POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

O jedną plantację marihuany mniej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Miał 500 porcji amfetaminy, ponad 200 porcji marihuany oraz niewielkie ilości MDMA. Odpowie za przestępstwa narkotykowe, a dodatkowo za znieważenie funkcjonariuszy.

Z informacji pozyskanych przez funkcjonariuszy, wynikało że w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego może znajdować się plantacja marihuany. Już pierwsze działania na miejscu pokazały, że podejrzenia były zasadne. Na widok niespodziewanych gości mężczyzna znajdujący się na posesji rzucił się do ucieczki. Jednak na darmo. Zatrzymany tłumaczył się, że się zestresował. W jego samochodzie znaleziono wagę elektroniczną oraz dwa młynki do rozdrabniania marihuany.

Podczas sprawdzania posesji w namiocie foliowym policjanci ujawnili cztery sadzonki ziela konopi, której uprawa jest zabroniona oraz dwa woreczki foliowe, w których znajdowały się kryształki w kolorze białym i brązowym. Ponadto zabezpieczono kolejną wagę elektroniczną, laptop oraz telefon komórkowy.

Sprawdzając pomieszczenia gospodarcze mundurowi znaleźli jeszcze jednego, chowającego się przed nimi, mężczyznę. Podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń 32-latek zaczął zachowywać się agresywnie, ubliżał funkcjonariuszom oraz groził pozbawieniem życia. Naruszył też nietykalność cielesną jednego z mundurowych kopiąc go w plecy. Funkcjonariusze zabezpieczyli pakiety pustych woreczków foliowych z zapięciem strunowym, kolejne narkotyki oraz blisko 15 tys. zł.

Przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone przez śledczych substancje to środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Policjanci tym samym wyeliminowali z rynku blisko 500 porcji amfetaminy, ponad 200 porcji marihuany oraz niewielkie ilości MDMA – informuje asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy średzkiej komendy.

Obaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Starszemu z mężczyzn, który już w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe, policjanci postawili cztery zarzuty. Poniesie on również konsekwencje swojego agresywnego zachowania wobec interweniujących funkcjonariuszy.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA