POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

116 953 zł od rządu dla jednostek OSP z gminy Udanin

To był ważny dzień dla druhów ochotników fot.: mpr

Wszystkie siedem jednostek OSP z gminy Udanin otrzymało dzisiaj promesy na dotacje z rządowego programu „Mały Strażak”. Wartość dofinansowania to 116 953 zł.

Ochotnicze Straże Pożarne odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Z roku na rok wkład państwa w doposażenie jednostek OSP jest coraz większy. Środki finansowe przeznaczane są na przygotowanie jednostek do organizowania i prowadzenia akcji ratowniczych w czasie walki z pożarami oraz likwidacji miejscowych zagrożeń, a także budowę i remonty remiz strażackich.

Dzisiaj, 10 lipca odbyło się uroczyste rozdanie promes w ramach Ogólnopolskiego Programu Wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych pn. "Mały Strażak”, finansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli prezesi OSP z gminy Udanin oraz wójt gminy. Wielkość dofinansowania ze środków WFOŚiGW, o jakie mogły się ubiegać jednostki wynosiła do 70 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, a maksymalna kwota dotacji: 20 000 zł.

Łączna wartość zadań zrealizowanych przez druhów wyniesie 180 390,24 zł., natomiast łączna kwota dotacji 70 proc. tej wartości czyli 116 953,66 zł. – Aby pomóc jednostkom zebrać wkład własny do programu „Mały Strażak”, stanowiący 30% kosztów kwalifikowanych, gmina Udanin przyznała im dotacje celowe na zakup sprzętu i wyposażenia w łącznej kwocie 25.900,00 zł. To kolejny przykład dobrej i efektywnej współpracy na linii: rząd - samorząd - OSP – informuje wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk i przypomina, że od roku 2018 do siedmiu jednostek OSP z terenu gminy trafiło już 2 mln zł. – Zwiększone wydatkowanie na OSP oznacza wzrost poziomu bezpieczeństwa zarówno druhów ochotników jak i mieszkańców całej gminy .

MPR/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA