POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nieustanny rozwój Schumacher Packaging dowodem stabilnej pozycji grupy

Załoga tekturnicy fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Choć firma od początku swej historii jest przedsiębiorstwem rodzinnym, to nie sposób przejść obojętnie wobec ogromnego rozwoju, szczególnie widocznego w ostatnich latach.

2019 rok był kolejnym, w którym spółka odnotowała wzrost sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest nie tylko szeroka wiedza z zakresu produkcji opakowań, ale też umiejętność stawiania czoła wyzwaniom wciąż ewoluującego rynku.

- Jesteśmy dumni z funkcjonowania naszych zakładów. Poczyniliśmy istotne postępy zarówno po stronie sprzedaży, jak i surowców. Dzięki własnej papierni w śląskim Myszkowie coraz bardziej zbliżamy się do naszego strategicznego celu, jakim jest uniezależnienie się od sytuacji na rynku oraz cen poprzez samowystarczalne zaopatrzenie w surowce – mówi Björn Schumacher, CEO Schumacher Packaging Group.

W listopadzie 2019 r. do Schumacher Packaging dołączyło angielskie przedsiębiorstwo Jaffabox Ltd., zakład produkcji opakowań z tektury falistej w Birmingham. Włączenie fabryki do portfolio spółki w naturalny sposób rozwiązało problem Brexitu, co z zadowoleniem przyjęli brytyjscy klienci firmy.

Nieustanny rozwój i ekspansja spółki stały się motorem napędowym dla licznych inwestycji w zakładach grupy Schumacher Packaging, między innymi tym w Krępicach pod Wrocławiem.

Produkcja opakowań z tektury falistej w krępickiej fabryce ruszyła równo 20 lat temu, wtedy jeszcze pod nazwą Tektura Wrocław. Od tamtego momentu miały miejsce trzy rozbudowy – w roku 2004, 2008 oraz na przełomie lat 2015 i 2016. Efektem ostatniej z nich jest w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, obejmujący 21 000 miejsc paletowych. Jego powstanie pozwoliło na zapewnienie wyprodukowanym opakowaniom optymalnych warunków przechowywania i umożliwiło bezproblemowe kontrolowanie stanu ilościowego i jakościowego wytworzonych towarów.

Aktualnie na terenie zakładu trwa czwarta tego typu inwestycja, której celem jest zwiększenie powierzchni użytkowej fabryki o 10.000 m2. Wdrażany obecnie projekt zakłada 2 etapy: w pierwszym z nich powstanie hala magazynu wyrobu gotowego i budynek Działu Logistyki. Planowane jest także utworzenie biura Działu Technicznego. Drugi etap to budowa hali magazynu papieru.

Większa przestrzeń to nie tylko możliwość stworzenia nowych biur i pomieszczeń, ale także szansa na przyspieszenie wdrożenia pełnej automatyzacji odbioru wyrobu gotowego z maszyn. Sam projekt robotyzacji rozpoczął się już w 2018 roku, a instalacja kolejnych urządzeń cały czas trwa. Inwestycja ta ma na celu nie tylko odciążenie pracowników, ale też całkowitą eliminację wózków widłowych z hali. Dzięki tym usprawnieniom proces produkcyjny odbywa się bezpieczniej, szybciej i bardziej dynamicznie.

Mocne podstawy rozwoju krępickiego zakładu dają szansę przetrwania obecnego kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa, a także nadzieję na stabilny wzrost w najbliższych latach.

- W tej trudnej sytuacji spoczęła na nas ogromna odpowiedzialność - zarówno za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jak i utrzymanie łańcucha dostaw dla naszych klientów. Skutki pandemii odczuwamy wszyscy – ostatnie miesiące to dla rynku opakowań czas minimalizowania strat. Jesteśmy wdzięczni, że mamy w zespole ludzi, na których możemy polegać – Schumacher Team kolejny raz to udowadnia – mówi Anna Sokół, Prezes Zarządu Schumacher Packaging Zakład Wrocław.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych kanałów w social media, gdzie na bieżąco informujemy o aktualnościach z życia firmy oraz społeczności lokalnej:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/

Facebook: www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/

Instagram: www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska

mpr

REKLAMA


REKLAMA