemny naród

  • 2020-07-09 00:20:19

    gość: ~wYBORCA

    @~Romek
    Kto sprzeciwia się wpisowi Romka i Mieszkańca.FANATYK?

  • 2020-07-09 08:07:59

    gość: ~to ja

    @~wYBORCA -- żaden fanatyk, rząd ma pieniądze z moich podatków, głosowałem na pewnych ludzi w wyborach samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich żeby w moim imieniu tymi pieniędzmi zarządzali. Proste.

  • 2020-07-09 13:16:07

    gość: ~Danuta

    ostatnio dodany post

    @~to ja
    Prawda Myślący prawdziwy człowiek

  • 2020-07-08 06:59:32

    gość: ~Bezpartyjny

    Pytanie z innej beczki czy strażacy dostają jakąś kasę za namawianie do wyborów głosząc na 4 strony świata w niedzielne popołudnie 5.07.2020 czułem się jakbym miał się ewakuować.

  • 2020-07-08 07:17:04

    gość: ~Jan

    @~Bezpartyjny
    Ciekawe,i kto pokrywa koszta paliwa za taką jazdę w niedzielę.

  • 2020-07-08 10:45:02

    gość: ~Michał

    masz racie Janie a może dostali dotacje?.

  • 2020-07-08 15:17:59

    gość: ~Osp gmina ŚŚ

    A ja napisze tak, ludzie pomöżcie swoim strazakom. Duzo miejscowości ma nowe wozy. Ale patrzac na np. Chomiäża czy rusko lub wilczków... małe miejscowości gdzie można zmobilizować siły i mieszkańcöw i pokazac. Ludzie choć raz pomóżcie Waszym OSP... idź zagłosuj.