POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Budowa kanalizacji w Rusku coraz bliżej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

W styczniu Gmina Malczyce dowiedziała się o przyznaniu dotacji na budowę kanalizacji w Rusku. Wkrótce władze gminy podpiszą stosowną umowę.

Projekt Malczyc pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową sieci wodociągowej w miejscowości Rusko” uzyskał 18,5 punktów i znalazł się na liście dotacji Zarządu Województwa Dolnośląskiego obejmującej operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Dotacja w wysokości 1,9 mln zł pozwoli skanalizować Rusko w blisko 40%. W ramach projektu  zostanie wybudowany zbiorczy system kanalizacji sanitarnej z odprowadzeniem ścieków komunalnych do  sieci kanalizacji zlokalizowanej w Malczyce przy ul. Rożanej oraz zlewnia przepompowni ścieków.
Otrzymana kwota dotacji pozwoli na zrealizowanie pierwszego etapu prac budowy sieci kanalizacyjnej w Rusku. Nie przestajemy ubiegać się o kolejne środki zewnętrzne, które umożliwią sprawnie zakończyć zadanie, a ty samym skanalizować całą miejscowość – komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski
 
Wartość całej inwestycji to 3.861.397 zł. Realizacja zadania podniesie komfort bytowo - socjalny mieszkańcom Ruska, a także zlokalizowanym tam podmiotom gospodarczym. Warto też dodać, że inwestycje wodno-ściekowe sprzyjają również czystszemu powietrzu, szczególnie w miejscach gęstego zaludnienia. Dobrze zbudowane instalacje pozwalają bowiem na ekologiczną produkcję energii cieplnej i elektrycznej z osadów ściekowych, a ponadto chronią przed tzw. odorami wydobywającymi się z zanieczyszczeń.
 
Na dniach władze gminy i województwa podpiszą stosowną umowę. Prace budowlane rozpoczną się na początku przyszłego roku.

MPR/eska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budowa kanalizacji w Rusku coraz bliżej

  2020-07-09 20:25:03

  gość: ~Mieszkanka

  Rusko przygotowuje sie do kanalizacji a Wojt MIekini zapomniał o dalszych jego mieszkańcach umarla gospodarka ściekowa

 • 2020-07-10 10:40:11

  gość: ~Aldo

  @~Mieszkanka- Spółka Gminy Miękinia podpisała umowę na kanalizację miejscowości Kadłub oraz projektuje sieć kanalizacyjną w następnych 14-u miejscowościach - ogółem 110 km . Po prostu Gmina Miękinia nie rozmienia się na drobne....

 • 2020-07-19 15:31:08

  gość: ~Rusjanin

  ostatnio dodany post

  O to to jeszcze skuła zbiegła. Czy doczekamy się w końcu tej kanalizacji, bo smród z rowów coraz wiekszy

REKLAMA


REKLAMA